Re:пост

joomla

Відкриття, якого жителі не хотіли. Новий будинок за програмою «Доступне житло» зданий в експлуатацію?

dostupnje_gile_zayavka.jpg — 34.00 Kб

В Южному здали першу новобудову по програмі «Доступне житло». Символічне перерізання червоної стрічки відбулося на честь святкування Дня міста. Проте і саме відкриття можна назвати символічним, переконані майбутні мешканці. Адже навіть такі урочисті «входини» не означають, що тепер у квартирах можна жити.

Довідка: Реалізація проекту доступного житла у Южному почалося у 2012 році. Тоді відбулося закладання першого каменю. Умови такі: більшу частину вартості квартири (70%) сплачують майбутні мешканці, а решту – міський бюджет (30%). Для жителів один квадратний метр мав коштувати 3674 грн.  Компанія забудовник – «Прогрес – А-2». Куратором проекту був призначений секретар Южненської міської ради Дмитро Любівий.  

Відкриття новобудови призначили на 27 вересня. До нового будинку прийшли міський голова Володимир Новацький, куратор – Дмитро Любівий, депутати, управлінці та майбутні жителі. У вступному слові міський голова розповів, що подібних проектів в Україні ніхто не робив. І запевнив, що в межах соціальної програми «Доступне житло» з’явиться ще два будинки. Вони будуть розташовані неподалік щойно збудованої багатоповерхівки.

Ескіз майбутньої забудови

Після урочистого перерізання стрічки учасники церемонії пішли оглядати приміщення. Будинок має 10 поверхів, на кожному - по 10 квартир. Трикімнатна квартира всього одна на поверсі. Ліфт вже працює. В квартирах є вода, запевнили будівельники.

Але…. Система опалення відсутня. Передбачається, що будинок матиме окремий газовий котел і не буде залежати від централізованого опалення. Проте на момент відкриття не були готові навіть документи. У квартирах відсутні радіатори, відсутні лічильники електроспоживання, певні проблеми є і з водовідведенням.

Про це майбутні жителі будинку написали у своєму листі на ім’я міського голови ще за два тижні до відкриття.  В ньому вони вказують на значні порушення договору з боку забудовника, а також просять не допустити введення будинку в експлуатацію без усунення всіх зазначених недоліків.

Проте до вказаних у зверненні недопрацювань  додалася ще одна проблема. Менше ніж за тиждень в Южному пройшла сильна злива. Внаслідок чого, на даху утворилися дірки, через які вода потрапила у квартири аж до першого поверху. Під час дощу вода стікала навіть по сходах будинку, зазначили майбутні мешканці в наступному листі вже на ім’я куратора проекту Дмитра Любівого.

Але офіційна церемонія відкриття все ж таки відбулася. Свої сумніви жителі  висловили особисто представникам виконкому. На питання відповідав Дмитро Любівий. Зокрема, щодо встановлення системи опалення він запевнив, що через три тижні почнуть монтувати котел та радіатори в квартирах. Електричні лічильники встановлять через тиждень. Недоліки по покрівлі будуть усунені, відповів куратор проекту.

Щодо церемонії відкриття з приводу передання в експлуатацію, присутні на церемонії офіційні особи запевнили, що це всього перший етап, який надає право жителям отримати ключі та починати робити ремонти в квартирах. Водночас на ім’я майбутніх мешканців вже почали надходити листи з проханням прийти підписати документи з прийому-передачі майнових прав.

З моменту відкриття вже минуло 10 днів. Жителі відзначають, що за цей час будівельник не усунули аварійну покрівлю, лічильники встановлені не були, стіни у під’їзді пофарбовані лише на першому та десятому поверсі. Тому покупці налаштовані на суди з будівельною компанією. На даний момент розглядається питання про передачу будинку на баланс МЖКЦ. Про перехід до МЖКЦ проголосували 95% мешканців.  Від ідеї створення ОСМД жителі поки що відмовилися. На разі не готові брати на себе відповідальність за новобудову. Крім того, самоуправління не гарантує зменшення тарифу за житло.

Відео з церимонії відкриття:

Фото і документи надали представники ініціативної групи

 
 
Яндекс.Метрика