Re:пост

joomla

Вісті з місця подій. Одеська активістка поділилася з «Re:пост» власними враженнями від поїздки до Врадіївки.

vradiivka_1.jpg — 62.66 KбПодії у селі Врадіївка привернули неабияку увагу не тільки журналістів, а й громадських активистів. Група одеситів поїхала на місце подій аби з'ясувати для себе та повідомити співвідчизників про те, що відбувалось на Миколаївщині 2 липня. Була серед них і Вікторія Сибір. Вікторія зібрала власний матеріал про ситуацію у селищі на Миколаївщині та склала про події 2 липня власне враження. Про те, що відбувалося у Врадіївці вона детально розповіла у своєму матеріалі.

2 липня, Врадіївка.
Наша делегація з Одеси прибула у Врадіївку об одинадцятій ранку. На той момент інтернет-мережа була переповнена моторошними новинами про стягнуті туди внутрішні війська, сотні беркутівців та перекриті дороги. Доїхали спокійно, майже не бачили дорогою навіть постів ДАЇ.
Під місцевою радою зустріли голову Миколаївської держадміністрації Круглова, який якраз збирався їхати до протестувальників під прокуратуру, де вже почався мітинг.

На питання журналістів про те, чому у області відбувається такий «бєспрєдєл», повторював, що з усім розбереться.
На площі, навпроти райвідділку міліції ,кілька сотень людей вимагали знайти і заарештувати третього ґвалтівника, що проходив у справі в якості свідка. Виступали як мешканці Врадіївки, так і люди, що приїхали з інших областей та Києва.

Виступ Круглова було ледве чутно через крики громади, що вимагала його відставки. В якийсь момент напруга зросла настільки, що голові адміністрації довелось тікати з місця подій під свист та крики «Ганьба».
Згодом люди перемістились до самої прокуратури, де зі сходів виступали нардепи Парубій та Леонів, інформуючи мешканців про те, як розвивається справа. В самій прокуратурі в цей час київська комісія приймала заяви від врадіївців, що їх до того відмовлялись приймати.

Депутати звертались до місцевих із проханням не боятись та йти і писати заяви про свавілля міліції, але з початку ця пропозиція не знаходила відгуку. Деякі люди, налякані вчорашніми подіями та можливістю санкцій, кричали у відповідь, що не будуть цього робити, бо депутати потім поїдуть, а вони самі залишаться наодинці із власною міліцією та прокуратурою. Але згодом все ж почали писати.

Мене особисто вразила літня жінка у місцевому магазині, що розповідала продавчині про те, що сама тільки що написала заяву попри те, що їй дуже страшно, «але ж так неможливо! Треба писати, дівчата, тільки так здолаємо!». Взагалі, настрої в місцевих дуже різняться. Бунту та крові вимагали здебільшого ті, хто приїхав з інших міст на війну та екшн. Врадіївці ж, розуміючи, якими можуть бути наслідки, трималися стриманіше, але всі як один вимагали покарання. Найчастіша пропозиція – «віддайте Дрижака нам, ми самі з ним розберемось».


Спілкувалась з місцевими, наслухалась жахливіших історій про те, що роблять міліціонери в області. Ледь не в кожного другого в родині хтось постраждав від "ментовського" свавілля. Когось побили, когось пограбували, в хлопця вбили батька. Впродовж всього дня до розбитих дверей райвідділку кидався п`яний чоловік і починав доламувати скло. Місцеві розповіли, що кілька років тому в міліції вбили його брата (хоча за інформацією інших місцевих він помер від туберкульозу). Хлопця кілька разів відтаскували самі ж протестувальники, пояснюючи, що він зараз підставляє усіх. Найбільш активними в цій справі були дорослі жінки, що просто хапали його та відводили, поки чоловіки кричали, щоб він відійшов. В якийсь момент хлопець все ж вирвався та побіг до дверей, вибивши скло так, що воно полетіло в натовп.

 Одразу ж відчинилась брама, за котрою чергували спецпідрозділи та вибігли чотири беркутівця. Один з них підслизнувся і розтягнувся на дорозі, інші троє втікача так і не здогнали. Згодом він же знову повернувся вже до брами з беркутом, почав ламати її, але цього разу його все ж втягли всередину, куди одразу кинулись народні депутати. Що з ним було далі, невідомо.


Під вечір приїхали Катеринчук із Забзалюком, повідомили, що хоча і є інформація від зампрокурору Миколаївської області про те, що Дрижака заарештовано, але все ж не варто розходитись допоки не буде рішення суду, адже працівника міліції можна заарештувати лише судовим рішенням за поданням прокуратури. Депутати знову зібрали людей на імпровізоване віче та попередили, що лишаються тут на ніч, попросили встановити чергування, бо збирався дощ, сказали, що ставлять намет та завозять воду та якусь провізію. Забзалюк мав повертатись до Києва, щоб робити спільну заяву від опозиційних сил, хтось їхав до Миколаєва до суда, а інші лишились у Врадіївці.

Ми виїжджали з Миколаївської області десь о сьомій, коли під райвідділком лишалось кілька десятків місцевих жителів, журналістів та депутатів. На той момент все було спокійно та ніяких несподіванок не передбачалось.

 Автор: Вікторія Сибір

На Миколаївщину одесити планують їхати і 4 липня. Ініціатори поїздки запевняють, що бажаючих поїхати цього разу виявилося у кілька разів більше ніж минулого разу. Активісти планують приєднатися до народного віче, що має відбутися у Врадіївці у першій половині дня.

 

 
 
Яндекс.Метрика