Re:пост

joomla

В Южному відбудеться флешмоб 9 березня. Творчий конкурс для мешкаців.

 9 березня в Україні святкують двохсотрічний ювілей Тараса Шевченко. Южненські школи та усі шанувальники творчості великого українського письменника вже почали підготовку до святкування цієї урочистої події.

 Южненська міська бібліотека оголосила творчий конкурс «Образ Шевченко в творчих роботах южненців».

 

 

Брати участь у конкурсі може кожен мешканець міста. Робота може бути виконана в будь-якому стилі: малюнок, вишивка, різьба, гравюри, квіллінг та інш.. Переможця конкурсу будуть обирати відвідувачі бібліотеки.

 В навчальних закладах вчителі вже зараз активно проводять конкурси та виставки, присвячені великому українському поету. «Re:пост» відвідав южненські школи, де йому охоче розповіли про свої великі плани.

 Відповідальна за організацію шевченківських днів в ЗОШ №1, вчитель української мови Маноля Юліанна, розповіла про низку заходів, які вони підготували для вшанування пам’яті.

 - У нас в школі зараз проходить конкурс читців творів Шевченка, ми вибираємо найкращих. Буде проходити міський конкурс та переможці будуть брати участь в ньому. 11 клас робить проектну роботу «Грошові одиниці в творах Т.Г. Шевченка».Ми потроху збираємо від учнів плакати, обов’язково буде конкурс малюнків, одинадцяті класи будуть писати творчу роботу по творам Шевченка. Також ми підготували конкурс на кращого знавця творів письменника.

А в НВК №2 Артюшевська Раїса Миколаївна вже чекала на нас з повідомленнями про перші перемоги та з задоволенням розповіла про шкільний план:

- 12 лютого ми, як і всі школи України, написали диктант. Наші учні брали участь у конкурсі малюнків, який проходив у Палаці культури, а після цього влаштували конкурс у себе в школі. Готуємо дуже цікавий літературний вечір. Там будуть брати участь вчителі зі своїми учнями, в процесі між ними відбудуться діалоги цитатами або творами Шевченко, буде дуже сімейна атмосфера.

стенди в НВК №2 на першому поверсі

Школа вітає Абутова Віталія (9-А клас) з перемогою в міському конкурсі читців, перше місце він посів з уривком з поеми «До Основ’яненка»; та Дінул Варвару, ученицю 9-А класу, з третім місцем, читала уривок з «Лілеї».

Також школа проводить різноманітні уроки-презентації для учнів. Обов’язковою програмою є відвідування міського музею, в якому з 6 березня організується виставка до дня Шевченка.

Третя школа оголосила цей учбовий семестр шевченківським. Майже кожен тиждень в школі будуть відбуватися різноманітні заходи.

- Мы начали празднование юбилея уже две недели назад, - вчитель російської мови Зарольска Любов Іванівна.

- Были подготовлены небольшие экспозиции «Шевченко – художник» и информационная выставка его жизни. Был написан тотальный диктант, все классы его писали в один день, каждый класс получил свой текст. Он был познавательного характера, целью этого диктанта было не проверить грамотность, а еще раз подчеркнуть значение Шевченко, чтобы дети прочувствовали его творчество.

Відвідуючи школу, ми помітили куточки пам’яті Шевченко на всіх трьох поверхах, які складали у композицію вчителі зі своїми учнями.

В Авторській школі почалась акція, яка поки що має умовну назву «Сімейна вікторина».

- Наши учителя составили вопросы, они достаточно сложные и участие в акции принимают все – от пятиклассника до директора школы, - Зарольска Любов Іванівна.

Вікторина складається з 30 питань, які передбачають глибокі знання життя Шевченко. Особливістю цієї акції є бажання вчителів мотивувати дітей на серйозне навчання – переможець вікторини за 12 правильних відповідей отримає 12 балів, а якщо будуть усі відповіді вірними, то учня очікує винагорода у вигляді двох відміток по 12 балів. Але головною вимогою є не тільки принести вірні відповіді, а надати їх в оповідній формі.

- Мы не ожидали такого энтузиазма от учеников. К тому же нам бы хотелось, чтобы и родители принимали активное участие в этой викторине.

Також на базі школи вчителі планують випустити збірку віршів, присвячених Шевченко. Вірші приймаються від учнів будь-якого віку, їхніх батьків та родичів.

В міському кінотеатрі «Кіно-плаза» організатори шкільної програми до дня Шевченко замовляють покази фільмів про життя письменника.

Класи готують один-два номери для літературного вечора творчості Шевченко.

- Планируем устроить «День вышиванки». Мы просим всех детей и учителей прийти в вышитых сорочках, и параллельно будет выставка «Украинский сувенир».

За головною та незвичайною для нашого міста новиною ми вирушили до Прокопечко Тараса і він розповів, що 9 березня після концерту в Палаці культури планується урочисте встановлення погруддя Тараса Шевченко. Після цього відбудеться южненський флешмоб по виконанню пісні «Реве та стогне Дніпр широкий…», за який він відповідальний. Це буде спроба об’єднати між собою жителів міста Южного.

- До дня перепоховання Тараса Шевченко, 22 травня, ми будемо робити офіційну заяву до «Книги рекордів України» по виконанню пісні «Реве та стогне Дніпр широкий…», - Тарас Прокопечко.

НВК ім. В. Чорновола в цьому році організовує акцію «Доба Шевченко».

- Починаючи з вечора 9 березня ми відкриємо акцію читанням віршів Шевченка,люди будуть розважатися, співати пісні. Ми запрошуємо всіх бажаючих. Плануємо читання віршів продовж ночі, а зранку ми запрошуємо вчителів інших шкіл прийняти участь в цієї акції до самого вечора 10 березня.

На обласному конкурсі організованому до дня шанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченко трупа НВК ім. В. Чорновола посіла перше місце в номінації «Літературно-музична композиція» з композицією «І мертвим, і живим, і ненародженим…». Участь брали учні з 4 до 11 класу, учителі, випускник школи та директор, який виконував головну роль – Тараса Шевченка. Отримавши перемогу, школа буде представляти Одеську область на всеукраїнському конкурсі, який відбудеться в Києві в день перепоховання письменника.

 

 
 
Яндекс.Метрика