Re:пост

joomla

Южний готується до проведення коваль-фесту «Україна, Йой!»

park_kov_1.jpg — 40.51 Kб

Парк кованих фігур скоро поповниться новими експонатами. За тиждень у Южному стартуватиме щорічний фестиваль ковалів. В межах святкування Дня Конституції, до міста традиційно з’їжджаються майстри по металу з кількох міст України.

Триватиме фестиваль ковалів два дні – 28 і 29 червня. Традиційно ковалі розгортають свої майстерні просто неба, на площі перед палацом культури. Тут вони створюють свої роботи і проводять майстер-класи для охочих повчитися кувати. Разом з коваль-фестом в Южному також заплановано ще низку цікавих заходів. До 28 червня готуються майже всі працівники ПК «Дружба».   

Відкриватиметься святкування встановленням кованої яблуні на новому місці. Планується розмістити її напроти підкови. Для яблуні в парку вже почали заливати фундамент.Крім того, в парку кованих фігур може з’явитися ще одна композиція. Цієї події найбільше очікує ідейний натхненник парку Петро Кутинець. Планується, що на День міста в Южному з’явиться перший в Україні пам’ятник вагітній жінці.

На сьогодні є готовий ескіз пам’ятнику. Матеріал, з якого планується виготовити скульптурну композицію – залізо. Складатиметься пам’ятник з двох елементів: кованої об’ємної скульптури вагітної жінки та декоративної площадки. Загальний розмір композиції складатиме 250 см у висоту і 350 см у довжину.

Ескіз пам’ятнику «Материнство»

Перша презентація проекту відбулася восени 2011 року на честь Дня міста. Також були проведені громадські слухання щодо ескізу і жителі висловили підтримку ідеї створення в Южному пам’ятнику «Материнство». «Такий пам’ятник стане вдячністю жителів усім матерям – переконаний Петро Кутинець – Крім того, це прекрасно, що подібний проект вперше буде створений саме в нашому місті. В Європі такі скульптурні композиції є. А в Україні Южний стане першим». 

Ідею підтримали і представники місцевого самоврядування –  створена ініціативна група з підготовки проекту скульптури «Материнства» до реалізації, існує домовленість про фінансування пам’ятника з місцевого бюджету. Реалізувати проект візьметься южненський коваль Віталій Квак. Майстер особисто брав участь в розробці ескізу.

Автори ідеї дуже розраховують, що на день міста, цієї осені, ковану скульптуру вагітної жінки вдасться встановити. Зараз триває збір необхідних документів. Як тільки все буде готово і буде вирішено питання з фінансуванням Віталій Квак почне працювати над пам’ятником.   

 

 
 
Яндекс.Метрика