Re:пост

joomla

«Один раз на сотню років Южному й Сичавці випадає шанс для об’єднання» – звернення Южненського міського голови

Untitled.jpg — 30.02 Kб

Шановні мешканці Сичавки!

Гадаю, ви встигли втомитися від гостей, котрі відвідують ваше село з трактуваннями законодавства щодо децентралізації влади. Й, напевне, вже заплуталися в аргументах, якими вас агітують до об’єднання з сусідніми населеними пунктами в одну адміністративно-територіальну одиницю.

Таку офіційну пропозицію подала вам і Южненська міська громада, провівши 1 липня громадські слухання щодо об’єднання територіальних громад навколишніх сільських населених пунктів, у тому числі й Сичавки, з адміністративним центром у місті Южному.

На сесії Южненскої міської ради 23 липня майже одностайно депутати дали згоду на добровільне об’єднання територіальних громад навколо Южного.

Те, що об’єднуватися потрібно, в Сичавці вже, напевне, не сумнівається ніхто. Однак яким має бути формат цього об’єднання? Питання залишається дискусійним. Настрої селян змінюються залежно від чергових пропозицій представників зацікавлених сторін, причому далеко не завжди об’єктивно аргументованих і добросовісних. Сумніви охопили й декого з тих сичавців, котрі вбачали незаперечну вигоду від об’єднання в одну громаду з Южним. Категорично проти об’єднання в одну територіальну громаду із містом Южним виступає більшість депутатів Сичавської сільської ради. Чому? На мою думку, тому, що вони керуються своїми приватними інтересами, тоді як цілком очевидно, що об’єднання відповідає інтересам усіх мешканців і в першу чергу сіл Сичавка й Кошари. 

Як ініціатор цього процесу вважаю за доцільне прояснити деякі нюанси, які, сподіваюся, дозволять вам, шановні наші сусіди, розглядати місто Южне як найбільш вдалий для Сичавки варіант адміністративного об’єднання.

Просив би зважити на те, що южненські наміри щодо об’єднання з Сичавкою не корисливі, а об’єктивні, продиктовані самим життям. Провівши елементарний статистичний аналіз, ми отримали такі відомості:

-   понад 50 відсотків працездатних мешканців Сичавки трудяться на підприємствах і в установах міста Южного;

-   близько сотні сичавських дітей відвідують освітні заклади;

-   значна кількість дітей із Сичавки розвиває свої здібності у творчих клубах та спортивних секціях нашого міста;

-   за медичною допомогою найчастіше мешканці сусіднього села звертається до лікувальних закладів Южного, бо так ближче, зручніше й у більшості випадків ефективніше.

-   жителі Сичавки купують квартири в Южному, тоді як значна частина наших городян обзавелася будинками в сусідньому селі.

Тож Южне й Сичавка вже об’єднані практично, реально. Тепер нам належить оформити це об’єднання юридично, у відповідності із законом. І це не просто зручний випадок, слушна нагода. На моє тверде переконання, закон про децентралізацію для мешканців Сичавки є надзвичайним шансом, історичним моментом, знехтувати яким не можна, бо йдеться про інтереси ваших дітей, онуків і правнуків, оскільки в об’єднанні з Южним село отримує чітку перспективу розвитку на 50-100 років.

Розумію, всі агітатори, зацікавлені в об’єднанні з Сичавкою, змальовують вам райдужні перспективи, але поки що це тільки красиві слова, заманливі обіцянки, проекти далекого майбутнього. Натомість Южне – ось воно, поряд, добре видно з вікна кожного сичавського будинку! І є наочним прикладом благоустрою, працевлаштування, соціального захисту, освітніх можливостей, культурного, спортивного розвитку, лікувального потенціалу, досконалого побуту. Місто, ясна річ, не ідеальне, але є одним із найзручніших для життя населених пунктів України. Про такі умови життя, як в Южному, мріє чи не кожен, хто хоча б раз відвідав наше місто. І такі ж перспективи в об’єднанні з Южненською міською громадою відкриваються перед мешканцями Сичавки. Об’єднання дасть вам можливість користуватися послугами всіх установ і закладів міста безплатно. Причому весь спектр адміністративних послуг в Южному вже створений, налагоджений і чітко працює. Тоді як при будь-якому іншому форматі об’єднання вам доведеться пережити процес становлення адміністративної системи, а це займе не один рік. До того ж бюджетні можливості Южного дозволяють  вирішити задавнені проблеми Сичавки: дороги, водо- та електропостачання. Причому в нашому випадку фінансування буде гарантованим, закріпленим законодавчо, а не залежатиме від можливостей підприємств, які обіцяють селу своє шефство. Тобто від об’єднання в Южненську міську громаду мешканці Сичавки отримають реальні вигоди, не втративши при цьому абсолютно нічого: ні земельних паїв, ні права на пільгову оплату комунальних послуг. Не слухайте нікого, хто поширює селом байки про перехід на міські тарифи. Село Сичавка у складі Южненської міської громади залишиться селом із усіма закріпленими законодавством гарантіями. 

Невже комусь із жителів Сичавки треба доводити очевидні речі?! Хіба ціною розвитку села на десятиліття вперед може бути отримання миттєвої грошової вигоди певною групою осіб, які мають вплив на сільську громаду?!

Звертаюся до мешканців Сичавки, повноважних вирішувати долю свого села в контексті втілення закону про адміністративно-територіальну реформу: скористайтеся відкритою законом можливістю об’єднання з Южненською міською громадою, виконайте свій історичний обов’язок перед власними дітьми й онуками!

І не сумнівайтеся у щирості моєї позиції. Щодо Сичавки особисто я не маю ні бізнесового, ні політичного інтересу. Як посадова особа, наділена важелями впливу на суспільні процеси, хотів би просто виконати історичну місію з об’єднання, яке ще на початку 70-их років минулого століття було передбачене при виборі місця під будівництво житла для заводчан і портовиків саме поблизу села Сичавки. А зараз ідеться про злиття двох сусідніх громад, які вже практично стали одним цілим. І для Южного, й для Сичавки у цьому об’єднанні шанс, який випадає один раз на сотню років. Ми мусимо ним скористатися.

З повагою, Володимир НОВАЦЬКИЙ,

Южненський міський голова.

 
 
Яндекс.Метрика