Re:пост

joomla

Сороковину "Небесної сотні" вшанували у ПК "Дружба" (фото, відео)

 IMG_9840.JPG — 33.21 KбВшанувати пам'ять загиблих на Майдані зібралися южненці у неділю - 30 березня. У залі палацу культури "Дружба" вшановували героїв "Небесної сотні" - тих, чиє життя обірвалося в боротьбі за свободу та честь України.

Пам'ятний концерт було підготовлено  творчою групою школи ім. В. Чорновола, ПК "Дружби" та учнями викладача струнного відділення Южненської дитячої школи мистетства, Тетяни Василенко.

Концерт розпочався співом гімну України. Саме так, як починалися всі южненські та київські віче на майданах.

            

 Далі до людей в залі звернулися чотири священикі, які представляють у Южному церкви греко-католицького, українського, римо-католицького патріархату, та організації "Світ миру". Вони розповіли про своє відношення до всього, що пережила країна за ці чотири місяці. Отец Василь (настоятель греко-католицкої церкви) розповів про молитву, яку вони читали на южненській площі Перемоги, 18 лютого, у вечорі, коли в Києві на вулиці Інституцькій та Майдані Незалежності вбивали людей. Він згадував, як легко було тоді читати молитви...

Танок під найвідомішу, останнім часом, пісню "Пливе кача по тисині", яку вже присвятили Небесній сотні, було представлено дівчатками із свічками у руках.  

                  

Дівчата з колективу ПК "Дружби" - "Заграва" заспівали пісню "Свіча". 

Олеся Чайківська виконала монолог матері, яка втратила свого сина на Майдані.

Випускники четвертої школи, постали перед глядачем у образах героїв "Небесної сотні".

                       

У концерті брали участь вихованці Тетяни Василенко, завідувачки відділом інструментів симфонічного оркестру Южненської дитячої школи мистецва. У першій композиції глядачи почули  Паганіні "Кантабіле".

                       

Друга композиція з кінофільму "Скрипаль диявола".

На екрані для глядача були показані відео-ролики, які відображують події українського Майдану у часи протистоянь діючій владі.

В паркетній залі зібралося чимало людей. Переважно це були ті, хто постійно відвідував южненський Майдан. Вони прийши аби приєднітися до спільної скорботи. 

Зворушливий вірш про тих, хто не став героєм Майдану, хто остався живий, кому бракувало сміливості відстоювати свою державу, прочитали колишні учні школи Чорновола. 

Фото-перелік місцевого майдану, як згадка про все, що відбувалося в нашому місті стосовно єднання із Києвом, під час складних політичних подій в Україні, повернув глядача в недавне минуле. Згадати, як починався южненський майдан і як змінювалися южненці разом можно було дивлячись фото.  

Взяти слово - звернутися до глядача можна було наприкіці вечора. Одним з виступаючих став директор четвертої школи, Тарас Прокопечко. У своїй промові він дорікнув місцевій владі у тому, що ніхто з тих, хто представляє владу у Южному, не прийшов на вечір і не висловив свою думку, щодо важливих подій в Україні. 

                      

На завершення Тарас Прокопечко прочитав безсмертний вірш Тараса Шевченка  "Мені однаково".

Мені однаково, чи буду

Я жить в Україні, чи ні.

Чи хто згадає, чи забуде

Мене в снігу на чужині —

Однаковісінько мені.

В неволі виріс між чужими

І, неоплаканий своїми,

В неволі, плачучи, умру.

І все з собою заберу,

Малого сліду не покину

На нашій славній Україні,

На нашій — не своїй землі.

І не пом’яне батько з сином,

Не скаже синові: — Молись,

Молися, сину, за Вкраїну

Його замучили колись. —

Мені однаково, чи буде

Той син молитися, чи ні...

Та неоднаково мені,

Як Україну злії люде

Присплять, лукаві, і в огні

Її, окраденую, збудять...

Ох, не однаково мені. 

Остання композиція, яка пролунала була - пісня "Молитва за Україну- моя молитва небо лине".

     

     

Останнею подією стало єдине коло, яке влаштували на ганку біля палацу всі присутні на концерті. Та зірочками із надписом - "Небесна сотня" були прикрашені дерева біля палацу "Дружба".  

 
 
Яндекс.Метрика