Re:пост

joomla

В Адміністрації президента України «гальмували» підписання документу, від якого залежить життя Надії Савченко

vira_zayavka_2.jpg — 25.59 Kб

Сестра Надії Савченко розповіла про бюрократичні перепони, з яким їй довелося зіткнутися під час підписання листа в адміністрації президента. Віра просить терміново направити делегацію українських лікарів для обстеження Надії. Проте підписання листа затягнулося. Про це вона розповіла по телефону під час ефіру Студії «Re:пост - online» 6 березня.

Також Віра Савченко підтвердила, що Надія дійсно тимчасово припинила голодування. Це пов’язано з різким погіршенням стану її здоров’я.

-  У Наді були проблеми. У неї болів шлунок, у неї три дні була блювота, я так розумію, жовчю. І боліло серце, бо кров згущується, серцевим м’язам важко качати. – пояснила Віра Савченко -  І щоб все це припинити, вона випила курячий бульйон, бо це те, що дали тюремні лікарі. Курячий бульйон на таких стадіях взагалі неможна.  Їй потрібні  вуглеводи – це, в першу чергу, яблучний сік,  мед з водою, яблучний сік з водою. Я не знаю як вона зараз. Адвокати в неї були і сказали: «Она лучше чем ночью» . А як вона була вночі, я не знаю.

Віра також розповіла, що адвокати купують Наді дитяче харчування і соки без консервантів. Надія дуже чекає на українських лікарів. Проте коли це станеться наразі невідомо. Для того аби делегація лікарів з України потрапила до Надії необхідно вирішити це питання на рівні двох Адміністрацій. Дозвіл на обстеження Надії має дати саме Кремль, після чого його має оформити слідчий комітет Російскої федерації, потім мають бути реалізовані ще низка процедурних дій.

-   Наша делегація лікарів ще не доїхала, тому що наш Петро Олексійович Порошенко ледь за тиждень підписав звернення до Путіна, щоб пропустили українську делегацію. Я зв’язалась з прес-секретарем Володимира Володимировича Путіна, щоб просто слідкували.  Ноту від МЗС України до МЗС Росії про делегацію українських лікарів. На що мені сказали, що вони не бачили. Бачили по іншому питанню, щоб відпустити, звільнити по списку полонених, а про лікарів не бачили. Така біда у нас. Надя дуже чекає українських лікарів. Я не знаю, що ще зробить, щоб пришвидшити цю дію. Міністерство закордонних справ України звернулося, запросило мене, розповіло, що вони сформували делегацію лікарів і вже направляють їх туди. Все б нічого, якби я сама не сформувала цю делегацію і якби  я сама не бігала тиждень потому в Адміністрацію президента і не обурювалась чому не підписаний лист. Нещасний лист, один підпис. Вони ж поставили підпис на наказі Героя України.

Активно підтримують Надію Савченко і жителі України. Частіше звертаються до Віри через соціальну мережу «Фейсбук». Віра роздруковує листи і надсилає до Москви звичайною поштою. Вона також звертається до всіх небайдужих жителів України робити так само.

-    Я дуже просила, щоб була хвиля листів до Наді. Тому що Російська федерація має бачити, як ми всі за одного і один за всіх. Листи надходять. Люди небайдужі. Люди і Надія зробили в цій справі, в справі наших українців, які там полонені більше, ніж всі адвокати, і всі політики разом взяті. Люди і Надя.

Адреса, за якою можна надсилати листи для Надії Савченко:  Індекс: 107076, Россия, г.Москва, ул.Матроская тишина, дом 18, СИЗО 1, Савченко Надежде Викторовне 1981 г.р.  

Дуже важливо вказувати в адресі рік народження полоненої, зазначила віра Савченко. Листи не повинні бути об’ємними тому, що тюремна цензура може їх не допустити. 

Повна версія аудіо-інтрев'ю з Вірою Савченко:


Фото: День

 
 
Яндекс.Метрика