Re:пост

joomla

Вшанування Дня пам’яті загиблих при голодоморі пройшло в Южному за 20 хвилин.

Golovna_golodomor.jpg — 61.73 Kб22 листопада у нашому місті, як і по всій країні, відзначався День пам’яті жертв голодомору. 

О 16.00 на площі Перемоги зібралася частина міської громади, серед якої були школярі, вчителі, представники виконавчого комітету міста, міський голова та інші южненці. 

Церемонія тривала протягом 20-ти хвилин. 

    

       

На заході виступали хор Володимира Петровського «Благая весть» та колектив театральної студії «Рампа» ПК «Дружба».

 

За планом відділу культури, який очолює Надія Конопацька, День пам’яті жертв голодомору мав проходити як мітинг.

Як виступаючий на мітингу, взяв слово тільки міський голова Володимир Новацький. Він зазначив у своїй промові важливість шанування пам’яті загиблих у найстрашніші роки знищення українського народу – сказав мер. На останок Володимир Новацький промовив відоме гасло: «Слава Україні!»

Після виступу в пам'ять про загиблих була оголошена «хвилина мовчання».

Завершився захід покладанням свічок, які були роздані присутнім. Деякі южненці принесли і свої свічки, а також квіти. Цікаво, що вперше квіти та свічки були покладені біля спільного пам’ятника загиблим у Другій світовій війні, воїнам інтернаціоналістам та загиблим при Чорнобильській катастрофі, хоча були пропозиції провести урочисте покладання свічок та квітів до пам'ятника Шевченку.

Режисер заходу  Наталя Патюк розповіла журналістам «Re:пост», чому така скорботна дата, яка минулого року була відзначена у Южному урочисто, в цьому році була вшанована надто швидко:

- До нас підходили діти і питали: а чи буде цього разу, як минулого року? Ну, ви знаєте, рік тому все тільки починалося, і наша країна стільки всього пережила, і воно настільки рве і ранить душу кожному із нас. До цього ми завжди малювали тут хрест, але так, як у нас всі ресурси вичерпалися, сьогодні ми не могли розраховувати на те, що всі прийдуть зі свічками, ми вирішили, поставити свічки прямо тут.

Минулого року країна відзначала восьмидесяту, ювілейну скорботну дату голодомору. І тому, як свідчать організатори, пам’ятний захід пройшов зворушливо, із великою кількістю южненців.

фото з архіву 2013 року.

Дізнатися, чому цього року скорботний день пройшов так швидко для Южного, «Re:пост» звернувся до Надії Конопацької – керівника відділу культури Южного. Погода, як відповіла Надія Дмитрівна, стала головною завадою для довгого заходу:

- Холодное время года, поэтому и рассчитывалось так, чтобы люди не замерзли.

Журналістам було цікаво, чому була обрана форма заходу під назвою "мітинг", який передбачає виступи, як мінімум, декількох виступаючих:

- Мы так и предполагали, что будет выступать мэр. Композиция ДК и только мэр – так мы предполагали. Если бы мы делали вечер памяти, то он должен был бы быть в помещении. Нужно было бы приглашать тех людей, которые могут рассказать как это было. Но, так как запланировано было на улице, мы решили все сократить, чтобы люди не замерзли.

 

Урочисту, скорботну дату - 81 рік як почалося чергове знищення українського народу, відзначили у всіх містах України.

Протягом дня – 22 листопада на вулицях міст проходили марші, на головних площах відбувалися зворушливі акції. Українці запалювали свічки та несли квіти до пам’ятних меморіалів.

В Одесі побували южненці та привезли із собою фотографії  з тих заходів, які були організовані громадою:

Відома українська поетеса Ліна Костенко колись сказала:

"На мою думку, про трагедії, подібних до голодомору, ніколи не слід забувати. Ми повинні ушановувати пам’ять всіх померлих і ми зобов’язані перед ними ніколи не допустити повторення цього, зобов’язані обороняти свою Батьківщину й свій народ протягом всього життя, обороняти завзято й упевнено...."

 

Матеріал підготовлений спільно з Марією Рудою.

 
 
Яндекс.Метрика