Re:пост

joomla

У другій школі пройшли змагання на краще знання рідної мови.

9 листопада в Україні відзначали День української писемності та мови. По особливому це свято вирішили відзначити в южненській другій школі НВК.

Діти з 8 по 11 клас об’єдналися в команди і змагалися у кращому знанні державної мови.

Відкрили захід виступами учнів в національних костюмах та номерами із патріотичною актуальною, наразі, тематикою.

Кожній команді треба було впоратися із завданнями з української мови: перекласти слова, виправити помилки, віднайти синоніми.

Оцінювали правильність виконання завдань вчителі-мовознавці. За кожен конкурс виставляли бали згідно з правилами.

Одним з творчих завдань було скласти із пропонованих слів вірш на чотири рядка. Майже всі команди взяли за основу тему української мови і її значення в нашому житті.

Поки команди виконували завдання, зал також мав можливість взяти участь у змаганнях та виграти солодкі призи.

Одна з найактивніших учасниць із залу – Аліна, в цій школі новенька. Та й взагалі в місті. Вона приїхала до нас з  Донецької області. Покинути домівку довелось через військові дії. На захід прийшла у вишиванці та стала призеркою глядацького конкурсу за велику кількість правильних відповідей.

Аліна взяла участь і у конкурсі читців українських віршів. Вибрала вона твір Ліни Костенко із дуже глибоким та зворушливим сенсом.

- Я выбирала стих сама, который мне больше припал к душе. Сейчас все люди выбирают свою судьбу с самого раннего возраста и хотелось донести людям, чтобы они делали свой верный выбор, - розповіла в інтерв'ю Аліна.

- Вы к нам переехали из Донецкой области, как вас приняли тут в школе, в городе?

- Мне очень понравилась ваша школа и очень прекрасный город.

- Вы переехали из-за военных действий?

- Да, из-за этого. Это очень было сложно, но... все, что ни делается, все к лучшему. Зато теперь я живу в таком прекрасном городе, -  додала Аліна і на прощання сказала: «Все буде добре!».

 У змаганнях перемогла збірна 9-х класів, за підсумками набраних балів.

Друге місце  посіли одинадцятикласники.

На третьому місці у змаганнях на краще знання української мови опинилися учні восьмого класу.

Організатором та автором ідеї проведення таких змагань є Раїса Миколаївна Артюшевська, вчитель української мови та літератури. Це не перший подібний захід за її ініціативи:

- Минулого року я ще обіцяла, що ми будемо проводити такі заходи. Ми проводили тоді чудовий захід до Шевченківського ювілею, дітям дуже сподобалося. І сьогодні я дивилася на їхні очі, обличчя, і побачила, що їм цікаво не лише розважальні конкурси, а й такі пізнавальні, - розповіла Раїса Миколаївна.

- Як діти після таких конкурсів себе поводять, чи набувають нових знань та зацікавленостей?

- Як учитель, я намагаюся все більше приділяти уваги цьому і завжди розмовляю з ними українською мовою, прошу від них того ж самого. І в них, звичайно є інтерес, тому що вони, навіть, коли отримали завдання цього турніру, вони бігали, шукали якісь матеріали, цікавилися, в них є  таке заохочення. І на уроках теж я намагаюся дати нові слова, щось пояснити окрім теми уроку, їх це зацікавлює.

- Те, що сьогодні виграв 9-й клас, про що це говорить?

- Це команда збірна. Тобто члени команди змогли знайти взаєморозуміння і, дійсно, у них ще той запал, коли вони хочуть дізнаватися і багато сприймають і запам’ятовують мабуть краще. Команда випускників була найменш активною. Більш активні були 8-9 класи. Моя задача як можна більше це підтримувати, щоб цей азарт і знання йшли тільки вгору.

- Я бачила багато дітей в національному одязі, вони використовують його в своєму повсякденному вбранні?

- Ні. Я помітила, навіть коли готувала цей турнір, що діти комплексують. В нас школа російськомовна, і  коли я говорила про вишиванки, пропонувала мати зовнішній вигляд однаковий, то помітила, що вони комплексують: «Вишиванка є, але я її не одягну». Тобто це є ще. І для мене це найболючіше  питання. Багато залежить від батьків. У нас, взагалі, ви бачите яке місто, що досить переплетені оці погляди, це впливає, звичайно, на дітей. Але мене дуже радує те, що в нашій школі, хоч вони не носять вишиванки, але дуже багато національних стрічок. Це доводить, що вони розуміють, розмовляють, люблять, шанують Україну і нашу мову.

- Щодо віршів, які діти обрали для конкурсу.

- Вони вибирали їх самостійно, повністю. Я просто оголосила їм конкурс.

- Але більшість  вибрали Ліну Костенко і це вражає.

 - Знаєте, моя мрія – провести літературний вечір саме за творчості Ліни Костенко. Це моя найулюбленіша поетеса і, подивіться  вибір дітей,   я зрозуміла, що все таки я правильно думаю і я його обов’язково проведу, - поділилася Раїса Артюшевська.

- Діти підняли такі теми, про такі людські риси, які обов’язково потрібно розглядати. Вони ж на цьому вчаться ставати кращими і стають кращими!, - додала вона.

Щодо планів наступних заходів, то Раїса Миколаївна поділилася, що обов'язково в школі відзначать міжнародний день мови, який по всьому світу припадає на 21 лютого. В школі планують провести свято української народної пісні. Кожен клас буде брати участь в цьому конкурсі.

 
 
Яндекс.Метрика