Re:пост

joomla

Южний рятує їжачків, збирає макулатуру та готується до загального суботнику.

FotorCreated.jpg — 49.18 KбПротягом місяця у Южному тривають дві акції: «Збери батарейку – врятуй їжачка» та збір макулатури. Ці акції були запропоновані южненскькими активістами: Ігорем Писаренком, Віктором Лі, Тарасом Прокопечком та Олесею Чайківською.

Збір батарейок та макулатури відбувається у трьох южненских школах. Збирають батарейки до 7 ампер: пальчикові, від телефонів, від комп’ютерів, тощо. Друга школа відмовилася від участі у акціях.

З 20 березня до 20 травня школярі Южного змагатимуться за право бути переможцями у конкурсі та отримати гроші на шкільні потреби. За ці гроші можна буде купити дерева, наприклад.

Рятувати їжачка – така мета виникла не випадково. Аналогічна акція проходила у Німеччині в шістдесятих роках двадцятого століття.
Ігор та Віктор вирішили лишити цю назву і таким чином спонукнути дітей до збору відпрацьованих батарейок. І це спрацювало. Адже на території площею 20 метрів квадратних живе, приблизно, один їжачок (статистика).

Діти з такої нагоди активно долучилися до акції та постійно приносять батарейки у школи.
Є і такі випадки, коли малеча витягує в дома з пультів робочі батарейки, намагаючись перемогти у конкурсі. Про це розповів на прямому ефірі в онлайн-студії «Re:пост» Віктор Лі.

                                                                                               

Також, аби донести необхідність акцій до нас завітала у студію пані Ольга Дмітриєва – викладач географії СШ № 1 та Ігор Писаренко – спеціаліст відділу екології управління архітектури Южного. Вони розказали, скільки вже зібрано акційних компонентів. Та на скільки шкідливо просто викидати на смітник відпрацьовані батарейки:
- Практика збору батарейок давно вже поширена в Україні, наприклад, у Дніпропетровську, у Львові. Загалом у світі це стара практика, у нашому місті – це тільки набирає обертів. Батарейки мають шкідливі метали: кадмій, ртуть, свінець. Повністю батарейка розлагається десь, приблизно, протягом 10 років, за весь цей час поступово все потрапляє до людини, - розказав Ігор Писаренко - еколог за освітою.

Процес утилізації батарейок, люмінесцентних ламп, лаків, фарб, пластикових пляшок  та. ін. – це важлива тема, адже з кожним роком в нашій країні їхня кількість все збільшується, а підприємств майже немає. Європа, куди прямує Україна, має великий досвід у цих питаннях, підкреслили гості у студії. 

У Львові завод зараз не працює, тому южненські батарейки потраплять у Дніпропетровськ. Як сказав віктор Лі офіційно збирає відпрацьовані батарейки магазин «Watsons» у Южному, мережа магазинів "МТС", також, повинна це робить, але в Южному вони не збирають батарейки..
Також Максим Самойлов – активіст і підприємець, у своэму магазині, поставив контейнер, куди можна приносити батарейки.

            
Змагання між класами у школах приносить хороший результат, розказала пані Ольга, про першу южненську школу:
- Ми акцію зробили у вигляді змагання: старшокласники виготовили плакати, як раз у них була тема – «Глобальні проблеми», у тому числі і екологічні. І пішли із цим плакатом по класах. У кожному класі розказали про акцію і вже на наступний день батарейки полилися просто рікою. Все, тепер рятуємо їжачків.

По збору макулатури активісти дали таку інформацію: зараз вже зібрано, загально, близько 8 тон.

Четверта школа, наразі, перемагає, вони зібрали 5 тон. Мотивація цієї акції: одна тонна макулатури – одне врятоване дерево. Як розповіли гості у Южному є підприємець Андрій, який збирає цю макулатуру, для акції, для школярів, він підняв ціну. За один кілограм макулатури, школи отримають по 90 копійок, стандартна ціна у нього – 50.

Школярі просять макулатуру вдома, по сусідах, по офісах. Однак, треба ретельно переглядати, що ви віддаєте дітям, аби серед того паперу, який ви віддаєте, не було важливих документів.

Перша школа зібрала 1000 гривень. Шкільна громада вирішила їх віддати на допомогу дівчинці, яка приїхала до Южного із зони АТО, вона хворіє. Тому освітяни вирішили таким чином вчинити із цими грошима. 

Також на ефірі піднімалося питання утилізації люмінісцентних ламп. Ігор Писаренко розказав, що зараз впроваджується проект,в якому беруть участь 5 областей України. У магазинах «Епіцентр» ці лампи будуть прийматися безкоштовно. Має розпочатися цей проект 24 квітня цього року.

Єдине місто, де постійно впроваджуються креативні ідї у багатьох напрямках - це Львів. У питанні збору шкідливих ламп там теж є своя цікавинка. Як розказав Ігор Писаренко, по місту їздять екобуси, які збирають шкідливі лампи.

          

Останнею темою обговорення із гостями, яки були у першій половині ефіру, стала акція "Зробимо Україну чистою". Відбудеться вона 25 квітня по всій країні. Жителі всіх міст та містечок закликаються на суботник, аби прибрати свої території від смиття. 

Южненці будуть прибирати традиційні місця біля «Міленіуму» до профілакторію. А також ділянку біля сичавського ставку, яку традиційно прибирають активісти. Але цього року, як підкреслив Віктор Лі, бруд буде збиратися по-новому:

- Пластикові пляшки, скляні пляшки будуть збиратися окремо. Прийде людина, яка забере це окремо, - підкреслів Віктор.

Нагадуємо, що у 2013-му на аналогічному суботнику, біля ставку було закопано сміття, яке збирали активісти. По цьому питанню активісти зверталися у прокуратуру, але винні так і непокарані…

Щоб цього року таке не трапилося і був знайдений підприємець, який забере сміття в той самий день.

 
 
Яндекс.Метрика