Re:пост

joomla

Російськомовні діти у Луцьку посадили липи в головному парку міста. Южненська липка там теж є (фото, відео).

IMG_6472.JPG — 52.35 KбНа Волині, в Луцьку, проходив прес-тур від організації «Інтерньюз» (Internews Ukraine) на тему «Схід і Захід - разом». На спілкування були запрошені журналісти зі сходу та півдня України. 

«Re:пост» був єдиним ресурсом ЗМІ, який представляв південну частину журналістської спільноти країни.

Мета заходу – знайомство із роботою міста в напрямку допомоги переселенцям зі Сходу країни. Тривало спілкування з 22 по 24 квітня.

Наприкінці перебування журналістів у Луцьку представники нової громадської організації міста влаштували акцію у парку ім. Лесі Українки - зробили алею єдності кримчан, жителів сходу країни та лучан. До них долучилося двоє журналістів з Запоріжжя та Южного.

Олена Черенкова - жінка, яка потрапила в Луцьк з Луганська майже рік тому, дуже активно долучилася до процесу допомоги жителям постраждалих регіонів країни, які потрапили у Луцьк.

 

Вона, з декількома активними жінками, створила громадську організацію «Переселенці Криму та Донбасу». Олена Миколаївна веде активну роботу з інтеграції переселенців у сучасне життя Волині. Один з таких проектів був втілений в життя за допомогою акції з висадки лип у головному парку Луцька.

Біля парку атракціонів та міського зоопарку учні 5-ї луцької школи, в якій предмети викладаються російською мовою, висадили 40 дерев.

Кожне дерево пов’язали стрічкою з табличкою-позначкою міста, яке представлено переселенцями. В акції також взяли участь батькі учнів школи та вчителя. 

 

 

  

На фото: журналіст "Громадське. Волинь" бере інтерв'ю. 

В акції брали участь учні школи 5-ї луцької школи: 20 лучан та 20 переселенців.

Луцька влада, на чолі з керівником управління екології, допомогла організувати суботник. Начальник управління сам копав ями та допомагав дітям правильно саджати липки.

     

  

Гроші на липки голова організації Олена Черенкова змогла знайти за допомогою європейського гранту від «Гельсінської спілки захисту прав людини».
В Луцьку дуже активно проводиться робота в напрямку отримання європейських грантів, як громадськими організаціями, так і владою, але про це в наступному матеріалі.

                                

Учні 5-ї школи та їхня класна керівник Гурова Олена – викладач історії, розмовляють російською мовою. Кожен з них не бачить ніяких проблем у питанні спілкування. Дітей-переселенців у п’ятій луцькій школі близько 50. Найскладніший період адаптації у них був на початку навчального року, розповіла класний керівник:

                               
Однолітки прийняли новачків спокійно, кажуть, що в їхньому класі дружні діти, не ображають нікого та добре вчаться. Протягом суботнику складно було помітити різницю у поведінці дітей. Видавала переселенців виключно східна вимова, але це не заважає нормальним дружнім стосункам, як показав суботник:
                              
Діти-переселенці Настя та Маша з Донецька та Луганська, розказали "Re:пост", що полюбили нове місто, але пам’ятають складні часи, які їм вдалося пережити. Вони запрошують всіх жителів сходу країни у Луцьк, аби жити спокійно та мирно.

                              

Після суботнику дітей повели у зоопарк та ресторан "Грабівський".

До акції долучилися журналіст "Re:пост" та редактор запорізького видання"Магнат". Тепер Южний та Запоріжжя мають своє дерево дружби у парку Лесі Українки. Знаходиться липка прямо напроти парку атракціонів (Колеса спостерігання). Отже, якщо будете у Луцьку - відвідайте нашу липку. 

 
 
Яндекс.Метрика