Re:пост

joomla

Святкування Дня міста розпочалося з "Родинного кола"

IMG_5739.jpg — 39.73 KбВ «Родинне коло» зібрались юженеці 18 вересня. Мала зала ПК «Дружба» привітала фестиваль южненських родин. Дев`ять сімей з Южного розповіли свою історію глядачам та гостям фестивалю. 

Ідея створити свято южненських родин виникла ще на початку 2013 року. Запропонували цей захід місту Лариса Шегіда та Надія Шумейко. Відшукати родини, домовитися із ними, підтримувати у процесі підготовки до фестивалю вдалося завдяки начальнику відділу сім'ї та молоді А. Бикадоровій. За концепцією, до заходу мали звернутися сім’ї з цікавою історією життя у Южному. Перевага віддавалась династіям міста, про які южненці поки що не знають. Ще у травні було оголошено про майбутній фестиваль.

  

Підготуватись та заявитися на "фест" було чимало часу. Проте головні підготування, як завжди прийшлися на останній час. Допомогти родинам у підготовці до виступу мали школи та дитсадочки, які відвідають діти сімей. Головна ідея - представити свою сім’ю глядачам за 5 – 7 хвилин, а ось як це зробити – вибір за родинами. На допомогу у процесі демонстрації та подачі історичного матеріалу прийшов ПК «Дружба» - на екрані малої зали демонструвались відео та фото сюжети, в яких розповідалась та чи інша родинна «таємниця». Концертна програма, підготовлена силами палацу, переважно складалася із виступів маленьких талантів тих сімей, про які глядач щойно почув цікаву розповідь.

Зробити свою історію цікавою глядачам, встигнути за невеличкий час розкрити всі яскраві моменти життя родини, зробити це не банально – задача не з легких. Свої презентації до фестивалю підготували родини Усик, Малецьких, Рибакових, Кашперук, Середа, Кирових, Чаплигіних, Карапетян, Яцків.

Серед родин, які розповідали свої історії була відома у Южному родина освітян - Кашперук. Костянтин Кашперук, як перший директор першої южнескької школи приїхав у наше місто ще наприкінці 70-х років. Разом із ним приїхали і його дружина Зоя Іванівна та доньки – Оксана та Ольга.

Таким чином династія освітян у Южному існує ще із кінця минулого століття. А розповідь про коріння родинного дерева Кашперуків підготувала онука найвідомішого у Южному історика Костянтина Володимировича Кашперука.

Цікавою історією стала розповідь про родину Рибакових.

Молода родина разом меньше 10 років, а поруч із мамою та татусем вже троє діток. Найстарша з яких – Ліза, вже подає надії представити не тільки свою родину, а й Южне у відомому пісенному конкурсі «Голос Країни».

Протягом концерту глядачам було запропоновано подарувати добрі думки, та теплі побажання своїм близьким, у вигляді пов’язаної стрічки на невеличке дерево. Всі бажаючи мали нагоду зав’язати невеличкий бантик ніби для свої близьких.

    
Яскравим та артистичним став виступ родини Середи. На сцені підтримували родинну історію однокласники старшої доньки. Допомогли відтворити цю історію вчителі авторської школи Гузика. 

Інтернаціональною сім’єю стала родина Карапетян. Тато з далекої Вірменії, мама - українка. Діти наслідують традиції обох сімей, старший син родини гарно співає українських пісень та шанує українську мову, проте добре знає і вірменську.

Більше ста чоловік у родині Карапетян із обох сторін. Як каже мама сім’ї, процес пошуку інформації про родинне коріння відкрив для них багато цікавих історій і тепер вони більш обізнані у родинних питаннях. 

Історія родини Кирових перенесла глядача у далекі часи першої половини двадцятого століття. Життя полководця – діда отця родини Кирових продемонструвало драматичні події, які відбувалися у радянські повоєнні часи. Відшукати колись таємну інформацію та відновити добру пам'ять про доньку полководця й матір свого чоловіка – таку мету поставила для себе берегиня роду Зоя Кирова, та з цією задачею впоралася саме у 2013 році.

Велика родина Чаплигіних, в якій четверо діток, мама та тато - всі разом і співають, і грають на музичних інструментах. Дружня родина підготувала глядачам невеличку розповідь про себе, виступ та відеоматеріал, який їм допомогли створити у НВК №2.

Останніми представляли свою родину сім’я Яцків. Козацькою родиною творчих та талановитих дітей та батьків постали вони перед глядачами.  Розповіли свою історію, як невеличку п’єсу. Наприкінці розповіді тато із сином показали козацьку бойову майстерність.

Завершальним акордом фестивалю «Родинне коло» стали нагороди від міського голови. Диплом про участь у першому фестивалі родин у Южному повинен розпочати не тільки низку заходів до головного южненського свята, але ще й започаткувати традицію таких родинних зборів у наступні роки.

А на останок всім присутнім в залі організатори запропонували "мудрі цукерки" до яких додали прислів'я, приказки та цитати відомих людей про родину та любов до дітей

 
 
Яндекс.Метрика