Re:пост

joomla

Южненці також вшанували пам'ять героїв Крут

29 січня - День пам'яті героїв Крут. У більшості областей України пройшли заходи зі вшанування подвигу трьохсот студентів, які загинули, захищаючи Київ.

29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути (130 км на північний-схід від Києва) стався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, які захищали підступи до Києва.

Більшість українських добровольців були членами молодіжного Братства українських самостійників Юнацької школи імені гетьмана Богдана Хмельницького та Студентського куреня Українських січових стрільців - переважно студенти Київського університету, політехнічного інституту та гімназисти.

Бій тривав 5 годин. Всі студенти загинули. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, - та у свідомості багатьох він набув особливого значення завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів.

Після підписання Брестського миру, який замінив владу більшовиків на австрійців та німців, 19 березня 1918 року в Києві відбувся урочистий похорон на Аскольдовій горі 28-ми полеглих у бою під Крутами бійців. Існувало багато версій, чому сталися трагічні події під Крутами.

У загибелі студентів звинувачували керівництво українських збройних сил, яке кинуло їх напризволяще перед загрозою сильного і небезпечного ворога. Десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як в закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише у 2006 році на місці бою було встановлено пам'ятник, повідомляє ТСН.

В Южному також зібралися люди, аби вшанувати пам'ять загиблих. Пішли вони до Стели, де розгорнули плакат та запалили свічки.

В Одесі цю дату згадали маршем із факелами. Захід пройшов мирно. На марш зібралося близько 300 молодих людей. Пройшлися вони центральними вулицями, вигукуючи традиційні гасла накшталт  «Пам'ятай чужинець — тут господар українець!», а також запалювали файери та кидали петарди. Охорону порядка забезпечувала міліція, повідомляє сайт "Думская".

 
 
Яндекс.Метрика