Re:пост

joomla

Поливаний понеділок та гаївки в Южному. Як молодь святкувала Великдень (фото, відео)

В Южному вдруге  в історії міста пройшли масові великодні гуляння. «Великі гаївки» відбулися 13   квітня. Ініціаторами святкування  є южненська молодь.

Ксеня Юркевич, організатор дійства, привезла до Южного цю традицію із Західної України, міста Дорогобич. Минулого року «Великі гаївки» проводилися вперше і настільки сподобалися южненцям, що сумніву, чи проводити їх ще, не було.

 І зрештою, цього разу в гаївках взяли участь ще більше людей.

Враховуючі минулий досвід, організатори – вихованці НВК ім. В.Чорновола під керівництвом Ксені Юркевич, провели ретельну підготовку.

До волонтерських груп приєдналися учні всіх шкіл Южного, за що Ксеня особисто їм дуже вдячна.

Репетиції рухів та побудови танцю проводили із волонтерами заздалегідь на площі. Завданням волонтерів під час вже самих гаївок було показувати рухи всім, хто приєднався, правильно формувати кола та візерунок танцю, з чим вони впевнено впоралися.

В заході взяла участь, переважно, молодь. Але долучатися могли всі охочі. Багато хто не міг встояти від запальних ритмів української музики.

Ті, хто приходив на захід цілеспрямовано, вдягалися здебільшого у національне вбрання або мали на собі патріотичну символіку.

Танцювали южненці більше двох годин. Для найменших була поведена розважальна програма, в якій вони могли погратися та виграти солоденький приз.

Найулюбленіший танець учасників, ще з минулорічних гаївок, це «Королівський». Його організатори залишили на самий кінець і на нього дуже чекали виконавці. Тому і виконали аж тричі! Під час цього танцю, який є парним, всі, хоча б раз, але потанцювали один з одним, бо один з напарників постійно переходить до іншого, не зупиняючи танок.

Погода також була лагідна до южненців цього дня. І організатори вирішили вже на самому святі, як і минулого разу, влаштувати «Поливаний понеділок» із допомогою южненських пожежних.

Ця традиція  є дуже популярною на Львівщині. У центрі Львову молодь навіть влаштовую водні битви кожного року, у понеділок на Великдень. Вважається, що той, хто облився в цей день матиме міцне здоров’я цілий рік, та змиває з себе всі негаразди.

Для южненських учасників гаївок це було надзвичайно весело, до того ж і веселка завітала на ці обливання.

Наступного року Ксеня Юркевич також планує організувати гаївки

- Попри все, що в країні робиться, все ж таки, це Великоднє свято. Великдень – це найбільше християнське свято і треба молодь забавляти, треба відновлювати, підіймати всі наші українські традиції, - Ксеня Юркевич.

Під час святкування на площі южненські волонтери «Армія Help» розгорнули благодійний ярмарок із патріотичною символікою. Також на ярмарці можна було придбати великодневих овечок, які учні четвертої школи зробили для того, аби назбирати кошти для допомоги військовим.

Із площі протягом усього дійства вела пряму трансляцію в Інтернет журналістка «Rе:пост» Наталя Мізюкіна. Побачити як це відбувалось можна на каналі Youtube:

Більше фото із заходу ви знайдете у наших спільнотах в соцмережах у Вконтакті та Фейсбуці.

 
 
Яндекс.Метрика