Re:пост

joomla

У черговому випуску «Re:пост – Інтерв’ю» Володимир Новацький розповів і про те, чому вирішили прокласти теплотрасу над головою.

novackiy_12.jpg — 45.89 Kб

В мережу вийшов черговий випуск програми «Re:пост – Інтерв’ю». Це вже шоста передача, створена творчою групою редакції «Re:пост». Першим героєм програми стала Жана Перегон – талановита южненка, яка брала участь в шоу «Х-фактор». Відтоді до участі в передачі ми запрошували різних людей, які так чи інакше пов’язані з Южним, мають вплив на місто або здійснили в своєму житті унікальний вчинок.

Певний час у записах передачі тривала перерва. Але після того, як у нас з’явилася підтримка від Міжнародного фонду «Відродження» було прийнято рішення передачі поновити.

Черговий випуск «Re:пост – Інтерв’ю» присвячений проблемам життєдіяльності міста. За минулі шість місяців в Южному відбулося чимало резонансних подій. Але, на наш погляд, на тлі непростої ситуації в країні та неоднозначних подій в місті, представники місцевого самоврядування мають озвучити реальну ситуацію.

Зокрема, ми спитали про роботу КП «Южненська паляниця» після зміни керівника, про транспортне сполучення в місті, які висновки були зроблені після того, як в місті сталося масове отруєння собак. А також чи влаштовує керівництво міста зовнішня теплотраса, яка ситуація з місцевим бюджетом, з яких коштів проводяться і плануються проводити роботи з реконструкції, ремонтів та будівництва. На ці питання відповідає міський голова Володимир Новацький. Приємного перегляду. 

Коротка текстова розшифровка програми «Re:пост – Інтерв’ю» з Володимиром Новацьким:

Коротка текстова розшифровка програми «Re:пост – Інтерв’ю» з Володимиром Новацьким: 

Володимир Новацький не впевнений у тому, що зупинивши процеси продажу КП «Южненська паляниця», правильно зробили. Про це він розповів в інтерв’ю «Re:пост», під час запису відео передачі. Навіть при тому, що поміняли керівника – відзначив міський голова – підприємство не конкурентноздатне в масштабах області та країни. Маленькій пекарні, яка працює «по білому», складно працювати на ринку, де встановлені жорсткі правила ринку.

Згадав міський голова про борги, які залишаються на КП «Южненська паляниця». Станом на серпень підприємство було винне постачальникам більше мільйона гривень. Ситуація ускладнюється судовим процесом, який розпочав проти «Южненської паляниці» Андрій Бойченко. Адже забрати гроші з обігу неможливо – відзначив Володимир Новацький – це може дуже серйозно позначитися на економіці підприємства.

Підприємству «Южненська паляниця» все ж таки вдалося за кілька місяців погасити частину боргу. Сьогодні у пекарні планують розширювати асортимент, бо якщо пекарня і надалі працюватиме в тому самому режимі – у неї немає майбутнього.

Плани стосовно продажу КП «Южненська паляниця» на разі не розглядаються. Перед новим керівником, Вадимом Друмовим, поставлене завдання розглянути варіанти розширення виробництва. Зокрема, подумати над тим аби підприємство освоювали й інші види діяльності.

На проблему з транспортним сполученням в місті прямо впливати міський голова не може. Це пов’язано з тим, що «Північтранс» є приватною власністю, а тендер на маршрут проводиться в області. «Я можу телефонним дзвінком, якомось листом звернутися – зазначив міський голова – Але напряму я по-впливати не можу. Ситуація не дійшла до критичної точки. Я думаю, що ми будемо з керівництвом області цю тему розглядати. Але вони працювали дуже добре. Тому що була якась конкуренція. Зараз конкуренції в них практично нема. І вони собі таке дозволяють, те що не треба робити». 

«Естетично – це не те – сказав Володимир Новацький, відповідаючи на питання щодо нової зовнішньої теплотраси – Я з цим згоден. Я це розумів, знав, коли мені докладали і я думав чи погоджуватися, чи ні. Потім погодився. Є два питання на які потрібно було іти: перше – це був час. Потрібно було встигнути до опалювального сезону. Якби ми пішли на те, аби закопувати в землю – за кілька місяців ми б не встигли, це 100%, люди би просто залишилися без тепла. Особливо новий 14-ти поверховий будинок. Це мало бути ще в техумовах, коли цей дім будувався. Але десь колись цей момент упустили. І друге, це ціна. Це було б як мінімум в два рази дорожче».

«Ну, і головне. Мабуть всі розуміють, що цю теплотрасу ми прокладали практично без грошей – зауважив міський голова – Якщо ми за неї і заплатили, то відсотків 20 в кращому випадку. Я думаю, що будемо розраховуватися лише наступного року і те, невідомо коли. Тому що та ситуація, яка склалася сьогодні по оплаті…. Це не тільки у нас, це по всій країні».

-   Скільки Южне винне підрядним організаціям?

-   Близько 10 мільйонів. Практично все, що робиться сьогодні в місті – це робиться безкоштовно. Головне, що підрядники, які працюють, вони розуміють, що в найближчий час вони кошти не отримають. Це не від нас залежить, це форс-мажор в країні. Ви знаєте, скільки ми сьогодні призупинили будівництв – і мерію, і набережну. Не із-за того, що в нас немає коштів, а через те, що підрядні організації розуміють, що вони не можуть більше вкладати гроші через те, що вони не отримують за свою роботу.

-   Я думаю, що може прийти такий час, коли наші підрядні організації, з якими ми не розрахувалися, прийдуть з претензіями. Адже, вони не можуть заробітну плату платити. Ми близько 400 тисяч винні за поліклініку. Чому ми  не робили фасад поліклініки? Знову таки, через те, що не хотіли люди вкладати кошти, знаючи про те, що ми з ними не розрахуємося.

Як щодо якості. Якщо ми візьмемо за увесь період початку будівництв: у нас є скейт-майданчик, на якому скейтери не катаються; у нас є велосипедна доріжка, якою не користуються велосипедисти; у нас є велосипедні парковки, якими велосипедисти теж не користуються. У нас є спуск на сходах на набережну, в який не кожна коляска може влізти. У нас провели реконструкцію проспекту Григорівського десанту і не зробили зручними спуски.

-  По скейтам. Безумовно ми не робили такий майданчик, на якому б робили різні трюки. Є різні масштаби скейт-майданчиків. Ми коли його будували, він підходив для того рівня, на якому наші діти займалися. Але до чого його довели? Це не означає, що ми повинні кожен рік будувати. Якби поставилися нормально до того, що було збудовано, а не начали трощити, громити, скамейки виривати….

-  Відносно велосипедних стоянок – з вами повністю згоден, на сто відсотків. Там все неправильно зробили. Хоч і затрати пішли невеликі, але було зроблено неправильно.

-  Відносно по Хіміків, велосипедна доріжка… Ми її просто назвали «велосипедна доріжка». Це не була велосипедна доріжка – це був тротуар. По технології будівництва дороги, як і по Григорівському десанту, вздовж дороги обов’язково має бути тротуар. Коли ми будемо будувати чисто велосипедні доріжки – це буде інший проект, і інша схема.

-  По Григорівського десанту ми ж переробили. Де ще не переробили, треба переробити.

-  По набережній.. У нас недопрацьовано ще. У нас будуть одні сходи, другі сходи. Коли ми будемо закінчувати, то будемо доробляти ці проблемні питання.

На наступний рік заплановані глобальні роботи по міським комунікаціям. Звідки фінансування буде вестись? Ви розраховуєте на сили комунальних підприємств?

-  Я, в першу чергу, розраховую на те, що у нас зміниться ситуація в державі. Дійсно, сьогодні ставиться задача, щоб ми максимум всіх робіт виконували своїми силами, без підрядних організацій, проводили нашими комунальними підприємствами. Вони зараз і так на субпідрядах працюють. І дійсно, на наступний рік ми дуже багато робіт запланували. І водовод, і каналізація, і теплотраса – просто в катастрофічному стані. Ми сьогодні вже працюємо, частково міняємо своїми силами, по сто метрів… Бо це ж може бути біда… Я переконався, що саме страшніше, що може бути – це колектор. Ні вода, ні тепло, а каналізаційний колектор. Якщо нема каналізаційного колектора, то місто стає в ступор.

-   А матеріали?

-  Є у нас. Є труби, коли ремонтували колектор, вони на складі залишилися. Є труби, де колись ще будувався колектор, була там десь закопана пластмасова труба, не підключили її і засипали. Зараз ми її знайшли. Зараз ми її відкопуємо. Це нам десь Бог скинув, підказав. Викручуємося як можемо. Безумовно, і кошти виділяємо. Будемо міняти по сто метрів, де сама важка ситуація. І зараз поставлена задача. Це вийшов з ініціативою Ігнатовський Євген Миколаєвич, і я його в цьому підтримую, що ми повинні зробити все, щоб самі все робили. Щоб менше зверталися в порт, на припортовий завод. Зараз він хоче зробити свій цех, токарний цех, щоб ми могли тут, на місці, все виробляти. Щоб відійти від залежності від інших підприємств.

-   Неприємні події були в нашому місті – масове отруєння собак. Ця ситуація вийшла за межі нашого міста. які висновки ви зробили?

-   Я про це дізнався коли був у відпустці. Коли я приїхав, то відразу зібрав силові структури – прокуратуру, міліцію. В розмові, ми прийшли до того, що потрібно застосовувати якісь міри. Звідки це виникло, вони зараз це вивчають. Але я думаю, що це самі люди. Ця ситуація, яка склалася в місті. Коли мене люди зустрічають і кажуть: «Володимир Миколаєвич, дитину до школу неможливо вести, тому що собаки нападають…» І мабуть вже десь воно перейшло всі межі і люди почали труїти собак.   

- Колись до мене приходили захисники тварин і казали, що потрібно будувати притулок. Я ж нічого не маю проти. Давайте будувати. Але це не значить, що я його сам, особисто, буду будувати. Землю ми давайте виділимо, нема проблем. Ми виділимо грошей скільки ви скажете. Але давайте займатися разом. Але я тільки «займатися разом» - то ця тема знову уходить, до якогось ЧП. Я ще раз підтверджую, що я готовий до того, щоб будувати притулок.

Те що відбувалося в місті – це протизаконно. Але ніхто від імені влади не вийшов до ЗМІ і не сказав про те, щоб припинили труїти собак.

-  Згоден. Але бачити як відбувається. Люди у розпачі, мабуть. Але коли говорять, що це по ініціативі мера. Слухайте, це просто вуха в’януть, коли чуєш таку нісенітницю.  Як я таке міг сказати?! Це дійсно сто відсотків протизаконні дії.

На День міста ми зустрічалися з Сергієм Гренивецьким, який розповів про те, що зараз «Народна партія» знаходиться на етапі визначення. Є кілька шляхів – поновити роботу партії, але для цього потрібні гроші. Або об’єднатися і, швидше за все,  з Партією регіонів. Ви готові вступити в Партію регіонів?

-  Нехай воно станеться спочатку. Я хочу сказати, що це велика політика. І чи то об’єднуються партії, чи шукають бізнес для партії – я скажу вам відверто, це мене менше всього хвилює. Я сьогодні відійшов від партійних справ. Є чим займатися крім політики. Що буде дальше? Я сьогодні однозначно сказати не можу.

Вам все одно потрібно буде визначитися. Якщо ви будете іти на третій термін, то без політичної партії ви не зможете балотуватися.  

- Я думаю, що ще багато разів поміняється ситуація відносно виборів в місцеві ради, мерів. Може тоді будуть само висуванці, і партії не потрібні будуть. Тоді, ближче до виборів, на цю тему і поговоримо.

-   Ми шукали позитивну подію, яка сталася в місті. І єдине, що ми знайшли – запуск нового заводу «Дельта Віл мар».  Як економічно це позначиться на Южному?

-  Сьогодні дали  програму відкриття заводу в Адміністрацію президента, в обласну адміністрацію. Один з варіантів, що може президент відвідає відкриття. Для міста, безумовно, відкриття заводу – це створення робочих місць, відрахування в бюджет. Це третій етап, є плани на будівництво ще одного заводу.

- Те, що ви сказали, про те, що єдина світла пляма в місце – це «Дельта Вілмар»… А доступне житло? Ми  єдині в Україні, які реально це робимо. І це дійсно заслуга влади, бо ми пішли на те, що не робить ніхто.  Довели, що житло можна будувати і будемо це робити. Зараз я піднімаю питання, щоб цілу вулицю будувати доступного житла. У нас просто людей не вистачить, щоб квартири купували. Один дім сто відсотків вже купили, другий вже близько 50 людей, на стоквартирний будинок бажаючих купити.

- Я завжди кажу, для того аби місто розвивалося, і слава Богу, місто розвивається – є триєдина задача, яку потрібно витримувати. Це – створення робочих місць: будівництво заводів, малого і середнього бізнесу. Друге, це будівництво житла. І третє, це інфраструктура – садочки, школи. Але ми маємо створювати житло під ті заводи, які будуються не на території міста. У Комінтернівському районі. Я впевнений, що люди, у більшості своїй, будуть жити тут. Задачу ми сьогодні поставили – 50 тисяч жителів. Так, це висока планка. Але ми прагнемо до цього для того аби зберегти місто. Це не забаганка Новацького, або ще когось. Якщо ми цього не зробимо, то місто втратить статус обласного підпорядкування. При реорганізації, при адміністративній реформі, це місто може стати селищем, або місто районного значення. А це і фінанси, і бюджет буде перерозподіляти не місто, а район. Не важливо, як цей район буде називатися – Комінтернівський, Южненський, або ще якийсь. Це не важливо. Важливо те, аби місто не втратило статус обласного підпорядкування. А коли буде адміністративно-територіальна реформа, там головний принцип буде – чисельність населення. Вийти потрібно зі статусу малих міст. І це має бути найголовніше сьогодні завдання. Немає важливішого питання ніж збільшити чисельність населення. І це треба зробити за рахунок роботи, за рахунок житла.

Дякую.  

Скоро в мережі з’явиться наступний випуск програми «Re:пост – Інтерв’ю». Запис передачі вже відбувся, зараз тривають процеси монтажу. Про себе і про волейбольне життя розповість екс-капітан команди «Хімік» Даша Степановська. Зараз Даша вирішила зробити перерву в спорті. Чим займається спортсменка і коли планує повернутися дивіться вже скоро.

 

 
 
Яндекс.Метрика