Re:пост

joomla

В Южному відбулися заходи на честь Дня пам'яті жертв СНІДу

IMG_1947.jpg — 49.61 KбКожну третю неділю травня в світі відзначається День пам'яті жертв СНІДу. Вперше він був організований у 1983 році в США, в місті Сан- Франциско групою людей, особисто зацікавлених або глибоко стурбованих проблемою СНІДу. Цей небезпечний вірус поширюється у світі й досі, так як сьогодні у світі з ВІЛ живуть більше 34 мільйонів людей.

ВІЛ залишається однією із основних проблем охорони здоров'я. За останні три десятиліття він забрав понад 25 мільйонів людських життів.
З нагоди цієї дати в місті Южному проведено ряд заходів. Так, в рамках вуличної акції, яку проводили фахівці Южненського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Целовальникова Д.С. і Марчук В.С. разом з волонтерами ГО «Молодіжний центр розвитку», згадували тих, кого забрала епідемія, підтримували людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, їх друзів і близьких, звертали увагу суспільства на цю проблему. Волонтери розмовляли з перехожими про ризик зараження ВІЛ/СНІДом, обговорювали шляхи передачі вірусу, а також можливість проходження тесту на ВІЛ. На вулицях міста розповсюджували серед жителів Южного інформаційно-просвітницькі матеріали: тематичні листівки, буклети, брошури та засоби контрацепції.


Цього ж дня були організовані міські змагання з легкої атлетики під назвою «Заради життя». Організатори змагань - директор ЮМЦСССДМ Чорній Ю.Б. спільно з директором КЗ «Спорт для всіх» Ніколаєвою Т. Р., директором «СОЦ» Голіковым О.О., координатором ОБФ «Дорога до Дому» Койсою С.П. та головою правління БФ «Час молоді» Родіоновим О.О.- зробили все, щоб популяризувати здоровий спосіб життя у молодіжному середовищі, вшанувати пам'ять померлих від СНІДу та дати можливість живим замислитися про те, що епідемія ВІЛ/СНІДу може торкнутися кожного.
Виступаючи перед учасниками змагань, лікар-інфекціоніст Седлецька Л.П. розповіла про статистику захворюваності у нашому місті. Також Людмила Павлівна наголосила, наскільки важливо піклуватися про своє здоров'я змалку, і заняття спортом в цьому лише допомагають.


Учасниками цих змагань були учні 8-их та 10-их класів шкіл нашого міста. Програма змагань включала естафету 5 x 70 метрів і біг на 400 м. у дівчат та 800 м. у юнаків. Переможницею серед дівчат стала Яскич Карина, яка виступала від об'єднаної команди «СОЦ» і «Спорт для всіх», а перше місце серед хлопців посів вихованець АШГ №3. Щербатюк Олександр. В командних змаганнях перемогу святкувала команда АШГ № 3, «срібло» дісталося об'єднаній команді «Спорт для всіх» та «Спортивно-оздоровчому центру». Третє почесне місце вибороли представники ЗОШ №1, і на 4 сходинці опинилися учні НВК імені В. Чорновола.


За підсумками змагань всім учасникам були вручені грамоти і дипломи, а переможців і призерів нагородили кубками та пам'ятними призами від організаторів змагань.

Міжнародний день пам'яті - це ще одна можливість для нас продемонструвати готовність і бажання протистояти подальшому поширенню ВІЛ-інфекції; це нагадування про те, що ніхто не застрахований від захворювання; це можливість показати реальний ризик і пояснити, як його уникнути. На нас покладена велика відповідальність - берегти пам'ять про тих, хто помер, і пам'ятати про потреби тих, хто живе і бореться з хворобою.

 

автор: Залучений спеціаліст ЮМЦСССДМ
Целовальникова Д.С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Яндекс.Метрика