Re:пост

joomla

Палац культури запрошує южненців взяти участь у патріотичному флеш-мобі "Живий Тризуб".

Палац культури "Дружба" готується до святкування Дня Конституції України і запрошує всіх долучитися до масових заходів. Одним із таких є акція "Живий Тризуб", яка відбудеться 28 червня о 18.00.

Приєднатися до його створення може кожний, про це у своєму зверненні повідомляє режисер ПК "Дружба", Ольга Шегида:

"Що таке патріотизм? Який він? Чи існує? Чи справжній?

 „Вікіпедія” каже, патріотизм – є любов та відданість  Батьківщині, прагненням своїми діями служити її інтересам.

А що кажете з цього приводу Ви? І  які саме асоціації виникають у твоїй голові,коли ти чуєш слово «патріотизм»? І взагалі може для тебе це слово сварливе або, навіть, пустий звук?

Патріотизм – це вболівати за національну збірну, пити тільки українське пиво, чи закусювати горілку салом? Залишатися жити і працювати в рідній країні, не дивлячись на труднощі, або відпочивати лише вдома,а не закордоном? Вбиратися в національний одяг на державні свята, або з гордістю співати гімн? Чи розмовляти українською навіть тоді, коли все оточення російськомовне? 

На мій погляд, патріотизм – дуже тонка ефімерна матерія замішана на речах,яких неможливо торкнутися руками, але можна відчути душею: вода, сонце й зірки, що мерехтять над рідною оселею, вітер, що має присмак степу, рідна мова, якою розмовляли пращури, у якій міститься код нації та формується думка, люди, знані співвітчизники, просто рідні та друзі. Все це невід'ємні частинки пазлу під назвою «патріотизм».

Але буваєтак,що ти відчуваєш все вищезгадане, але є речі в нашій країні, на які неможливо закрити очі, особливо тоді, коли тобі небайдужа доля твоєї Батьківщини. Кожен зараз подумає про своє… Але в кожного будуть не дуже приємні картини, і не треба зараз копирсатися в чорнусі, її і так досить навколо нас усюди.

Я певна,що патріотизм можна і потрібно виховувати. Як можна навчити дитину читати, так можна громадянина будь-якої країни навчити бути патріотом. Для напрацювання абиякої навички потрібно часто повторювати ту дію,яку ми хотіли б закріпити. Тому усіх небайдужих южненців та гостей нашого міста я кличу вдягти вишиванку або хоч який елемент національного одягу та запрошую  прийти 28 червня о 18.00 на малу площу перед Палацом культури та „потренувати” свій патріотизм у акції «Живий тризуб».

 

Зустрінь День Конституції України по-українськи!"

 

 Ольга Шегида,

Режисер ПК «Дружба» АТ «ОПЗ»

 
 
Яндекс.Метрика