Re:пост

joomla

Южненські передвиборчі перегони проходять у судах. Процес триває.

12086894_776930029084902_1502432429_n.jpg — 42.02 KбВідразу у двох судах Одеси та Южного відбувався судовий процес, де фігурантом є політична партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність"".

6 жовтня в Адміністративному окружному суді Одеси пройшло  засідання суду, де Южненська територіальна комісія виступала відповідачем. Головою ТВК є Олена Баранецька. Позивачем став кандидат в депутати у Южненську міську раду - Василь Морозов.

Підставою позову став, на думку позивача, неправомірно зареєстрований виборчий список партії «Солідарність». А 7 жовтня у міському суді Южного відбувся процес над партією «Солідарність». Позивачем був  Володимир Семака, якого було викреслено зі списку БПП.

Причиною позову до суду, стала заміна у списку партії БПП "Солідарність" двох кандидатів у депутати.

Володимир Семака та Арестакес Петросян на конференції, політичної парті яка була відкрита 22 вересня, були затрерджені, як кандидати у списку партії "Солідарність". Ці дві кандидатури були запропоновані місцевим осередком партії "Народний фронт", яка не іде на місцеві вибри 2015 року. Після перевірки переліку кандидатів партії у Києві, у головному штабі БПП кандидатів не затвердили. Причина - не була дотримана квота від "Удару", який на місцеві вибори іде одним блоком із пропрезидентською партією. У зв'язку з цим, до переліку внесли представників Южненської партії"Удар" - Олександра Бігняка та Олександра Свічинського. "БПП "Солідарність" пожертвувала кандидатами від "Народного фронту".

           

 Володимир Семака подав позов до суду на партію «Солідарність» з вимогою відновоти його у списку кандидатів.

Василь Морозов, як кандидат у депутати, у свою чергу, вирішив підтримати Володимира Семаку та подав позов до суду, щоб відновити справедливість:

- Учитывая, что на тот момент законодательством подавать в суд на решение избирательной комиссии мог только участник избирательного процесса, а я уже получил удостоверение кандидата, потому я решил восстановить справедливость. Я считаю, что Семака гораздо более достойный кандидат в депутаты, чем товарищи не живущие в Южном. Поэтому я считаю, что закон должен быть на стороне того, кого выдвинули, - Василь Морозов

У ТВК Южного непорозуміння, щодо переліку кандидатів Южненського БПП, вважають внутрішньою проблемою партії. У суді Олена Баранецька - голова ТВК пояснила, що на момент реєстрації кандидатів партії "Солідарність",  всі документи були надані відповідно до виборчого законодавства. Після того, як комісія отримала документи, представники політичної організації жодних змін не вносили:

- Я не вбачаю неправомірності. Я діяла відповідо до закону. Партія надала перелік документів, відповідно до 38-ї статті ( По закону про Вибори,- від ред), всі документи були підписані, прошнуровані...Те, що ми отримали в руки, там ніхто нічого не міняв, не змінював ніяких прізвищ, ми отримали пакет докумнтів 30 числа, відповідно переліку. 1 жовтня зареєстрували партії. Наше завдання - прийняти весь перелік документів, - голова ТВК Олена Баранецька

Розгляд справи над Южненською міською виборчою комісією, яку представляла у адміністративному суді в Одесі Олена Баранецька, розпочався 6 жовтня. На суді були присутні треті особи - голова партії "Солідарність" у Южному, член партії - Євген Ігнатовський, член партії - Наталя Гнеушева та представник обласного штабу партії "Солідарність" - Борис Коршун.

               

Позивача Василя Морозова на суді не було. Його представляв адвокат Артем Родіонов, а третьою стороною був Володимир Семака.

На засіданні розглядалися 2 питання:

1. Визнати рішення Южненської міської виборчої комісії Одеської області від 01.10.15 року, щодо реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від БПП «Солідарність» , протиправними та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства України;

2. Скасувати Рішення Южненської міської виборчої комісії Одеської області від 01. 10.15 про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Южненської міської організації БПП.

                          

                          

6 жовтня судді не прийняли рішення. Судове засідання було продовжено 7 жовтня на підставі того, що представники партії "Солідарність" не принесли на засідання перший список кандидатів та не надали завірений статут партії. 

7 жовтня Адміністративний суд виніс рішення: відмовити повністю позивачу. А також стягнути з позивача – Василя Морозова кошти зі сплати судового збору у розмірі 974 гривні.

7 жовтня у Южному відбулося судове засідання вже за позовом Володимира Семаки. Суд виніс рішення передати справу на розгляд в Окружний Адміністративний суд Одеси.

               

               

 
 
Яндекс.Метрика