Re:пост

joomla

День Моржа у Южному. Кілька десятків любителів зимового купання раз на рік збираються для спільного занурення.

Традиційно, у перші вихідні лютого, найсміливіші представники здорового способу життя святкують День Моржа.

Це свято було вигадано южненцями і є обов’язковим для клубу здоров’я «Атлант». Кілька разів на зиму члени клубу збираються разом на міському пляжі аби відчути потужний вибух енергії водної стихії. Святкове дійство біля ватри, теплі слова від членів клубу та досвідчених «моржів» додають доброго настрою та налаштовують любителів зимового купання на спільне занурення.

Температура води  3 лютого сягала відмітки + 2. Як відзначають знавці, це є нормальна та корисна позначка для справжнього оздоровлення. Адже, оновлення клітин людського організму відбувається у воді до + 6 градусів.

Злегка розігрітися вправами,  пробігтися та швиденько підготуватися до занурення – такі поради дають «моржів» з багатолітнім досвідом зимового купання.  Але «моржі» рахують не роки, а виключно зими.

Оксана Жекова моржує вже 8-му зиму. Вона каже: «Моє моржування почалося ось з такого Дня моржа, коли всі із криками БАНЗАЙ побігли у воду. Це було дуже вражаюче. Секретів немає – просто я побачила заряд енергії тих, хто цим займається і сама захотіла. І дійсно – це кайф! Коли виходиш з моря - стільки енергії! Людина готова до моржування тільки тоді коли перестає цього боятися, а якщо ви не впевнені – обов’язково наслідком буде, як мінімум нежить»


Юрій Лосев – є найпослідовнішим у питанні зимового купання. Починав моржування він ще до армії. Але в систему це виросло лише в усвідомленому віці.  9 зим він майже кожного дня, не зважаючи на погодні умови, іде на море аби отримати новий заряд енергії. «Коли людина заходить у воду і хвиля накриває її з великою силою з головою, то вона отримає потужний заряд електричної енергії, тому, що вода доки достане до берега набуває великої сили і всю цю сили відає людині».

Достойним прикладом спільного моржування є колектив моржів Южненського Морського торгівельного порту. Вже багато років портовські  «моржі» в обідню перерву приїзджають на базу відпочинку «Лагуна» аби оздоровитися. Свій здоровий спосіб життя вони несуть і в клуб «Атлант» і у власне життя. Людмила Феколіна – ветеран порту – моржує 8-му зиму: «Раніше я моржувала кожен день. А почала тому, що були проблеми із здоров’ям. Одного разу побачила, як колеги-портовики купаються і які вони щасливі – і подумала, чи я так не можу… Ось і спробувала, і проблеми із здоров’ям пройшли. Я раджу спробувати поступово – починаючи із літа і не припиняти процес»

Аксакалом у зимовому купанні в клубі «Атлант» є тендітна, молода активна жінка – Ольга Сажнєва. Її моржування теж починалося із порту. Два роки Ольга звикалася із екстремальними температурними умовами, адже дуже боялася холоду. Але переборовшисебе, вона вже не уявляє своє життя без цієї зігріваючої сили льодяної води. До моржування долучилась і вся родина Ольги.

 

Найактивнішу роль у громадській діяльності Ольга Сажнєва виконує у «Атланті».  Вона та Людмила Докучаєва разом у 2008 – му році звернулися до міського центру «Спорт для всіх!». Головним їх проханням було - дозволити створити щось не для спортсменів, а для простих южненців, які прагнуть активного та здорового способу життя. І, ось, вже п’ятий рік поспіль атлантівці  кожну неділю, о 10 ранку, у спортивній залі авторської школи збираються разом. Діти та дорослі разом проводять із користю вільний час. Аеробіка, настільний теніс, йога, теоретична підготовка до походів – все це є складовою занять. А потім у теплу пору року «Атлант» вирушає у численні походи, сплавлення по Південному Бугу, мандрування у Крим та Карпати. А також атлантівці беруть активну участь у всіх міських спортивних змаганнях. Останнім приємним відкриттям для клубу став зліт Терзеула, у 2011 р., на якому команда «Атлант» в перший раз взяла перше місце, а минулого 2012 року почесне 2 – ге.   

День моржа -2013 у Южному пройшов на ура! Найбільша кількість міських «моржів» – це понад 30 чоловік та жінок, була саме цього року. Великі хвилі не налякали екстрималів. Вибух адреналіну, заряд на наступний тиждень і оновлення організму – всі ці компоненти отримані.

   Команда МНС, що у цей день контролює та оберігає «моржів» на воді, свідчить про те, що жодного нещасного випадку за останні кілька років не сталося. Михайло Келембет – заступник начальника ДПРЧ - 39, відзначає, що необхідні намет, шлюпка, мотузки, ковдри, жилети та круги – весь цей арсенал не знадобився. В хід пішов лише гарячий чай,  адже южненські «моржі» мають досвід у справах здорового способу життя!


IMG_5865.JPG - 85.47 KB

 
 
Яндекс.Метрика