Re:пост

joomla

Ковані квіти з'явилися в Южному на День Конституції. Як відзначили державне свято містяни (фоторепортаж)

День Конституції в Южному відзначили традиційним фестивалем мистецтва «Україна, йой!», який зібрав майстрів ковальства. Після кожного такого фестивалю в місті з’являється нова скульптурна композиція, яка поповнює южненський парк кованих скульптур.

В цьому році ковалі подарували місту залізні квіти. Ця ідея була навіяна тим, що в Южному багато квітів. Деякі квіти набули патріотичного сенсу та за задумом творців розквітли тризубом,  символічно зшитою мапою України.

Одна квітка вразила глядачів найбільше – вона озброєна та агресивна. Цю квітку передали ковалі зі Львівщини, з міста Бродів. Через складну ситуацію в країні самі майстри не змогли приїхати до Южного.

Їхня робота є втіленням образу сепаратистів, які намагаються розколоти країну. Організатор ковальфесту в Южному, Костянтин Бородавко, впевнений, що така експозиція може бути доречна в кованому саду тільки поки триває боротьба із бойовиками в державі. Після того, як настане мир, для злої квітки має бути знайдено інше місце. Яке саме поки що не вирішили, але загальна концепція позитиву у парку кованих скульптур має бути збережена. Поки що агресивна залізна рослина серед квітучих кованих споруд буде нагадувати про неспокійну ситуацію в країні і важливість операції по очищенню України від озброєних агресорів.

Ще однією радістю для южненців стало повернення скульптури «Музична альтанка». Торік її відкриття стало визначною подією, навколо скульптури постійно збиралося багато людей для фотосесій. Але вона стала об’єктом нападу вандалів і була розкрадена. Тоді відламати маски та інші предмети стало можливим через тендітність  споруди. Вона була виготовлена таким чином, що верхні два яруса можна було обертати навколо себе та підбирати собі образ для фото. Тепер скульптура є нерухомою, а всі предмети надійно приварені.

- Головна проблема – збереження того, що люди зробили своїми руками. Єдиний варіанти, який ми віднайшли – «намертво» приварить. Нажаль, ми втратили ідею цієї музичної альтанки – зробити так , щоб вона рухалася. Це пов’язано з тим, що минулого року вкрали кілька елементів скульптури. Тому ми вже вирішили так, краще нехай вона буде «намертво» приварено, але щоб люди могли любуватися, - Петро Кутинець, директор ПК «Дружба», продюсер фестивалю.

Всі ковані квіти, які побачили южненці на відкритті, після презентації бути демонтовані на доробку. Для них також готується надійна основа, до якої вони будуть закріплені так, щоб неможливо було їх поцупити. Вже за кілька днів майстри повернуть їх у парк та встановлять на постійній основі.

Жителі Южного вподобали новинки в парку, а також зраділи тому, що повернулася музична альтанка.

- Я сама рисую и идея создания парка кованых фигур, мне очень нравится. Все скульптуры со смыслом. Я здесь живу почти 30 лет и каждый год здесь что-то новое появляется. И каждое открытие такое аж до слез волнительно, - жителька Южного.

Організатори відзначили, що через складну ситуацію в країні багато майстрів не змогли взяти участь у ковальфесті. Серед учасників южненці, миколаївці, майстри з міста Татарбунари на Одещини, та з Вілково.

Запис прямої трансляції на каналі Repost-stream з місця події від журналістки ""Rе:пост" Ольги Годовенко.

Віталій Квак зі своєю командою ковалів, м. Южне.

Віталій Квак співорганізатор фестивалю, автор і втілювач всіх ідей кованих споруд у місті Южному.

 

Роботи із заліза, вироблені за допомогою ковальскої зварки, без застосування відкритого вогню, представили южненці, працівники Одеського припортового заводу.

Майстри-гончари з Херсонщини. Виробляють керамічний посуд, іграшки та керамічні музичні інструменти.

Запис прямої трансляції на каналі Repost-stream з місця події від журналістки "Rе:пост" Ольги Годовенко.

Після відкриття споруди  на южненців чекала концертна програма від колективів Палацу культури. Всім гуртом глядачі збирали мапу України. Люди вгадували області країни по визначним місцям та досягненням, які зачитувала ведуча. Переможці отримували у подарунок прапор України.

Запис прямої трансляції на каналі Repost-stream з місця події від журналістки "Rе:пост" Ольги Годовенко.

Коли вся мапа разом із Кримом була зібрана, всі разом заспівали гімн України, а на будівлі Палацу культури розгорнувся величезний прапор.

Завершили вечір українськими піснями колектив ПК "Дружба" "Наші музики".

 
 
Яндекс.Метрика