Re:пост

joomla

В Южному з'явилася різдвяна стаєнка просто неба. Вільний доступ для кожного.

Різдвяна стаєнка у дворі четвертої школи доступна кожному.  Композиція мальована, прикрашена спеціальними вуличними гірляндами, які  світяться постійно.

Ініціатором створення такого вертепу просто неба став Тарас Прокопечко, директор школи. Підтримали проект і почали працювали над його втіленням Леся Чайковська та Лариса Дем’янишина.

- Ідея  зробити різдвяну стаєнку була дуже давно. І ми почали з того, що виставляли її в школі. Потім ми зверталися до підприємців, з тим, щоб кожен прикрасив свою вітрину крамниці або ще щось, ми про це говоримо вже кілька років. Але Южний  в нас розкачується  довгенько. Але, коли ми поїхали на Майдан, то побачили, що прямо там за кілька днів виготовили таку різдвяну стаєнку. І є можливість туди підійти, помолитися, пригадати, що  Різдво вже йде в дім. Коли ми побачили, скільки людей там збирається, то вирішили в Южному зібрати компанію творчих людей і створити такий шедевр для нашого міста, - розповіла  Олеся Чайковська.

 

На фото: Різдвяний вертеп на Майдані в Києві. Фото: www.credo-ua.org

Працювала  над образами Лариса Дем’янишина. Вона зібрала творчих дітей і вчителів, які їх виготовляли. Працівник по обслуговуванню в четвертій школі, Сергій, взяв на себе технічну сторону  втілення ідеї.

На Різдво, 7 і 8 січня планують підключити музику, мають лунати колядки, розповіла пані Леся.

Показати, як звучать живі українські колядки,  а заодно і запросити всіх відвідати різдвяну стаєнку, прийшли випускниці НВК ім. В.Чорновола. Прийшли вони не самі, а разом із друзями, які приїхали до них із Західної України. Разом вони заспівали для всіх, хто їх побачить і почує.

- Ми приходимо до цієї школи, як додому. Хотіли ще хлопцям показати нашу школу, - розповіла Галя.

На фото: Галина Юркевич, випускниця НВК імені В.Чорновола. Зараз студентка Києво-Могилянської Академії. Вдень навчається, вночі працює волонтеркою на Майдані.

- Ми разом репетували пісні. Головний хормейстер в нас Ксенія , вона і регент хору церковного, місцевого южненського, парафії Петра і Павла, - розповіли хлопці.

На фото: Ксеня Юркевич, випускниця НВК імені В.Чорновола. Зараз працює вчителем музики у школі.

Це не перше публічне виконання щедрівок дружньої компанії в Южному. Нещодавно вони влаштували міні-виступ біля ялинки.

-  Я тут другий раз і дуже захоплений містом. Дуже гарне місто і люди приємні. Ми вчора були біля ялинки і співали «Щедрик». Вийшли із символікою  національною і євромайданівською. Нас  трошки обступили і позитивно сприйняли, нам плескали, ми кричали «Україна понад усе!». Тут, доречі, агресивно ніхто не сприймає. Бо по телевізору показують інше – в Одесі розганяють, в Донецьку, Луганську, а тут агресивного нічого немає. Люди більше напівбайдужі: деякі із запалом слухають, деякі повз проходять, але агресивних нема, тобто люди тут такі цивілізовані, вони є в суті своїй європейці, - розповів  Руслан.

 

Руслан Стецик і Петро Маковецький. Хлопці-семінарісти, родом із Західної України. Один навчається в Римі, другий у Львові.

Різдвяна стаєнка стоятиме у дворі школи до 20 січня. Доступ вільний, але після 20.00 ворота зачиняють. Переживають за збереження композиції, адже це вперше в Южному, коли стаєнка залишається на вулиці упродовж тривалого часу.

Всередині школи проходить виставка найкращих дитячих робіт. В цьому році був оголошений конкурс на найкращу стаєнку та різдвяний дідух.

 

Робота виконана з тіста. На кожну фігуру пошито одяг. Ця стаєнка зайняла перше місце.

Різдвяний вертеп з локшини. Друге місце.

Третє місце у конкурсі різдвяних стаєнок.

Наступного року керівництво школи хоче запропонувати Палацу культури також долучитися і зробити різдвяну стаєнку на площі міста. В школі ж організатори вже видумують нові композиції

-  На наступний рік в нас інша вже ідея. Зробимо таких колядників великих, які ніби йдуть  до школи колядувати, щоб кожен зміг  стати поруч, сфотографуватись з ними. Ще можна робити живий вертеп, так що ідей дуже багато, - розповіла Леся Чайковська.

 
 
Яндекс.Метрика