Re:пост

joomla

Дівчата-майстрині з Южного навчали писанкарству в одеському музеї.

11119925_705192799591959_1284168146_n.jpg — 43.48 Kб«Світ божий, як Великдень», чотирнадцяту виставку в музеї Східного і Західного мистецтва в Одесі відвідали майстрині писанкарства з Южного та Одеси. Переглянути роботи сучасних митців України на тему «Великдень», почути розповідь найвідомішого мистецтвознавця та мовознавця Одеси – Володимира Островського, показати майстер-клас із писанкарства новачкам – такою була мета заходу.

Сергій Савченко – член спілки художників України, запропонував художниці Ларисі Дем’янишиній приїхати в Одесу на виставку декоративного мистецтва авторів України, привезти з собою южненських майстринь та провести у музеї майстер-клас. Тому пані Лариса вирішила зробити подарунок майстриням-ученицям НВК ім.Чорновола – провести майстер-клас із писанкарства у музеї та показати їм експозицію.

   

16 квітня з Южного до Одеси відправились майстрині, які знаються на традиціях української писанки. Учениці НВК ім. Чорновола - дівчатка-писанкарки, переможниці конкурсу «Воскресни писанко!»: Довгань Дар'я (6-Б), Дяк Анна (6-Б), Бедєєва Анастасія (8-А), Даньків Інна (8-А), Длінна Поліна (8-А), Гушевська Василина (10-Б), Гадельшина Марина (7-А), Семерук Валерія (7-А), Овчарова Ольга (7-Б) , а також їхні керівники Олеся Чайківська, Валентина Кравченко, Лариса Сиволап.


Южненські діти та освітяни на вистивці поспілкувалися із науковим працівником музею паном Островським, почули його розповідь про тему експозиції та роздивилися, за допомогою майстра, всі художні тонкощі представлені на експозиції.


Пан Островський відзначив, що у кожному експонаті виставки повинні бути великодні мотиви.

Він запитував гостей про те, що вони думають про композиції, які бачать.


Розповів про символи: риби, вівці, півня, які є в роботах авторів. Дав відповідь, чому саме такими символами знаменується свято Великодня. А також головним відкриттям від пана Островського стала розповідь про те, чому Християнство стало однією з найпоширеніших релігій світу.


Саме Воскресіння із мертвих, як надія на продовження життя із Богом, стало основою основ, яка повернула Світ до цієї релігії, довів майстер.
Також Володимир Островський показав гостям музейний фонд: живопис та скульптури, які є основною його скарбницею.

   


Другою частиною поїздки став майстер-клас із писанкарства. Серед южненців і декількох одеситів, які приєдналися до процесу навчання, була відомий художник – Зоя Пасічна.

На фото: Зоя Пасічна

Пані Зоя колись привезла таємниці писанкарства у НВК ім. Чорновола в Южний. Вона, як автор декількох картин, представлених у експозиції, була присутня на виставці та на майстер-класі.


Дивовижним моментом майстер-класу стало те, що саме діти, які вже мають потужний досвід та великий перелік нагород за участь у конкурсах із писанкарства, навчали тих, хто поки що не вміє цього робить. Процес поглинув у себе декількох новачків із Южного та Одеси.

 

Писанок, традиційні християнські та слов’янські символи у портфоліо організаторів, свічка та фарби, оцет, щоб обезжирити яйце перед роботою – весь нехитрий перелік необхідних речей для цього сакрального процесу.

Як розповіла вчитель з праці НВК ім. Чорновола, пані Лариса Сиволап, за народною традицією, першу писанку треба берегти, але якщо вона розіб’ється, то закопати у землю. Вона забере із собою все погане, що було у її майстра протягом року. А, якщо робиш писанки кожного року, то слід кожного першого разу на рік розбивати писанку та закопувати.

Майже за годину і майстри, і новачки впоралися із задачею. Та отримали колосальний заряд щастя від процесу і результату. Кожен пішов додому із своїм шедевром.

Зробити першу у своєму житті писанку вдалося Любові Терзиул та її внучці Ганусі. У них вийшло дуже гарно, як сказала пані Людмила – це її перша робота і вона лишила світлий слід в її серці. У захопленні лишилася ще одна пара мама та донька з Одеси. 

Також, як поділилися із «Re:пост» дівчата-майстрині вже по дорозі додому, їх дуже вразив Володимир Островський. Те, як яскраво він провів свою невеличку екскурсію та як розказав про звичні, традиційні для Великодня речі – вразило дівчат. Ставитися до найвеличнішого християнського свята, як до нового шансу на нове життя, знати про символізм, бачити його у талановитих роботах українських художників - цьому вдалося навчити за дві години спілкування майстру у мистецтві, науковому працівнику музею - Володимирові Островському.

          

                

                

Поїхати в Одесу майстриням допомогла Юлія Терзиул, яка надала траспорт фірми "Висотник Терзиул".

 
 
Яндекс.Метрика