Re:пост

joomla

Южний підтримав Надію Савченко на мирному мітингу.

Golovna.jpg — 44.84 KбЮжненці відгукнулися на прохання української льотчиці зібратися 1 березня на марш у її підтримку. Невеличка кількість людей, серед яких був южненський депутат та робітники ОПЗ, висловили свою думку, щодо утримання Надії Савченко в російській тюрмі та звернулися до неї у відео-зверненні.

 Надія Савченко – українська військова, штурман-оператор вертольота Мі - 24 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, старший лейтенант. Також вона є добровольцем батальйону «Айдар».

17 червня була затримана на території , так званої, "лнр" представниками терористичного угрупування. З часом вона була доставлена у Москву, як особа, яку обвинувачують у знищенні двох російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували під час АТО на території Луганської області.
Протягом півроку триває ув’язнення Наді. За цей час було декілька засідань суду на яких, не зважаючи на докази її адвокатів: Марка Фейгіна, Іллі Новікова та Микола Полозов у тому, що вона була у полоні за годину до вбивства журналістів і не має до цього акту відношення, з неї не знімаються обвинувачення у вбивстві та ще 15 січня додали обвинувачення у незаконному перетині кордону Росії…

                          

У знак протесту Надія Савченко вирішила голодувати. Із 13 грудня вона протестує, це складає вже 77 днів. Останнім її рішенням було розпочати сухе голодування… 

                       

У неділю – 1 березня, о 12.00, на площі Перемоги зібралися небайдужі жителі Южного. За традицією южненских майданів переважна більшість присутніх складалася з тих облич, які є постійними учасниками патріотичних зборів.

                          
Вперше за всю історію подібних заходів організаторами стали журналісти сайту «Re:пост». Спочатку вони розказали присутнім про історію яка трапилася із Надією Савченко, а потім дали слово всім присутнім на заході. Також присутні на заході згадали вбитого політичного діяча Росії - Бориса Немцова.

Світлим моментом зборів стали паперові літачки, як символ свободи та надії для Савченко і для України. 

Завуч НВК ім. Чорновола – Олеся Чайківська у своїй промові звернулася до южненців із проханням тримати піст кожного понеділка та основне – молитися за Надію та Україну.

Тарас Прокопечко навів приклад літературного оповідання, де йшлося про те, як мала брехня переростає у велику. У висновку він сказав, що коли ми навчимося вставати на сторону добра і правди, то напевно буде легше і людству. А також настояв на тому, що треба гордитися Надією Савченко та вірити у те, що вона буде на свободі.

Один з присутніх сказав про те, що історія, яка трапилася із Надією Савченко та Борисом Немцовим, могла відбутися тільки в Росії – там культивується ненависть та панує страх… А також він сказав про те, що Надія Савченко – це символ надії України.
Слово також взяв депутат Южненскьої міської ради, працівник ОПЗ – Вадим Назаренко.

Він сказав про те, що звертається до неї, адже посприяти у своєму зверненні до Президента Росії на хід подій неможливо. Головне, щоб Надія Савченко була жива – так висловив свої почуття Вадим Назаренко.

Віктор Лі сказав про те, що сестра Надії Савченко - Віра, написала лист-звернення до Путіна, в якому вона простить поміняти її на Надію. А також підкреслив, що байдужість тих, хто думає про те, що історія із Надією Савченко не має відношення до міста Южного – є помилковою…

Головною метою мирного мітингу у Южному стало відео-звернення, яке южненці записали для Надії Савченко:

Останнім висловлюванням, щодо необхідності акції-підтримки Надії Савченко, стали слова заступника профспілки ОПЗ Віталія Розмериці.

Він сказав, що акцію вважає не марною, адже все, що може зараз робити суспільство – це бути небайдужим, тільки так можуть відбутися якісь зміни в нашій країні. Віталій сподівається на те, що звернення побачить Надія Савченко:
- Вона вже перемогла, я казав про це у своєму відео-зверненні. Вона одна з цим монстром, з цією машиною репресивної Росії. Це вже не логіка, а якійсь принцип Путіна. Це просто маніакальна впертість людини, яка не хоче її відпускати.

В цей дань, 1 березня, акції-підтримки пройшли в багатьох містах Україна, Росії та Світу. Протягом півроку до Надії Савченко та Президента РФ багато разів зверталися міжнародні правозахисники, політики, діячі культури та духовенства. Але нажаль це жодного разу не вплинуло на рішення суду та самої Надії Савченко.

На фото: мітинг на підтримку Надії Савченко, 1 березня, у Чикаго

На фото: мирний мітинг на Підтримку Надії Савченко у Кьольні

На фото: мирний мітинг на підтримку Надії Савченко у Нью-Йорку

P.S.

9 лютого, цього року, російська «Новая газета» розпочала збір підписів під зверненням до Путіна з вимогою звільнити Савченко з Лефортовської в'язниці.
24 лютого лист підписали більш ніж 11500 чоловік. Цей лист був доставлений до Адміністрації Президента РФ.
Серед підписантів звернення - Людмила Улицька, Зоя Светова, Маріетта Чудакова, Світлана Ганнушкіна, Світлана Алексієвич, Катерина Гордєєва, Олена Гремина, Галина Ельшевская, Ольга Седакова, Наталія Мавлевич, Альона Романова, Дмитро Муратов, Ірина Прохорова, Олена Коренєва, Наталя Сіндеева, Божена Ринська, Олена Гришина, Ксенія Собчак, Марина Вишневецька, Віктор Васильєв, Лев Рубінштейн, Володимир Войнович, Олександр Гінзбург, Олександр Архангельський, Євген Асс, Віктор Шендерович, Філіп Дзядко, Андрій Курков, Гаррі Бардін, Володимир Паперний, Сергій Зенкин, Георгій Єфремов, Наталія Соколовська, Аркадій Штипель, Євген Ермолин, Борис Жутовскій, Ігор Іртеньєв, Алла Боссарт, Володимир Мірзоєв, Сергій Гандлєвський, Ніна Хрущова.

Володимир Войнович у відкритому листі Путіну 25 лютого 2015 написав, що «люди так влаштовані, що іноді смерть однієї людини приголомшує їх більше, ніж загибель сотень». З індивідуальним зверненням до Путіна з приводу Надії Савченко 27 лютого виступив і правозахисник Лев Пономарьов.

 
 
Яндекс.Метрика