Re:пост

joomla

На вибори у Южненську міську раду ідуть 12 партій

Urna.jpg — 16.83 Kб

У виборах 2015 року в Южному будуть брати участь 12 партій. Територіальна виборча комісія зареєструвала 259 кандидатів у депутати до міської ради. З цього моменту партії мають право проводити політичну агітацію. Система, за якою обиратимуть депутатів до місцевих органів влади, у 2015 році надзвичайно складна. Політичним партіям необхідно буде подолати 5% бар’єр. А кількість депутатів, які потраплять до міської ради по кожній окремій партії, буде визначатися за виборчою квотою.

Виборча система 2015 року, яку Верховна рада прийняла за три місяці до початку передвиборчої кампанії, застосовувалася один раз у світі. Експерти знайшли аналог – вибори до місцевих органів влади у Санкт-Петербурзі у 2010 році. Обиратимуть депутатів по змішаній системі. Кандидат  обов’язково висувається від політичної партії. Для того, аби партія подолала 5% бар’єр, на результат мають працювати всі представники партії по всіх округах. Тому важливо якомога більше представництво по всіх 26 округах міста.   

Більша частина політичних партій Южного подали на реєстрацію списки, у яких по 27 претендентів. До переліку вноситься і голова політичної організації, який іде під номером один. У разі подолання партією 5% бар’єру, до міської ради проходить перший номер списку. Далі кількість місць визначається за виборчою квотою. До депутатського корпусу проходить той кандидат, який набере найбільший відсоток голосів по своєму виборчому округу.

-   Система побудована таким чином, що, наприклад, той кандидат, який по своєму округу набирає 80% голосів, але партія в цілому не проходить 5% бар’єр, може не потрапити до депутатського корпусу. А той його опонент, який набирає менше голосів, але подолав квоту, може стати депутатом. Виборці мають знати, що політична партія теж має значення.  При такій системі, звісно, можуть бути питання у людей. Але для нас – це суха математика, - Олена Баранецька, голова Територіальної виборчої комісії в м.Южному.     

До процесу підрахунку голосів члени ТВК ретельно підготувалися – отримали методичні рекомендації, пройшли навчання, обговорили проблемні моменти між собою. В ТВК говорять, що перш ніж оголосити остаточні результати, вони їх кілька разів перевірятимуть. Крім того, запросять якомога більше спостерігачів та ЗМІ, аби у виборців було менше сумнівів щодо легітимності ради.

Отже у місцевих виборах 2015 року до Южненської міської ради зареєстровано 12 партій:

 1. Аграрна партія України. Перший кандидат - Бурлака Геннадій Васильович. У списку 27 кандидатів.
 2. ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ". Перш кандидат - Ігнатовський Євген Миколайович. У списку 27 кандидатів.
 3. Партія "Відродження".  Перш кандидат - Ларіонов Володимир Михайлович. У списку 27 кандидатів.
 4. Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна". Перший кандидат -  Зеленов Андрій Олександрович. У списку 21 кандидат.
 5. Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Перший кандидат - Назаренко Вадим Геннадійович. У списку 27 кандидатів.
 6. Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода". Перший кандидат - Чайковський Яків Сергійович. У списку  5 кандидатів.
 7. Політична партія "Наш край". Перший кандидат – Сандюк Вікторія Володимирівна. У списку 27 кандидатів.
 8. Політична Партія "Опозиційний блок". Перший кандидат - Любівий Дмитро Валерійович. У списку 27 кандидатів.
 9. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ПАРТІЯ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ СЕРГІЯ КАПЛІНА". Перший кандидат - Муравський Микола Миколайович. У списку 27 кандидатів.
 10. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП". Перший кандидат - Морозов Василь Васильович. У списку 27 кандидатів.
 11. Радикальна партія Олега Ляшка. Перший кандидат - Лещенко Олексій Анатолійович. У списку  10 кандидатів.
 12. Українська морська партія Сергія Ківалова. Перший кандидат - Бігняк Олег Олександрович. У списку 7 кандидатів.

З повним переліком прізвищ кандидатів у депутати до Южненської міської ради можна ознайомитися на сайті ЦВК.

Всього в Україні зареєстровано 294 партії, які можуть взяти участь у місцевих виборах 2015 року. Серед претендентів на місця у Южненському депутатському корпусі немає представників партії «Самопоміч». Хоча на парламентських виборах у 2014 року в Южному ця партія набрала більше 10%, отримавши 3 місце у виборчих перегонах.

Вибори до місцевих органів влади відбудуться 25 жовтня. На руки жителі Южного отримають 3 бюлетеня. Обиратимуть – міського голову, депутатів до Южненської міської ради і депутата до Одеської обласної ради. Прізвища кандидатів на посаду міського голови будуть розташовані в алфавітному порядку. Порядок розташування політичних партій визначатимуться шляхом жеребкування. В Южному жеребкування ТВК проведе у вівторок, 6 жовтня. 

 
 
Яндекс.Метрика