Re:пост

joomla

Мітингувальники вимагали не розформовувати четверту школу та школу мистецтв. У міськвиконкомі кажуть, що їх неправильно зрозуміли.

nvk_zayav.jpg — 38.91 Kб

Вчителі, батьки, учні НВК ім.В.Чорновола та школи мистецтв зібралися під стінами Южненського виконкому з акцією протесту. Вони вимагали від міської влади не допустити розформування цих навчальних закладів. У цей час в сесійній залі тривало засідання міської ради. Депутати зібралися на чергове засідання для того аби перерозподілити бюджет.

На мітинг вчителів, батьків та учнів «підняла» нарада, на якій обговорювався проект реконструкції приміщення початкової четвертої школи під дитячий садочок. На такий об’єкт могли б бути виділенні кошти з державного бюджету. Це могло статися лише за умов якби листа до відповідного міністерства підписали б в Одеській обласній адміністрації.  Учасники наради, директори шкіл та спеціалісти управління освіти, розглядали оптимістичний варіант: «Що робити, у разі виділення коштів?». Надійшло дві пропозиції: перша - розформувати початкову четверту школу по інших школах, друга – переселити початкові класи до приміщення, в якому зараз знаходиться школа мистецтв, а ЮДШМ перерозподілити по іншим загальноосвітнім школам.

Засідання цієї наради транслювалося по місцевому телебаченню. Батьки ідею сприйняли негативно і вирішили відстояти права своїх навчальних закладів на акції протесту. 3-го липня біля будівлі виконкому зібралося більше сотні небайдужих. До протесту приєдналися також підприємці сезонного бізнесу, встановивши маленький батут для того, аби звернути увагу на свої проблеми щодо розміщення дитячих атракціонів в центрі міста. Крім того, на акцію приїхали представники народного депутата від партії «Свобода».

На початку мітингу заступник директора НВК ім..В.Чорновола оголосила позицію батьків та вчителів навчального закладу. Олеся Чайковська заявила, що акція «Захистимо українську школу» є безстроковою. Незалежно від того, яка буде відповідь представників місцевих органів влади, ініціативна група буде і надалі збирати підписи, організовувати акції. Кінцева мета – будівництво нової школи для НВК. Але перш за все, треба домогтися того аби з міського бюджету були виділені кошти на створення проекту.

Представниця школи мистецтв зачитала листа з вимогами до міської влади. В ньому колектив ЮДШМ вимагають «не піднімати питання про виселення з будівлі яку займає, єдина школа мистецтв міста Южного, до завершення будівництва єдиного комплексу для цієї школи з концертною залою».

  

До мітингувальників вийшла  керуюча справами Лариса Шегіда. Лариса Шегіда намагалася пояснити присутнім, що на нараді обговорювалася «концепція нової школи». Все сказане на нараді наразі можна розглядати як думки окремих учасників дискусії. І, на даний момент, питання щодо «розформування, перерозподілення або переселення шкіл мови не йде».

Далі перед присутніми виступив директор НВК ім..В.Чорновола Тарас Прокопечко. Він окреслив головні проблеми школи – відсутність стадіону, майстерень, а також не створений проект нової школи. Директор школи вимагав визначити чіткі терміни, в які буде побудована нова школа, а до цього періоду більше їх «не чіпати». Також Тарас Прокопечко поставив вимогу надати право представникам ініціативної групи виступити перед депутатами зі своїми вимогами або «нехай вийде міський голова».

Пряма трансляція з місця подій (частина 1). Повна версія мітингу: виступи активістів, батьків, вчителів.

Лариса Шегіда запропонувала обрати трьох представників, які б могли виступити на сесії. Під час обговорення присутні висловили думку про те, що до мітингувальників має вийти міський голова. Присутні почали скандувати: «Мера! Мера!». Була створена ініціативна група у складі представників шкіл та помічників народного депутата. Вони мали висловити вимогу учасників акції у сесійній залі.

Те, що відбувається під стінами Южненського виконкому депутати чули у сесійній залі. Звуки з вікна викликали незадоволення у присутніх. Від депутатів пролунали пропозиції закрити вікна.

На відео як депутати реагують на звуки, які лунають з мітингу.

 

Коли ініціативна група зайшла до зали між ними та депутатами виникла словесна перепалка. Депутати не мали наміру зупиняти сесію заради протестувальників.  Але Володимир Новацький вирішив вийти до людей на вулиці. Депутати ж, в супереч того, що міський голова оголосив перерву на 10 хвилин, продовжили засідання сесії. Як потім пояснив секретар ради Дмитро Любівий в інтерв’ю «Re:пост», він продовжив засідання сесії, «тому що більшість колег наполягала на продовженні процедури». 

 

Володимир Новацький виступив перед учасниками акції. Міський голова розповів, що засідання, на якому розглядалося питання щодо, так званого, розформування шкіл, мало на меті розглянути пропозиції відносно проекту садочка. Згоди від обласної ради Южний не отримав, тому питання знялося само собою.


Пряма трансляція з місця подій (частина 2). Канал "Re:пост" - stream. Виступи депутатів та активістів в сесійній залі.

Наприкінці сесії депутати заслухали директора НВК ім..В.Чорновола Тараса Прокопечко. Депутати висловили незадоволення тим, що пропозиції, які були висловлені на рівні ідеї, стали причиною для мітингу. Питання щодо створення проекту для будівництва нової школи буде винесено на наступне засідання.

Повне відео засідання сесії Южненської міської ради від 3 липня 2014

 
 
Яндекс.Метрика