Re:пост

joomla

П.Порошенко затвердив додаткові заходи для проведення часткової мобілізації

7a089523452f8b5cb3680f132bc7876ad64834f9.jpg — 50.15 Kб

Президент України Петро Порошенко підписав указ про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році, передає УНН з посиланням на прес-службу Глави держави.

Президент доручив Кабміну забезпечити встановлення порядку застосування норм і положень низки законодавчих актів стосовно мобілізації.

Згідно з указом, Уряд має опрацювати питання законодавчого врегулювання порядку виїзду за кордон громадян України, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

У документі також зазначається, що Кабінет Міністрів має розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” в частині унормування питання звільнення з військової служби під час мобілізації (в особливий період) військовослужбовців з метою забезпечення ротації особового складу; про доктрину соціального захисту та психологічної реабілітації осіб, які постраждали під час виконання обов’язків військової служби в Україні.

Генеральний штаб Збройних Сил України має вжити невідкладних заходів щодо укомплектування військових комісаріатів військовослужбовцями з відповідним рівнем фахової підготовки, зокрема з питань мобілізації, та опрацювати питання підвищення ефективності органів військового управління, насамперед шляхом їх доукомплектування офіцерами запасу.

Міністерство оборони спільно із Міністерством охорони здоров’я та Міністерством соціальної політики повинне забезпечити соціально-психологічну реабілітацію військовослужбовців — учасників антитерористичної операції.

Також разом із Міністерством охорони здоров’я оборонне відомство має удосконалити процедуру проходження медичного огляду військовозобов’язаних, які призиваються на військову службу під час мобілізації на особливий період, передбачивши механізм унеможливлення безпідставного надання відстрочки від призову за станом здоров’я.

Спільно із Службою безпеки та за участі Генеральної прокуратури оборонне відомство має вжити заходів щодо недопущення порушень законодавства України при проведенні мобілізації, зокрема щодо протидії можливим проявам корупції у військових комісаріатах.

Указ підписано з метою забезпечення переведення національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду, мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, інших військових формувань.

Як повідомляв УНН, за словами Президента, з 20 січня 2015 року 73 тисячі українців отримали повістки про мобілізацію. 45 тисяч військовозобов'язаних вже пройшли медичне обстеження і вже від учора мобілізовані поїхали до навчальних центрів і військово-навчальних закладів ЗСУ. Протягом місяця вони будуть відновлювати особистий військовий вишкіл.

Нагадаємо, мобілізація в 2015 році пройде в три етапи і триватиме з січня по серпень. Перший етап розпочався 20 січня і триватиме 90 днів, другий - орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап розпочнеться з червня і також триватиме протягом 60 днів.

В рамках чергової хвилі мобілізації до лав Збройних сил України буде призвано танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв'язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, радіаційного захисту. протягом року в ЗСУ планується мобілізувати 200 тис. українців.

Також у 2015 році планується провести заклик 40 тисяч громадян на строкову військову службу.

Джерело: УНН

 
 
Яндекс.Метрика