Re:пост

joomla

В Южному є перший кандидат на посаду міського голови.

IMG_4529.JPG — 61.96 KбРеєстрація кандидатів, у міську, обласну ради та на посаду міського голови, відкрита у Южному 21 вересня. За перший день до Центрвиборчкому міста звернувся лише один самовисуванець на посаду міського голови. Представники партійних організацій мають зареєструватися тільки після конференцій, на яких оберуть своїх представників.

На даний момент у Южному вже існує більше 70 партій, але скільки буде зареєстровано на участь у виборах, поки що, невідомо.

Голова южненської міської виборчої комісії – Олена Баранецька розповіла «Re:пост» про процедуру виборів у місцеві ради – 2015.

                    

Отже, 25 жовтня в Южному, як і по всій Україні, відбудуться вибори:

- депутатів у Южненську міську раду

- депутатів в Одеську обласну раду

- міського голови Южного.

Южненський виборець отримає три бюлетені. Цього року, за законом про місцеві вибори, депутати, які будуть представлені на виборах, мають бути або членами партій, або представлені ними. Кандидати на пост міського голови можуть бути як партійними, так і самовисуванцями.

Перед тим, як зареєструватися, партії мають провести на своїх зібраннях конференції, на яких мають визначитися, кого вони висувають зі своїх членів для подальшої участі у перегонах. Про проведення конференцій партії мають повідомити виборчком не пізніше, ніж за одну добу.
Кандидати, які реєструються на пост міського голови як самовисуванці, мають це робити самостійно. Ті, хто представляється від партій, можуть бути зареєстровані довіреною особою.

IMG_4528.JPG — 35.76 Kб

На сьогоднішний день у Южному зареєстровано близько 78 партій. Але, як пояснює голова міської виборчої комісії, це не означає, що всі вони будуть представлені у виборах.

IMG_4520.JPG — 58.56 Kб

Цього року не змінюються межі виборчих дільниць, але буде змінена кількість округів. Це залежить від кількості голосуючих виборців. Станом на теперішній час в Южному менше, ніж 20 тисяч виборців. Тому, згідно закону України про вибори, депутатів буде 26, так само, як і округів. За кожним округом буде закріплений кандидат, якого будуть вибирати, а ось міського голову южненці вибиратимуть по одномандатному округу.

Згідно закону України про вибори, цього року, партія має подолати п’ятивідсотковий бар’єр, аби пройти до міської ради. Тобто, якщо партія, від загальної кількості южненських виборців, які проголосували, не набирає 5% голосів, вона не бере участі у процесі отримання мандатів.

IMG_4523.JPG — 90.01 Kб

Дільничні виборчі комісії мають з’явитися у Южному до 9-го жовтня. На теперішній час, у міській комісії зібрано всіх досвідчених та обізнаних членів, наголосила Олена Баранецька. Вона розповіла про те, як важливо уважно та ретельно підходити до вибору членів дільничних комісій та його голів.

21 вересня першим, хто подав документи на реєстрацію кандидатом на пост міського голови у Южному став Олег Сидоренко.

11214203_1248134105240306_1708204888412675131_n.jpg — 55.85 Kб

 
 
Яндекс.Метрика