Re:пост

joomla

Проспект Леніна буде розмальований фарбами 18 квітня. Долучитись може кожен: і творчо, і фінансово.

Учні четвертої школи готуються до недільних гаївок. Під час перерви вони збираються у своєму дворі та репетирують обрядові танці. Режисером дитячого гурту стала колишня учениця школи Ксеня Юркевич.

- За приклад ми взяли дрогобицьку гаївку. Можливо ви чули, останні два роки в Дрогобичі відбувались гаївки. Вони встановили український рекорд – зібрали п’ять з половиною тисяч людей на «Великій гаївці». Ми захотіли відтворити щось подібне в нашому місті. Нажаль, у нас не буде настільки чисельно, але тим не менше будемо починати з малого. Ми тримаємо з дрогобицькими організаторами зв'язок. Вони скидають нам матеріали, які ми використовуємо. Також ми готуємо гречаники, кривий танець, джерельце, княжий королівський банс, - Ксеня Юркевич.

Репетиції тривають приблизно півгодини. За словами Ксені, учні старших та середніх класів з радістю поспішають на двір, щоб приєднатися до живої танцюючої ланцюжки.

Двір школи також набув змін. На його території відбулася пробна акція, яка почнеться 18 квітня о 10 годині ранку на проспекті Леніна.

- Ця ідея належить Ксені, а саме ідея розмалювати проспект до Великодня. Кожен малюночок має нести якийсь сенс. Це не просто зображення, вони запозичені з арсеналу малюнків, які зображують на писанках. Розмалювання двора нашої школи стало тренуванням. Спочатку ми робили ескіз, враховувалися думки кожного. Під час роботи, коли вже береш фарби, починаєш щось змінювати, вдосконалювати. Після пробного малювання ми замітили, що дітям це дуже сподобалось. Я вважаю, якщо в Южному з’явиться таке місце, де будуть малюнки, мешканцям воно буде приносити задоволення, - Марина, учениця четвертої школи.

Щодо організаційних моментів Re:пост звернувся до Лесі Чайківської.

- Якими фарбами будуть виконуватися малюнки?

- Це спеціальна фарба для бетону. Вона зберігає свої кольори та цільність на протязі року.

- Як швидко висихає фарба та чи не викличуть «мокрі» малюнки незручності у мешканців міста?

- Я вважаю, що ні. Краска сохне приблизно дві години. За той час, поки ми будемо малювати, деякі деталі малюнків вже будуть підсихати.

- Чи є в вас дозвіл на розмальовування міського проспекту?

- Так. До нас тільки що прибули з міськвиконкому з новинами, що ми можемо малювати.

- Хто є автором ваших ескізів?

- Відповідальність на себе взяла Лариса Дем’янішина та Юлія Грачик. Але сьогодні, 17 квітня, ввечері вони зустрінуться з дітками, яки виявили бажання взяти участь в акції та намалювали свої ескізи. Безсумнівно художниці будуть виправляти помилки, але ідея залишиться дитяча.

Перед входом до школи вже красуються зображення коника, вола, рибок, птахів, сонечка, а в центрі сонце світу. На ці малюнки організатори акції витратили близько десяти літрів фарби.

Леся Чайківська звертається до учасників акції з проханням фінансової допомоги:

- На шкільні малюнки ми витратили 10 літрів фарби. Вона дуже дорога, десь 560 гривень. Тому ми вирішили завтра ставити скриню на проспекті, куди всі бажаючі будуть кидати гроші. В планах у нас розмалювати весь проспект. Але, нажаль, на цей день у нас лише 600 гривень.

 
 
Яндекс.Метрика