Re:пост

joomla

Українські реалії: місцеві бюджети заблоковані Держказначейством, підрядники почали відмовлятися від об’єктів.

budget_1.jpg — 23.44 Kб З початку року в Южному було розпочато 61 об’єкт капітального будівництва або благоустрою території міста. Частина з них вже завершена, частина – в процесі, а на деяких об’єктах підрядники припинили працювати допоки міський бюджет не погасить заборгованість. Бюджет Южного заборгував підрядникам більше 5 мільйонів гривень.

Заборгованість перед підрядниками виникла не через відсутність грошей у міському бюджеті, а через блокування фінансів місцевих громад у Державному казначействі. «Затримують виплати державні чиновники. Винен у цьому не казначей нашого міста, - пояснює Володимир Новацький – На місцях казначеї отримують вказівки «зверху». Шукати винних потрібно не нашому рівні. Дійсно, проблема дуже велика. Сьогодні всі міста України вже зайшли в глухий кут. Фінансування на будівництво не іде. В нашому місті довелося призупинити роботи на 70%.»  

На сьогоднішній день в Южному повністю зупинені роботи на таких об’єктах як будівля міської ради або «мерія», повільно ведеться будівництво «Траси здоров’я». Через проблеми з бюджетним фінансуванням будівельники ще не розпочинали капітальний ремонт стоків, а також не проводять роботи з теплоізоляції трубопроводу на Приморській,11.

«Траса здоров’я». Не завершенні роботи з освітлення

Роботи з берегоукріплення на морі припинилися через перевірку прокуратури. Приблизно місяць тому слідчі почали перевіряти Управління капітального будівництво на правильність проведення тендеру. Увесь цей період роботи на об’єкті не ведуться. Коли завершиться перевірка в управлінні не знають.

Не завершенні роботи з берегоукріплення

Крім того, підрядник, який виграв тендер на проведення капітального ремонту фасаду поліклініки, через постійні затримки виплат з бюджету, відмовився від проведення робіт.  Це пов’язано і через борги, що встигли утворитися раніше: будівельна організація, що здійснювала протягом трьох років капітальний ремонт всередині поліклініки в останні два роки отримувала гроші зі значним затриманням. Зокрема, на момент проведення тендеру, з ремонту фасаду бюджет був винен підряднику 1,5 мільйони гривень за внутрішні роботи в поліклініці.

-   Ми добросовісно провели тендер на капітальний ремонт фасаду поліклініки, – розповідає «Re:пост» Роман Лиманський, головний лікар міста – Ми обрали того виконавця, в якому впевненні, що він проведе роботи швидко і якісно . Адже на той момент питання стояло до вересня місяця. І підрядник вже готовий був розпочати роботи. Мало того, підрядник вже встановив ліса. Підрядник зупинив подальші роботи саме через заборгованість. У них з’явилася інформація, що бюджет цього року з ними не розрахується.  

-   У нас цього року виникла дуже неприємна ситуація через те, що бюджет вчасно не розраховується. На внутрішні роботи в поліклініці підрядник запросив спеціалістів з різних міст України та Молдови. Люди до нас приїхали заробити копійку. І от Паска. Питання стало про те, що будівельники хочуть поїхати додому і якусь копійку привезти в сім’ю. А ми так і не виплатили ці гроші. І мужики, буквально зі сльозами на очах приходили до мене і питали: «Лікарю, що ж нам робити. У нас навіть на дорогу немає грошей.»

Регістратура після ремонту

 Коридор у денному стаціонарі

Кабінет на першому поверсі

В міській лікарні до рішення підрядника відмовитися від робіт на поліклініці поставилися з розумінням. Крім того, гроші, що були заплановані в міському бюджеті на капітальний ремонт фасаду поліклініки, вирішили перерозподілити на інші об’єкти. Зокрема, на ремонт теплотраси по вулиці Хіміків.  

Роботою ж підрядника всередині поліклініки в міській лікарні залишилися задоволені. Менше ніж через два тижні внутрішні капітальний ремонт буде завершений. В поліклініці, за три роки, крім безпосередньо будівельних робіт, повністю замінили сантехніку, каналізацію, електропроводку, вікна, завезено нове обладнання. На всі будівельні роботи за три роки з міського бюджету було виділено 6 мільйонів 772 тисячі гривень.  

Рентген-кабінет 

 Пульт-управління в рентген-кабінеті

Крім того,  «Re:пост» дізнався, що тепер в поліклініці працює і бак-лабораторія, завезли нове обладнання в рентген-кабінет. А з капітальним ремонтом фасаду доведеться почекати. При тому, що внутрішні роботи в поліклініці вже майже завершенні, бюджет залишився винен будівельникам ще 605 тисяч гривень.

Кабінет в бак-лабораторії

Наразі, по будівництву та реконструкції в місті всі роботи здійснюються в борг – розповів «Re:пост» Юрій Мартинюк, начальник УКБ Южного.

- Роботи по проспекту Григорівського десанту мають завершитися протягом двох тижнів – розповів Юрій Мартинюк – гроші підрядник отримає лише в кінці року. Це пов’язано з тим, що на капітальне будівництво дороги виділяється державна субвенція, а проплати розбиті поквартально.

-  Поки що намагаємося усно умовити підрядника далі працювати, – розповідає Юрій Мартинюк – Пояснюємо, що рано чи пізно місто все одно розрахується. По причинам, які від нас не залежать, тимчасові затримки є. Працювати сьогодні дуже складно. Ніхто з бюджетом працювати не хоче, тому що крім затримок з фінансуванням – це ще й безкінечні перевірки. З початку року у нас перевірки не припиняються. Конкуренції на будівництво об’єктів сьогодні немає, приходять всі бажаючи і працюють. Але в кінцевому результаті в таких умовах не всі їх можуть виконати. 

Зараз з бюджету міста фінансуються виключно захищенні статті – це зарплата працівників бюджетної сфери. Проплати на інші витрати з бюджету не ідуть. Мільйонні борги перед підрядниками змусили вже Асоціацію міст України офіційно звернутися до Кабінету Міністрів з проханням вплинути на ситуацію. Голова Асоціації хоче зустрітися з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. Проте на сьогодні дата зустрічі ще не узгоджена. 

Подібні звернення були направленні і на адресу Держказначейства, Міністерства фінансів та Бюджетного комітету ВР, але до сьогоднішнього дня ці установи не надали відповіді – розповіли «Re:пост» в Асоціації міст України. «Проплати по незахищеним статтям дуже погано проходять у всіх містах країни – розповів телефоном Олександр Слобожан, експерт з питань місцевих бюджетів Асоціації міст України – Це створює проблеми для органів місцевого самоврядування. Пов’язано це з тим, що втрачається довіра на тендерах і підрядники потім взагалі не приходять. А проблеми з підрядниками, які стосуються будівництва, реконструкції, ремонтів – вони більш глибокі. По-перше, підрядник, який виграв має право звернутися до суду і вимагати пеню або штрафні санкції. По-друге, якщо підрядник не отримав вчасно розрахунок – він не отримав прибуток. Не отримав прибуток – не сплатив податки, що знову таки негативно впливає на держбюджет».

Експерт вважає, що ситуація з блокуванням грошей місцевих рад впливає на уповільнення темпів соціально-економічного розвитку України. Позитивних прогнозів наразі експерти не дають. Особливо напруженим може стати останній квартал року. «Якщо не будуть вжиті екстрені міри з виділення трансфертів або залучення зовнішніх джерел – можуть виникнути проблеми з виплатами зарплат» – розповів Олександр Слобожан

 
 
Яндекс.Метрика