Re:пост

joomla

Все, що ви хотіли знати про «Re:пост», але боялися спитати.

551239_547589508647066_1502141556_n.jpg — 40.45 Kб

4 жовтня став визначним днем в історії колективу інформаційного Інтернет – ресурсу «Re:пост» - ми отримали свою першу зарплату. Це сталося завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження». Наприкінці липня цього року ми отримали грант, у розмірі 100 тисяч гривень. І це дозволило нам розрахувати зарплату співробітників ресурсу на 10 місяців вперед, починаючи з вересня.

Як все починалося? Першим етапом нашого становлення стало створення громадської організації. Над підготовкою документів ми почали працювати ще у 2012 році. Засновниками організації стали Ольга Годовенко, Ольга Комарова та Наталя Мізюкіна. У січні 2013 ми подали до Южненського управління юстиції пакет документів на реєстрацію. Вирішили, що наша громадська організація буде називатися «Южненське Незалежне Інформаційне Товариство «Дія Слова» (скорочено ГО «ЮНІТ «Дія Слова»).

Паралельно почали працювати над створенням сайту. Назва, дизайн, формат ресурсу – це все результат колективної творчості багатьох людей, в тому числі і наших рідних. До речі, матеріальна сторона питання теж лягла на плечі наших чоловіків, які мужньо тримали на собі і сімейні бюджети і витрати, пов’язані зі створенням організації.

Отже, щодо створення сайту, відразу згадується одна історія. Під час зустрічі нашої креативної групи ми влаштували мозковий штурм щодо назви сайту. Першому ідея прийшла В`ячеславу Слюсарю, він і запропонував назву «Re:пост». І ми разом надали цьому слову багаторівневий смисл. По-перше, частка Re: - таке сполучення букв бачать всі, хто користується електронною поштою. Це – відповідь. Пост – має кілька значень: повідомлення, професійна служба.

Вся назва «Re:пост» має більше спонукальне значення. Таким чином ми пропонуємо нашим читачам поділитися новинами, які розміщенні на сайті. Адже під час створення інформації журналісти видання прагнуть якомога точніше передати інформацію, яку отримали з першоджерел. Висновки та оціночні судження про тему матеріалу – ми довірили читачам, які можна залишати в групах соціальних мереж та коментарях під статтею.

Таким чином, по завершенню «засідання» креативної групи ми вже добре знали, яку кольорову гаму сайту, рубрики, формат та інші «ідеологічні» нюанси. Далі тривав довгий процес втілення ідеї в життя. Для реалізації проекту ми звернулися до знайомого програміста. За місяць він нам представив наш сайт і 19 лютого ми вийшли у простір світової мережі Інтернет з першими матеріалами. 

Документи про реєстрацію ГО «ЮНІТ «Дія Слова» ми отримали 28 лютого. Після цього ми прийняли рішення про те, що Засновником сайту стає громадська організація. З проектом «Re:пост» ми вирішили виходити на гранти. Але про це згодом.

Технічне забезпечення.  Для того, аби ми могли повноцінно працювати, необхідно створити певні умови. На стартовому відрізку наших домашніх комп’ютерів, ноутбуків та фотоапаратів було достатньо. Проте хотілося реалізувати мультімедійний проект, а для цього техніка мала б бути більш потужна (це ми вже зрозуміли, коли почали працювати). Тому витрати на оновлення, звісно, лягли на сімейні бюджеті. 

Ще слід відзначити, що у створенні програм «Re:пост – Інтерв’ю» нам допомагали колеги. Все – починаючи від камери і закінчуючи професійною підтримкою у зйомці та першому монтажі, допомогли наші друзі. Взагалі, ідею про створення Інтернет-ресурсу наші рідні і близькі сприйняли позитивно. І, можливо, когось з них і відвідував скепсис, стосовно перспектив такого підприємства, але, не зважаючи на це, вони активно підключилися до його створення. 

Навчання. Для того, аби переорієнтуватися на новий вид журналістської діяльності, нам потрібно було отримати певні навички. На щастя, в Україні існують навчальні семінари та тренінги для журналістів, які проводяться безкоштовно. Організатори беруть на себе проживання, харчування учасників і повертають, навіть, гроші за проїзд. На такі курси ми їздили і раніше. Проте цього разу потрібно було змінити профіль навчання, адже ми орієнтувалися на роботу в онлайн-виданні. 

На фото: випускники "Школи професійної журналістики"

Нам пощастило, ми знайшли такі тренінги, пройшли попередній відбір і відвідали кілька семінарів, які дуже допомогли нам в професійній діяльності. Організатори ІРРП та «Інтерн`юз-Україна» проводили навчання в Києві та Сімферополі. Тренери нам розповіли про можливості, які відкриває для нас Інтернет. Половину отриманих навичок ми відразу запровадили на сайті. Але залишилися і ті знання, які ми плануємо застосувати у майбутньому.

На фото: Київ, 2013 р. Тренінг "Інтерн`юз - Україна" 

 Фото Олекса Ярославцева

На фото: Сісферополь, 2013. Тренінг ІРРП

На фото: Київ, 2013. Тренінг "Інтерн`юз - Україна" 

На фото: Київ, 2013. Тренінг "Інтерн`юз - Україна"    

Фінансові перспективи. Звісно, для того, аби розпочинати серйозну роботу на сайті, ми мали б продумати і можливість отримання коштів. Як вже згадувалося вище, в першу чергу, ми вирішили шукати гранти. Гранти – це один з незалежних джерел фінансування, який убезпечує видання від зовнішніх втручань в творчу діяльність. Але для того, аби отримати таку фінансову підтримку, необхідно дуже добре попрацювати. Ми розуміли, що пріоритет надається існуючим проектам і тим, які реально працюють.

Зізнаємося, робота в онлайн-режимі сильно відрізняється від традиційних ЗМІ. Потрібно було не лише перелаштуватися на мультимедійне видання, де все має значення – текст, фото, відео, але й навчитися розміщувати власний матеріал на сайті. Крім того, змінюється відчуття часу. Матеріали мають бути готові з сьогодні на сьогодні. А коли журналіст – це універсальний солдат: і автор, і редактор, і фотограф, і адміністратор, і відео-монтажер, вкластися в ці рамки і не припуститися помилок  вкрай важко. 

Для того, аби достойно презентувати ресурс потенційному інвестору, необхідно було кілька передумов: унікальний контент, хороші рейтинги, ідентифікація в пошукових системах і популярність серед електронних видань загальнонаціонального значення, які розміщуватимуть наші матеріали з активним посиланням на наше видання. 

Аби всі ці умови реалізувати, потрібно було прикласти надзвичайні зусилля. Наш, так би мовити, робочий день розпочинався з 9 ранку і закінчувався далеко після опівночі. Без вихідних та перерв. І наші зусилля  принесли свої плоди. Буквально через два місця наші матеріали почали розміщувати регіональні та загальнонаціональні сайти. Кількість відвідувань постійно зростала. Так, 20 лютого, коли ми лише добу як працювали, на сайті було  220 відвідувачів на добу, результати відвідувань 4 жовтня – 1 359 читачів (дані Google Аnalytics). Історичний максимум був зафіксований 20 травня, коли на сайт зайшло 1582 відвідувача.

Активно використовували наші відеоматеріали і центральні телеканали. На акаунті в соціальній мережі «Ютуб» відео «Смерч і його «смерть» переглянуло понад 90 тисяч відвідувачів, понад 5 тисяч людей подивилися «Пожежа на складах» і «Потоп в Южному». Щоденно приєднуються нові відвідувачі і до групи в соціальній мережі «ВКонтакті». І врешті, пошукові системи почали індексувати наші матеріали менше ніж через три місяці роботи сайту. 

Паралельно ми вивчали можливості отримання гранту. У квітні Міжнародний фонд «Відродження» оголосив конкурс “Розвиток регіональних і локальних інформаційних онлайн-платформ”. Умови цього конкурсу виявилися ідеальними для нашого сайту. І ми відразу починаємо працювати над створенням проектної пропозиції. У травні ми подали наш проект  на розгляд Правління фонду, і у липні ми отримуємо позитивну відповідь.

Підтримка Міжнародного фонду «Відродження», без перебільшення, надає нам впевненості у завтрашньому дні. Відкривши у липні рахунок, ми вже можемо також розраховувати на підтримку з інших джерел. У серпні до нас починають надходити кошти від реклами – це трохи менше ніж тисяча гривень. Документи на отримання першого траншу гранту ми оформили у вересні. Бюджет розрахований такий чином, що протягом 10 місяців ми будемо отримувати зарплату.

Наш колектив складається з 5 людей. Оклад головного редактора 1 600 гривень, оклад журналістів – 1576, головного бухгалтера – 1350, оператора – 1199, 54 гривень. Загальний фонд заробітної плати складає 7 311 грн. 54 коп. плюс податки та відрахування, що разом складає 10 тисяч грн. на місяць. Гроші, отримані від реклами, підуть в оплату за банківське обслуговування та на реалізацію статутних цілей організації.

Наші плани. На сьогоднішній день, ми працюємо кожен у себе дома. Використовуємо виключено своє домашнє обладнання. У нас є бажання, творчий потенціал та реальні можливості розвиватися далі. Ми плануємо, що у нас з’явиться можливість для оренди приміщення, в якому буде стояти техніка нашої організації і матеріали будуть виходити ще швидше, ніж зараз. 

Громадська організація має право на кілька джерел надходження: пожертви, гранти, фінансування від заснованих організацією ЗМІ, благодійні внески і т.д. Проект «Re:пост» створювався виключено як громадський проект. «Re:пост» не підтримує жодну з політичних партій або політичних лідерів. Завдання журналістів – максимально точно передавати події та проблеми, які відбуваються в суспільстві. 

Якщо ви вважаєте, що такий ресурс потрібен місту, бачите соціальну необхідність у розвитку проекту «Re:пост» , і у вас є можливість і бажання стати нашими партнерами, ви можете зробити благодійний внесок, перерахувавши кошти на наш рахунок: 

Назва: Громадська організація «Южненське Незалежне Інформаційне Товариство «Дія Слова». З позначкою «Добровільна пожертва». 

ЄДРПОУ/ДРФО 38556478, Южне ГРУ, МФО 328704,

Рахунок: № 26006054303540

P.S. 4 жовтня, безумовно, стало черговим етапом розвитку нашого проекту. Отримавши вранці від банку СМС про зарплату, ти вже добре розумієш, що твоя, майже річна робота, перейшла зі статусу хобі у професійну діяльність. І нехай зарплата, яку ми отримуємо, невелика (ми ніколи не ганялися за прибутками), головне те, що ти можеш просто працювати без втручання, тиску, без цензури та заборон. Єдиний твій цензор – це твоя власна совість і принциповість. Ти можеш просто працювати – це найголовніша цінність, яку ми набули за час нашої професійної діяльності. І повірте, далося це нам непросто. 

І на останок. Ми хочемо подякувати нашим рідним, близьким, друзям, які підтримали нас у цей нелегкий час. Ваша участь та підтримка має для нас надзвичайно велике значення. Завдяки вам ми зрозуміли, що в світі так багато хороших людей, здатних співчувати та розуміти. Ми не будемо називати імен та прізвищ. Ми знаємо, що прочитавши ці рядки, Ви самі все зрозумієте.

 
 
Яндекс.Метрика