Re:пост

joomla

На Южненському Майдані нові обличчя. Обурення подіями в Україні загострює мирну дискусію.

IMG_6161.jpg — 43.41 KбЮжненський Майдан бере свій початок, разом із київським, ще з листопада 2013 року. Проте мирний напрямок южненских активістів лишається незмінним.

2 лютого на площі Перемоги традиційно відбулося южненське віче, на якому постійно  були присутні 40 чоловік. Але цього разу воно здивувало як постійних відвідувачів, так і перехожих.

 

   

Нові обличчя Майдану Южного у неділю виникли невипадкового. Люди, які спостерігають за подіями в країні та у нашому місті, приходять на зустріч, аби не просто послухати про те, що тут йдеться, а й висловити свою думку щодо ситуації в державі.

Серед новачків були ті, хто підтримують громадський рух та супротив владі і ті, хто підтримують дії влади. Дискусія, яка виникла серед них, продемонструвала наскільки загострились стосунки між людьми останнім часом.

Переслідування активістів Майдану та Автомайдану по всій державі, зникнення людей, катування, погрози, викрадання активістів з лікарень та скасування "драконівських" законів - стали основними темами обговорення 2 лютого.

             

Перший раз на зустріч прийшов Анатолій Сергійович, росіянин за походженням. Він вже 37 років живе на Україні. Він розказав «Rе:пост» про те, як змінилось його відношення до України згодом. Він був у багатьох куточках нашої держави. І розповів як здивувався, коли потрапив на Захід. У нього був стереотип, що там живуть виключно люті націоналісти, але, поспілкувавшись із людьми, він зрозумів, що українці скрізь однаково  мирні і добрі люди. Його здивувала європейська культура, яка панує на заході України.

Чому він вирішив прийти цього разу на южненський Майдан – таке запитання поставив йому «Rе:пост».

(мовою оригіналу)

- Ситуация сейчас идет к критическому моменту, хотя я уверен, что время президента и его команды заканчивается. Народ уже волю свою высказал – это евроинтеграция - там где работают законы, там где есть атрибуты цивилизации. Таможенный союз – это противоположная ситуация. Это традиции тоталитарной власти, где господствует коррупция, которая не даст ни экономике развиваться, ни перспектив человеку.

Чи можливі, на вашу думку, глобальні геополітичні зміни у сусідніх державах, завдяки подіям в Україні?

-  Ничего сверхординароного тут не будет происходить, потому что эта власть, которая пришла к нам через большие деньги, в ближайшее время развалится.

Чи можливий розкол України і створення федерації?

- Думаю, что нет, потому что в прошлом году мы все шли к евроинтеграции, но власть нас обманула. Янукович каждый день говорит про законность, а живет "по понятиям". Это не то чтобы цивилизованная страна - это криминально-лагерная зона!

До діалогу приєдналася жінка, яка почала вступати у співбесіду учасників заходу. Вона дивно себе поводила і хотіла просто посперечатися. Катерина, розповіла «Rе:пост» про те, що живе поруч із площею і постійно спостерігає мирні зібрання, вони її дратують. Але більш за все її бентежить те, що відбувається в Київі (мовою оригіналу):

-  Я не хочу смотреть везде по телевизору про Майдан. Я не могу поехать в Киев и высказать свою мысль. Пенсионеры собираются тут постоянно – почему? Мне неприятно, что они поддерживают Майдан. Там же со всех сторон дети – беркут, активисты…Почему они там кидают "коктейли"? Меня волнует то, что свои против своих идут, - сказала Катерина.

Після свого демонстративного виступу Катерина приєдналася до двох хлопців, яки чекали на неї весь час, поки вона говорила із майданівцями.

Це була не єдина провокація. Агресивна поведінка деяких южненців, які підходили до мітингувальників, просто дивувала присутніх. Люди вже не тримають себе в руках – вони просто лаються, не зважаючи на те, що южненські зібрання носять виключно солідарний характер та не впливають на загальну політичну ситуацію в країні.

  

Цікавим стало звернення Лесі Чайковської до мітингувальників. Вона нагадала присутнім про історичні події 2004 року, які описує Андрій Іларіонов, колишній радник президента Росії. Йдеться про приїзд Леонід Кучми у Росію на зустріч із Путіним. Голова російської держави порадив Кучмі, як вчиняти із українцями: "Чого ти мовчиш, давай силою розжени свій народ – що ти терпиш?" , - але Кучма відповів нахиливши голову: "Україна зараз вже не така держава, це вже з українцями зробити неможна… "

- Ми поділені мовою, поділені вірою, але насправді у нас є такий стрижень – це наша терплячість, наша любов, українці такі мирні строчіння. Зараз українці переживають за росіян, за те як вони живуть. Я дуже хочу довести до нашого Майдану: де троє - двоє збираються – там Бог серед них, - сказала Леся Чайковська.

Патріарх Святослав Шевчук, за словами пані Лесі, закликає український народ до спільного поста і молитви, який триватиме весь наступний тиждень. Він просив молитися українців о 21 годині кожного дня, за народну єдність. Кожному регіону України патріарх надав свій день для спільної молитви. Для Одеської області це став понеділок. Окрім цього, протягом тижня потрібно тримати строгій піст, особливо у понеділок.

Звернення до южненских депутатів, яке написали активісти южненського Майдану минулого тижня набрало 125 підписів. Вже 3 лютого цей лист та списки потраплять у міський виконком на розгляд міському голові, секретареві ради та депутатам, які підтримали звернення до президента на минулій сесії.

Також южненські освітяни написали листа до координатора системи ООН в Україні пані Алессандрії Тісо. В цьому листі вони закликають звернути увагу на справжній стан подій в Україні. Підтримати та допомогти.

Звернення підписали близька сорока вчителів.

Южненскький Майдан з’явився на площі Перемоги в листопаді 2013 року. З того часу щонеділі активісти цього руху приходять на віче, не зважаючи на перепони будь-якого характеру. За цей час мирних мітингувальників стало вдвічі більше. Декілька разів активісти вдавалися акцій, які були спрямовані на привертання уваги до спільної думки южненских майданівців.

У січні тричі активісти демонстрували солідарність з київським Майданом: першою була хода по Южному. Для нашого міста це було справжнім дивом, южненці мали відчути себе киянами, адже з вулиці лунало: «Слава Україні!», «Україна понад усе!» таку відвертісь запропонували одесити, а наші активісти дружньо підтримали.

Вдруге – 19 січня, на Водохрещу, активісти незважаючи на дощ і вітер зробили акцію: «Відправ мрію». Вони  відпустили в небо жовто-блакитні кульки із власними мріями, щодо України. Незважаючи на негоду, акція відбулася.

Наступна акція пройшла на День Соборності, у вечорі, під час відсутності світла в місті. 

Відтак майданівський рух Южного не вщухає, а тільки набирає обертів. Але він повністю відповідає стилю та ритму життя нашого міста.

 
 
Яндекс.Метрика