Re:пост

joomla

В Южному створена місцева організація партії "Свобода" - про це розповів нардеп Павло Кириленко.

kirilenko_1.jpg — 39.52 Kб

Депутати Верховної ради працюють в округах. До Южного, в межах парламентського тижня, приїхав Павло Кириленко, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Напередодні, свободівці провели прийоми в районних центрах Одеської області. До Южного приїхали 1 листопада.

Зустріч з жителями проходила в приміщенні виконкому. До Южного народний депутат приїхав у супроводі голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» та активістів. Зустрів гостей секретар Южненської міської ради Дмитро Любівий. До Павла Кириленка на прийом прийшли в основному пенсіонери, члени Спілки ветеранів міста.

Під час спілкування з народним депутатом пенсіонери говорили більше про соціально-політичні проблеми. Зокрема, піднімали питання підвищення пенсій, соціальних пільг, економічної ситуації, а також їх цікавила думка Павла Кириленка щодо статусу російської мови і шляхи подолання корупції в країні.

По завершенню зустрічі свої питання Павлу Кириленку поставив «Re:пост»:

- Чи буде в Южному створений осередок Всеукраїнського об’єднання «Свобода»?

- У нас є ініціативна група, є члени партії, але організація не створена. 2 листопада у нас буде проходити установча конференція (*ред.. інтерв’ю записане 1.11.13). У нас вже з’явилася людина, яка може взяти на себе відповідальність за розвиток осередку. Ми цього моменту і чекали. Раніше були поодинокі люди, але вони вже нарешті згуртувалися і готові делегувати повноваження керівника.

- Які у вас плани на вибори до місцевих органів влади?

- Звичайно, ми дуже активно будемо брати участь у виборах до органів місцевої влади всіх рівнів. Поки що питання відкрите - коли ці вибори відбудуться, чи в 14 чи в 15 році. Ми розуміємо бажання влади, влада не хоче перед президентськими виборами програти, а вони багато втратять на місцевих виборах. Але ми готуємося досить серйозно. Я можу сказати, що у 2010 році ми висували своїх кандидатів до Одеської обласної ради і Одеської міської ради, і до районних рад також. Але в Южному ще не брали участі у виборах.

- У нас, на півдні, ви самі розумієте, якщо людина прийшла в «Свободу», то це вже людина загартована. Це така людина, яка вже має досвід захисту своїх позицій. Я думаю, ми висунемо достойних кандидатів, як в депутати, ну, і там де ми будемо мати достойні кандидатури, і на посади мерів – там будемо і висувати. С приводу Южного, поки що не можу сказати. Побачимо як буде працювати міська організація і будемо визначатися.

- Як ви оцінюєте ситуацію зараз в Одесі? І як ви вважаєте, відбудуться позачергові вибори міського голови чи буде так як в Києві?

- Рік тому Одеський міський голова фактично оголосив війну одеситам. Це 1 грудня 2012 року, коли прийшли різні люди, представники різних організацій, ринків і в тому числі представники нашої партії. Ми мали намір піти на сесію міської ради, щоб депутатському корпусу пояснити, що деякі рішення не можна приймати, не можна так цинічно плювати на людей, не можна дерибанити землю і бюджет. І в результаті, ми отримали бандитські дії з боку влади. Влада нагнала якихось бритоголових бойовиків. Відбувся штурм мерії, виламувалися двері – то це була оголошена війна. Я думаю, що те що відбулось – це логічне завершення цієї війни.

- Я думаю, що владі буде вигідніше призначити якогось виконувача обов’язків, ніж призначати вибори.

- Ви об’єднаєтеся з іншими опозиційними партіями аби відстояти законне право громадян вибирати міського голову на позачергових виборах?

- Ми і так є опозиційна коаліція. Але щодо Одеси у нас є своя окрема позиція. Це поки що позиція нашої Одеської обласної організації, але це рішення має бути прийнято на політрадах. Але наша позиція, поки що, не може бути в Одесі представником опозиції людина, яка встановила пам’ятник Катерині. Яка, тим самим, закріпила узаконення рабства. Я ще раз кажу, що остаточно це питання буде вирішуватися на рівні політрад трьох опозиційних партій. Але ми будемо доводити свою позицію, що Гурвиць не може бути цим кандидатом.

- Відомо, що на півдні України представники «Свободи» зазнають певного гоніння. У нас є інформація, що нещодавно подібний прикрий випадок стався і в Южному. Директор однієї зі шкіл запросив для проведення лекції учням історика, який є членом партії «Свобода». Після цього у директора почалися проблеми – йому в управлінні освіти винесли догану. Ви якось будете на це реагувати?

- Так, нам ця ситуація відома. Звичайно ми будемо реагувати і, якщо буде необхідність, зробимо все що від нас залежить.

- Ми з ним будемо зустрічатися для того, аби від нього особисто дізнатися, як це відбувалося – продовжив голова Одеської обласної організації ВО «Свобода» Андрій Маляс - Тим більше, що історик, не зважаючи на те, до якої політичної сили він належить, жодного слова про політику не сказав. Ні прихованої агітації, ні відкритої дійсно не було. І це має бути проаналізовано і вжито заходів.

Урок з історії, що пройшов в одній зі шкіл міста, був записаний на відео.

- Скажіть, на якому автомобілі ви сьогодні приїхали на зустріч з жителями міста?

- Ми приїхали на автомобілі мого помічника.

На фото: автомобіль, на якому приїхала делегація до Южного на чолі з депутатом ВР Павлом Кириленко.

- Без номерів Верховної ради?

- Звичайно.

- Ви і по селах їздили на цьому автомобілі?

- По селах в нас є старенький мікроавтобус, якому вже 10 років. На такому мікроавтобусі ми і їздимо по області. А в мене особисто автомобіль «Део Нексія». Якому теж більше 10-ти років. Хоча я не вважаю, що це принципове питання. Навіть якщо в мене був «Ленд Крузер» - це б не означало, що я несправжній «свободівець».

- А як ви ставитесь до вітчизняного автопрому?

- Ми за те, щоб українська власність належала українцям. А ті, хто сьогодні володіють нашим українським автопромом – вони не є українцями, не є українськими патріотами, вони не працюють на благо і розвиток української держави. І, взагалі, відмовилися від випуску «Таврій». І який він би не був, але був хоч якийсь автомобіль, який розвивався. Над ним працювали розробники, удосконалювали цю модель. А закінчилося тим, що тепер на заводі просто крутять гайки. Таких власників треба в шию гнати. Ці потужності треба повертати в національну власність і якщо знову приватизувати, то на певних вигідних для держави умовах. Щоб такий завод представляв Україну на міжнародному ринку.

- І на завершення. Пройшов рівно рік як ви стали депутатом Верховної ради, які завдання вдалося реалізувати і які ні?

- Хочу сказати, що в перші дні роботи Верховної ради ми виконали ті завдання, які розраховували виконати не раніше ніж через рік. Ми продемонстрували більшості, що «Свобода» буде захищати свої позиції і їм не вдасться нам нав’язувати свої принципи. На жаль, ситуація у Верховній раді така, що в основному депутати займаються лобізмом. Це не тільки зараз так сталося, так було всі двадцять років. ми це все бачимо. Але зараз сформувалася ще й інша ситуація. Є виконавча влада – в обличчі Президента, Уряду і є Верховна рада. Не дивлячись на те, що більшість так само належить Партії регіонів. І тим не менше, цей рік влада робить все для того, аби саме дискредитувати авторитет Верховної ради. Постійно на телебаченні є замовні передачі та репортажі про великі зарплати депутатів - для того, аби в людей викликати не сприйняття Верховної ради. Хоча, якщо говорити про пільги, то більшість депутатів ними просто не користується. А пільги створенні, знову ж таки, адміністрацією, виконавчою владою аби просто відмивати кошти. Виділяються мільйони гривень на санаторії, а ті санаторії уявляють собою просто совдепію і депутати туди просто не їздять, але кошти відмиваються. Виділяють кошти на готелі для того аби депутати жили в Києві. На це держава витрачає приблизно 2 тисячі доларів на кожного депутата. Хоча можна б було просто збудувати будинок на 450 квартир і заселяти туди депутатів, а потім виселяти по завершенню каденції. Тобто це все є корупція в профанація. І ми працюємо над тим аби прийти до влади і це все змінити.

- Ну, ще таке. Представники Партії регіонів кажуть, що в минулих скликаннях теж були представники патріотичних партій. Звичайно вони ідеологічно були різні, але тим не менше вони спільно ходили в бані, в ресторани, активно спілкувались, дискутували і вони були друзями з представниками Партії регіонів. Ну, це не на камеру, звісно. А нам вони кажуть, що «Ви не такі. І головна різниця між вами і ними в тому, що вони були дійсно патріотами, які були готові вмерти за Україну, а ви «свободівці» - ви готові вбити за Україну».

- Дякую.

P.S. На установчій конференції щодо створення Южненської міської організації ВО «Свобода» головою був обраний Яків Чайківський, житель Южного, 1994 року народження.

 
 
Яндекс.Метрика