Re:пост

joomla

День Соборності в Южному пройшов біля пам'ятника Шевченка.

Glavnaya_flag.jpg — 52.07 Kб

Сумне свято Соборності України сьогодні...На Сході країни кожного дня вбивають людей. 22 січня в центрі Донецька були розстріляні  мирні жителі у тролейбусі та біля зупинки. У Южному проходила тиха, мирна акція на честь Державного свята. 

Біля пам'ятника Шевченку, який сумно дивиться на наше сьогодення, пройшов урочистий, скромний та проникливий мітинг, на якому присутні були представники влади, школярі, вчителі та представники южненського Майдану. 

Відкривав мітинг міський голова Володимир Новацький. У своїй промові він доторкнувся історії виникнення цього свята, провів паралелі із тим, в який ситуації перебуває Україна зараз та подякував южненцям за витримку:

- Сьогодні Україна переживає найважчі часи за всю історію незалежності. Перед нашою Державою настали нові виклики. На Сході України відстоюють теріторіальну цілісність, свободу і незалежність наші українські війська та патріоти. І дуже часто ціною власно життя. Ми всі віремо, що теріторіальна цілісність України скріплена кров'ю незалежних борців s її незалежність навіки залишатиметься непорушною. Адже саме в єдності дій та соборності ми маємо досягти головної мети - сильної, високорозвиненою, вільної, демократичної і розвиненої України. Я розумію, що у кожного на серці тривожно. Загострилися навіть проблеми багатьох сімей. І тим більше шаную спокій, яким відзначається морально-психологічний клімат нашої южненської громади. Дякую всім вам, шановні южненці, за поміркованість і витримку,- відзначив южненський міський голова Володимир Новацький.

Закінчив свою промову мер гаслом "Слава Україні!"

Звернення повністю:

                       

Директор НВК ім. Чорновола - Тарас Прокопечко, у своєму звернені до южненців нагадав, що Южний будували і створили ті, хто приїхав з різних куточків країни. Також він підкреслив, що будівництво містоутворюючих підприємств: ОПЗ, порт "Южний", Нафтотермінал "Південний", ТІС здійснювалося завдяки спільній праці. Тому він закликав бути достойними учасниками нашої історії. Пан Тарас також закінчив свою промову гаслом "Слава Україні"!

                       

Мітинг був доповнений невеличким урочистим концертом, до якого долучилися учні НВК ім. Чорновола. Хлопці та дівчата читали проникливі вірші. Також прозвучали пісні у виконанні народного хору "Берегиня" ПК "Дружба", під керівництвом Анатолія Патюка. Колектив козацького гурту - "Чорномор", ПК "Дружба" також виконав патріотичну композицію.

Також вперше на міському святкуванні був присутній настоятель храму української православної церкви отець Микола. 

- Сьогодні нам потрібно молитися за єдність і спокій у нашої Державі. Ми бачимо, що наша земля дуже цінна. Скільки віків її грабували на наї нападали. Але наш народ дуже свідомий і бажав єдності. У єдності сила народу - Боже нам силу подай! І сьогодні, дороги наші брати і сестри ми повинні розуміти якими синами ми є. До якої держави ми належимо. А належимо ми до любої нам України! Не до малоросії не до Австроугорщіни, а ми є українцями. І ми повинні гордитися своєю мовою, культурою і історією. 

Завершуючи отець Микола прочитав молитву за Україну.

Завершуючи мітинг присутні приєдналися до спільного виконання гімну та поклали квіти до пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.  

 

 
 
Яндекс.Метрика