Re:пост

joomla

В Южному вшанували пам'ять жертв голодомору скорботною ходою головними проспектами міста

golodomor_24.jpg — 20.60 Kб

У скорботній ході, присвяченій 80-річчю голодомору в Україні, взяли участь близько півтисячі жителів Южного. Рух транспорту по одній половині проїзної частини проспекту Григорівського десанту, на час проходу колони, був перекритий. На площі Перемоги відбувся мітинг-реквієм за участі творчих колективів Палацу культури «Дружба».

Організатори відзначають, що це одна з наймасштабніших вуличних акцій, присвячених роковині голодомору. Майже щороку заходи відбувалися у Палаці культури. Але цього разу вирішили центральне дійство перенести на площу. Сумніви залишалися до останнього, проте погода не підвела і над, зазвичай вітряному Южному, встановилася тиха і нехолодна погода.

На фото: учні шкіл зійшлися з різних боків проспектів, утворюючи живий хрест

Сцена мала тематичне оформлення. Учасники пом’янули невинно загиблих хвилиною мовчання. Перед присутніми виступили творчі колективи палацу культури. Фінальною частиною заходу стало викладення біля стели свічок у формі хреста.

Організаторами акції став відділ культури управління ОКСМП. Як відзначила Надія Конопацька, начальник відділу культури, передували вечору пам’яті інші заходи, що були присвячені цій сумній даті. У школах пройшли тематичні уроки, в музеї та бібліотеці були проведені виставки. Також Надія Конопацька відзначила, що свічі, які несли школярі в колоні, допомогла закупити Партія регіонів.

Вечір пам’яті тривав менше години, але нікого не залишив байдужими.

- Действительно, мы не хотели, чтобы вечер памяти проходил долго, – рассказала «Re:пост» Надежда Конопацкая – Чтобы это не было утомительно и не вызвало негативную реакцию. Несмотря на то, что масштабы большие мероприятие должно было пройти трогательно и душевно. И мне кажется, что это удалось. Видите, даже после того как выложили крест из свечей, люди до сих пор не расходятся. Нет такого, что выполнил свою миссию и убежал.

Багато людей долучилися до акції за власним бажанням і прийшли на вечір з власними свічками. Крім організованих заходів, южненці пом’янули невинно загиблих українців у часи голодоморів і дома. У багатьох вікнах житлових будинків на підвіконні цього вечора майоріли свічки.

 
 
Яндекс.Метрика