Re:пост

joomla

Харчування у школах: скільки коштує і що оплачує міський бюджет

Питання харчування дітей у школах зацікавило южненців після того, як на всеукраїнському рівні були опубліковані дані про ті статті бюджету від яких в цьому році довелося відмовитись заради фінансування збройних сил України. Зокрема,  інтерес читачів викликала відмова від фінансування сніданків учнів 5-11 класів у розмірі 607 мільйонів гривень.

Наявність цієї статті в державному бюджеті не гарантувала учням 5-11 класів харчування за державні кошти.

На засіданні виконкому, начальник управління ОКСМП Майя Наконечна, пояснила, що ця стаття була лише в планах і могла би бути задіяною лише з початку нового навчального року – з вересня. Весь цей час за рахунок бюджетних коштів фінансується харчування 1-4 класів, та дітей пільгових категорій інших класів.

 - На сьогоднішній день, згідно того бюджету який затверджено на 2014 рік, у нас все виконується згідно попередніх постанов. А саме, діти 1-4 класів харчуються відповідно до всіх моментів, прописаних в постанові, і пільгові категорії  5-11 класів також харчуються. В нас проходить тендер на послуги харчування . Зараз комбінат дитячого харчування, як попередник минулого року, продовжує харчувати наших дітей. До кінця цього навчального року в нас абсолютно ніяких проблем з харчуванням дітей немає, - розповіла на засідання Майя Наконечна. - На сьогоднішній день, як у дитячих садках, так і в школах харчування проходить стабільно, кошти з місцевого бюджету виділені, тендери проведені і ніяких порушень немає.

Управління ОКСМП надало більш детальну інформацію по цьому питанню.

Згідно з постановою Кабінета Міністрів від 2011 року, у загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:

- яким згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантується пільгове харчування;

- 1-4 класів;

 - з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

За рішенням педагогічної ради навчальний заклад може звільнити від плати за харчування вихованців груп продовженого дня (у відсотках чисельності групи за списком):

- 10 - у повному обсязі;

- 15 - на половину вартості.

Харчування інших учнів здійснюється за власні кошти.

Харчування у загальноосвітніх школах за рахунок місцевого бюджету здійснюється у повному обсязі в розмірі 2 441 500 гривень.

 

Оплата з місцевого бюджету за харчування учнів забезпечується згідно з пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів від 2.02.2011 р. № 116, у якому визначаються режими харчування.

Навчальні заклади нашого міста підпадають під такі режими харчування:

- одноразовий (сніданок) - для учнів загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів з малозабезпечених сімей, учнів 1-4 класів;

- триразовий (сніданок, обід, вечеря) - для учнів професійно-технічних навчальних закладів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що потребують особливих умов виховання, дітей з малозабезпечених сімей та тих, що проживають у відриві від батьків, одноразовий (обід) - для учнів, які проживають у сім'ях, за винятком перелічених вище.

Вартість харчування школярів встановлено рішеннями виконкому  Южненської міської ради.

В першій, третій та четвертій школі на 1 учня встановлена така вартість харчування: 6,37 грн - для учнів 1-4 класів (сніданок); 7,52 грн - для учнів пільгової категорії 5-11 класів (сніданок), 10,14 грн - вартість обіду для 1-4 класів з числа груп продовженого дня; 2,57 грн - полуденок для 1-4 класів з числа груп продовженого дня.  (завантажити документ) :

 

Витяг з рішення виконкому ЮМР від 19.12.2013р. №1271 «Про встановлення вартості послуг з організації харчування учнів та вихованців у ЗОШ № 1, АШГ, НВК  ім.В.Чорновола» (скачати рішення)

У другій школі вартість харчування є меншою і визначається іншим рішенням виконкому. Це пов’язано з тим, що НВК №2 єдина школа в місті, яка має  окрему бухгалтерію і  має право підписувати договори напряму з підприємством, що надає послугу. Управління ОКСМП контролює якість послуги, яку надає організація.

Вартість харчування у розрахунку на 1 учня у другій школі дорівнює: 4,78 грн - сніданок учнів 1-4 класів; 5,64 грн - вартість сніданка для 5-11 класів; 7, 61 грн - вартість обіду для учнів 1-4 класів; 1,93 грн - полуденок для учнів 1-4 класів.(завантижити документ):

 Витяг з рішення виконкому ЮМР від 19.12.2013 року № 1272 «Про встановлення розміру плати за харчування учнів НВК (ЗОСШ № 2-Центр-ПТУ) міста Южного (скачати  рішення)

З цього слідує, що за рахунок бюджету, в Южному, мають право харчуватися діти 1-4 класів один раз на день, згідно постанови КМУ - це сніданок. Також таке право мають діти пільгових категорій, незалежно від того, в якому класі вони навчаються. Всі інші видатки на харчування здійснюються батьками за власний кошт, за власним бажанням.

 
 
Яндекс.Метрика