Re:пост

joomla

Гучний резонанс на сесії ЮМР стався по зверненню "Опоблоку", скандалом стало звернення від ветеранів АТО Южного (фото, відео)

Sesisiay_1_07.jpg — 96.28 KбП’ятнадцята сесія Южненської міської ради відбулась 6 квітня. Депутати розглянули близька 40 питань, більшість з яких стосувалася розподілу землі, а також три звернення. Резонанс в залі викликало звернення до Президента та Уряду України від партії "Опозиційний блок". Депутат Гречкін, цитуючи цей текст назвав людей "голубцями", "фанатиками" та тими, хто може реєструвати одностатеві шлюби. Друге звернення було від "ВО Батьківщина" про негайне скасування абонентської сплати за газ.

Третє звернення стосувалося виділення землі ветеранам АТО міста Южного. Ветерани перейшли емоційний кордон у спілкуванні і стався гучний скандал. Депутати підтримали їх звернення і у майбутньому працюватимуть над питанням виділення ділянки для будівництва в Южному житла для воїнів. Звернення "Опоблоку" не знайшло підтримки у народних обранців.

15 сесія міської ради не передбачала загострень від початку засідання. Проте фінальна її частина стала кульмінацією.

Sesisiay_1.jpg — 82.21 Kб

На фото: депутат Гречкин

Першим було зачитано звернення депутатів ЮМР до Президента України та народних депутатів, «Про недопущення дискримінації за мовною ознакою та скасування окремих святкових дат, що відзначаються на державному рівні». Депутат Гречкін частково зачитав текст російської мовою, в якому йшлося про те, що згідно мовного закону, який може погубити Україну (законопроект 5670, який ще не прийнятий, - від ред.), передбачений штраф у розмірі 3,400 гривень, якщо посадовець не використовує державну українську мову. Він навів приклад про лікарів, які не розмовлятимуть мовою та можуть опинитися під адмін покаранням, а разом з ними і всі посадовці. Також він наполягав на тому, що на мовному питанні постійно спекулюють. Проблема не в мові, а в тому, що до влади допустили фанатиків, сказав депутат. Далі текст оригіналу:

- На территории Одесской области находится более 100 национальностей, которые общаются на том, языке который им присущ. Каждый из вас был заграницей, я не буду трогать Испанию и Францию. В арабских странах у нас, когда идет экскурсия присутствует более ста языков – болгарский, румынский там присутствуют, а мы сейчас пытаемся их ущемлять, - депутат ЮМР Гречкін.

Sesisiay_7.jpg — 80.90 Kб

Потім промова вийшла на рівень захисту державних свят радянської епохи: 8 березня, 1 травня, 9 травня. Резюмуючи свій спіч Гречкін сказав, що:
- Смотрите, какие действия происходят у нас на Украине – если нужно нагадить Украине, то мы идем в Европу, если нужно унизить украинцев, то, мы в Европу не идем. Закончится это тем, что по нашей земле скоро будут ходить одни голубцы и регистрировать однополые браки, - сказав депутат Гречкін.

Sesisiay_15.jpg — 88.51 Kб

Фотожаба

Цей спіч викликав обурення в залі.

Міський голова Володимир Новацький у відповідь підкреслив, що в цьому зверненні жодного слова про Южний чи думку жителів міста немає. Тому, що це звернення спущено вниз від обласної ради депутатів. В Южному немає приниження жодної національної меншини.

Sesisiay_8.jpg — 84.67 Kб

На фото: Роман Лиманський

Депутат Роман Лиманський вступив до дебатів і сказав, що "має гріх". На депутатський комісії депутати не прочитали текст цього звернення, його потрібно взагалі було зняти з розгляду на сесії, так, як порадив Микола Муравський. Також він сказав, що в Южному не будуть лікарі наймати перекладача для спілкування, адже більшість з них є – україномовними і ніколи в нашому місті не виникне проблем в мовному питанні.

Наступним було розглянуте питання від ВО Батьківщина Южного, щодо негайного скасування абонентської плати за газ. Доповідав депутат Вадим Назаренко.

Sesisiay_9.jpg — 76.90 Kб

На фото: Вадим Назаренко

У депутатському зверненні йдеться про те, що в умовах падіння реальної заробітної плати, скорочення робочих місць та зростання безробіття, на тлі постійно зростаючого рівня інфляції, значного зростання споживчих цін та цін на житлово-комунальні послуги, падіння курсу національної валюти, зазначене рішення – це новий економічний удар по кожній родині.

«Згідно зі статтею 48 Конституції України кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї. Враховуючи, що дії НКРЕКП порушують конституційне право громадян на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, ми, депутати Южненської міської ради Одеської області, за дорученням мешканців нашого міста, звертаємося з вимогою негайно скасувати абонентську плату за газ», - відмічається у документі.
Депутати одноголосно підтримали звернення. Прийнятий документ направлять до Президента та Прем’єр-міністра України.

Sesisiay_16.jpg — 86.75 Kб

На фото: виступ Геннадія Тихонова

Останнім стало звернення ветеранів АТО Южного, яке не було включено до порядку денного, адже в управлінні архітектури Южного його спочатку загубили, а потім під час сесії знайшли. Депутати у більшості не знали про суть цього звернення. Саме цей випадок обурив ветеранів.

Голова ГО «Ветерани АТО міста Южного», Геннадій Тихонов, зачитав його сам. У зверненні йдеться про виділення учасникам бойових дій землі під індивідуальне будівництво. Перед тим, як адресувати його депутатам, також він підкреслив те, що в березні вже обговорював це питання із міським головою, який підтримав ініціативу. Виділення власних земельних ділянок – є законним правом для учасників АТО, підкреслив Геннадій. Забезпечують виділення землі – державні органи влади. Мешканцям Южного, близько 70 осіб, згідно Закону, має бути виділена земля. Ветерани АТО прийшли делегацією на сесію для того, щоб їх почули депутати, він попросив зважено поставитися до звернення, чітко визначити всі дії в цьому питанні.

Sesisiay_3.jpg — 82.42 Kб

На фото: южненський комісар - Сергій Котельніков

Южненський комісар Котельніков емоційне зазначив, що у його розпорядженні ветерани АТО, які в оперативному резерві зараз, і по приказу підуть воювати. Вони мають отримати свою законно допомогу. Розмова перейшла на емоційний рівень після того, як комісар сказав, що може роздати всім присутнім повістки. У промові комісара депутат Сергій Назаренко та Єгор Смірнов побачили погрозу. Назаренко вимагав звернення до прокуратури, у відповідь на промову комісара. Єгор Смірнов сказав, що йому конкретно погрожували на початку сесії тим, що відправлять йому повістку в армію, якщо він не проголосує так, як треба. Він зазначив, що не боїться армії і готовий туди піти.

Sesisiay_12.jpg — 77.73 Kб

Міський голова підкреслив, що емоційність промови зіпсувала все звернення. Ветерани перейшли на крик. «Ми хочемо справедливості свого законного права!» - Котельніков.

Sesisiay_11.jpg — 94.34 Kб

На фото: Олександр Можаєв

Підтримати своїх побратимів взявся южненський військовий Олександр Можаєв. Він сказав, що не думав про те, що реакція на вислови Котельнікова буде такою гострою. Зазначив, що військова операція в Україні триває вже четвертий рік. З міста Южного 70 чоловіків взяли участь в АТО. І не потрібно ставити питання проте, що хтось з них йшов воювати за якісь земельні ділянки:

- Я хочу поставити питання про те, хто зараз відправить свою дитину у 18 – 20 років воювати. Зараз середній вік контрактніків 35 – 40 років, йде служити – мізер. Плани по призиву не виконуються. Питання про те, що за що я йшов воювати – за що, за Батьківщину! Держава пообіцяла воїнам безкоштовне виділення земельної ділянки. Прошу зрозуміти комісара, якого війна «потрепала». Я сподіваюсь, що южненська міська рада підтримає наше звернення.

Sesisiay_13.jpg — 92.87 Kб

На фото: Володимир Новацький

Міський голова резюмуючи підкреслив, що це питання, згідно закону має бути виконане. В Южному є земля, на якій будуть виділені ділянки для забудови. Мова йдеться про територію біля готельного комплексу «Апельсин». Депутати одностайно проголосували ЗА протокольне доручення профільній комісії, яка має розглянути можливість виділення землі для воїнів АТО.  

Відео кульмінаційної частини сесії:

    

 
 
Яндекс.Метрика