Re:пост

joomla

Генеральне прибирання укриттів почали южненські волонтери. (Перелік адрес сховищ)

ukritie_zayavka.jpg — 29.05 Kб

Волонтери долучилися до проведення порядку в укриттях. Близько 20 активістів відгукнулися на прохання представників місцевих органів влади допомогти провести прибирання в одному з підвальних приміщень.

Напередодні генерального прибирання представниками місцевої влади було проведено інвентаризацію підвальних приміщень, перевірку їх стану та можливість доступу у випадках надзвичайних ситуацій.

Варто відмітити, що бомбосховищ в Южному немає. Підвали багатоповерхівок мають  другу категорію - це протирадіаційні укриття (ПРУ). Про це в ефірі студії «Re:пост - online» розповів Михайло Келембет, волонтер і громадський активіст. Сховища першої категорії є на підприємствах – Одеському припортовому заводі та в порту «Южний». До третьої належать звичайні саморобні укриття, такі як землянки або бліндажі.

Директор МЖКЦ Андрій Шестов розповів, що у місті є 14 протирадіаційних укриттів. Кожне ПРУ повинно відповідати умовам, які зазначені в нормативних актах, вимогах. На сьогоднішній день, в більшості підвальних приміщень знаходяться магазини, приміщення громадських організацій, які у разі надзвичайної ситуації повинні бути звільнені протягом 12 годин для розміщення людей. Кількість южненців, які можуть поміститися у всіх ПРУ, сягає 10 500.

Прибирання волонтери розпочали з ПРУ, що знаходиться по проспекту Григорівського  десанту, 10. Однією з проблем була купа сміття та пилюка  скрізь, через яку було тяжко побачити одне одного, що видно на фотографіях. Наступного разу волонтерам без респіраторів не обійтися. Також варто відмітити, що зламаний вентиляційний двигун, відсутнє електричне забезпечення в окремих приміщеннях, і це не відповідає нормам. Із меблів у приміщенні знайдено тільки три стільця та стіл. Наразі немає харчових запасів та резервуарів з водою.

Але є також позитивні моменти - це наявність двох санвузлів, хоча і не в найкращому стані, але з кранів тече холодна та гаряча вода, також є достатньо місця для розміщення та обладнання кухні.

Найбільш проблемне ПРУ на вулиці  Приморська, 19. Для того, щоб привести укриття в порядок, за нашою інформацією, необхідно не менше 300 тисяч гривень, міський бюджет не може покрити дані витрати, тому без допомоги жителів міста не обійтися.

Всі питання та проблеми зафіксовані комісією і виносяться на обговорення сесії міської ради, яка відбудеться 12 лютого. Найближчим часом буде розміщена інформація для мешканців багатоквартирних будинків із контактами осіб, відповідальних за своєчасне реагування, на випадок надзвичайних ситуацій, й тих, хто має доступ до підвалів. Для цього у кожному будинку необхідно обрати «старшого», розмістити план евакуації з будівлі й додаткові графічні елементи, які вказують на місце зберігання ключів чи напрямок руху до укриття.

Перелік адрес "бомбосховищ":

пр. Леніна 5; пр. Леніна 7; пр. Леніна 16; пр. Леніна 22; пр. Леніна 25;

вул. Хіміків 4; вул. Хіміків 14; вул. Хіміків 20; вул. Хіміків 22;

вул. Будівельників 3; вул. Будівельників 21;

вул. Приморська 19; вул. Приморська 21;

пр. Гр. Десанта 10;

Також є резервні підвали:

вул. Будівельників 9; вул. Приморська 11; пр. Леніна 1; пр. Леніна 26.  

Для того, щоб привести в порядок всі укриття та резервні підвали міста, запрошуються волонтери та всі небайдужі мешканці міста. Звертатися до Лариси Шегіди, керуючої справами Южненського виконкому, а також по телефону 093 018 36 09.

Також южненці будуть проінформовані про проведення інструктажу поведінки у надзвичайній ситуації.

 
 
Яндекс.Метрика