Re:пост

joomla

В Южному проходять навчання для членів ДВК

IMG_6344.JPG — 29.97 Kб Некомпетентність більшої кількості членів дільничних комісій вимусила керівництво Южненського ТВК влаштувати зустріч для навчання.

Зі 162 членів дільничних комісій захотіли навчитися правильно, за законом працювати на місцевих виборах 25 жовтня – 130 людей. Така явка, за словами голови Южненскього ТВК – є добрим показником.

Члени комісії знайомилися із оновленою процедурою місцевих виборів - 18 жовтня о 16:00 в актовому залі ЗОШ № 1. З членами ДВК працювали досвідчені члени теріторіальної виборчої комісії Южного.

Заняття було поділене на лекційну частину та показ відео-матеріалу, в якому поетапно продемонстровано і роз'яснено, все, що буде відбуватися на виборах 25 жовтня. Зокрема, були розглянуті складні ситуації, які можуть виникнути у процесі голосування.

Три основні теми, яки розглядалися на занятті:

- Підготовка до виборчого дня. Це останнй робочий тиждень до виборів;
- День голосування;
- Підрахунок голосів.

Головна мета підготовчого процесу, як розповіла голова Южненського ТВК - Олена Баранецька, це отримання бюлетенів, перерахунок, поставлення печаток, отримання уточненого списку виборців, виготовлення витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування і підготовка до дня голосування.

Проведення самого дня голосування – ця тема розкрила питання про те, як голосувати, де голосувати, де голосують члени комісії, а також процес голосування за місцем перебування. Але головне, як вважає пані Олена – це спокійна витримана атмосфера серед членів комісії.

Трете питання – порядок підрахунку голосів, за словами голови ТВК. Спочатку проводиться підрахунок по Обласній Раді, потім підрахунок міського голови, а тільки потім можна починати підрахунок міської Ради. Ця процедура прописана законом. Дотримання його, як розповіла Олена Баранецька – запорука чесного результату виборів та спокійної атмосфери під час підрахунку голосів.
Основні помилки, яки роблять члени ДВК, як підкреслила голова ТВК, це те, що люди намагаються зробити все якомога швидше на всіх етапах голосування.

Не поспішати, робити все чітко, відповідно до закону - головна задача всіх членів виборчого процесу.

На жаль, дізнатися точно який відсоток членів комісії знайомі з новим законом "Про вибори" – неможливо. Закон повністю змінився в порівнянні  із попереднім варіантом, розповідає голова Южнеського ТВК, у ньому складно розібратися і досвідченим у виборах людям. Тому, кращим варіантом було б проводити справжні курси для членів комісії, які б потім мали б посвідчення про навчання, вважає Олена Баранецька.


Для виборця 25 жовтня важливо не забути свій паспорт, отримавши три бюлетені: зеленого, блакитного та рожевого кольору уважно прочитати назви партій та кандидатів і поставити лише одну галочку напроти тієї, якій ви надаєте перевагу. Бюлетені можна кидати в ті урни, які вам більш подобаються.


І ще - саме в цей день переводять стрілку годинників на годину назад. Не забувайте про це.

 
 
Яндекс.Метрика