Re:пост

joomla

Завдяки кому у Луцьку з’явився притулок для собак? Розказав «Re:пост» міський голова Микола Романюк (фото, відео)

11186461_710241802420392_2059439919_n.jpg — 22.80 KбУ Луцьку вже два роки існує КП «Ласка». Це комунальне підприємство є притулком для тварин. Зараз в ньому 400 собак. Як розказав Микола Романюк – міський голова, це не вирішує на 100 відсотків проблему з собаками на вулиці, але останнім часом їх поменшало.

Поява притулку у місті стала можливою тільки завдяки жінці, яка взялася за справу створення притулку дуже активно.

Від 15 до 17 чоловік працюють на підприємстві, де живуть тварини, які лишилися без господаря. Як розказав Микола Романюк, на міському ринку є місце, де їх можна взяти додому.

Годують собак за бюджетні кошти, а також за підтримки активістів-волонтерів. Останнім часом, як повідомив Микола Ярославович, влада працює над тим, щоб виділити 500 000 гривень, для створення огорожі цієї території і частково її добудувати.

          На фото: знімки з сайту "ВолиньPost"

Основною проблемою є те, що, незважаючи на рішення про реєстрацію домашних тварин, у місті дотримуються цього правила далеко не всі господарі:

- У нас біля 7 тисяч тільки домашних собак в місті, але не дуже багато реєструються, ми прийняли рішення по виділенню місця для вигулу собак. Але не всі дотримуються цього. Контролює все це муніципальна міліція – вона складає штрафи. Адже відстріляти собак - це не вихід, це не правильно, - відмітив Микола Романюк.

На фото: знімки з сайту "ВолиньPost"

Можливість збудувати такий притулок з’явилася тільки завдяки активній жінці Дані Новарчук, яка тепер очолює підприємство.

На фото: Дана Новарчук

Кілька років тому вона написала заяву на проведення пікету під міністерством Інфраструктури, у Києві. З собою на пікет вона збиралася взяти 20 собак, але міністр інфраструктури зупинив її власним телефонним дзвінком і пообіцяв гроші на будинок:

- Вона написала заяву на проведення заходу до Києва. У звичайній формі: «Повідомляємо, що будем пікетувати…» - і все. Потім взяла дозвіл у Київської міської ради на пікет із 20-ю собаками, вони там не додивилися. Закінчилось тим, що вона не доїхала до Житомира, сам міністр інфраструктури їй зателефонував і попросив, щоб вона припинила це: «Вернися з собакою – я дам тобі гроші», - розказав історію Микола Романюк.

На фото: знімки з сайту "ВолиньPost"

Потім, як розповів луцький голова, місцева влада подала проект притулку і він нарешті був побудований.

Цей випадок не є унікальним, каже міський голова, адже у міністерстві є гроші на це.

- Якщо ми підписали угоди з Євросоюзом, то як мінімум в обласному центрі, має бути притулок для тварин. Поки ми тягнемо за свої гроші, сподіваємося, що обласний бюджет нам допоможе, - відзначив луцький голова.

В адмінцентрі Луцька є служба, є телефон, на який приймаються всі звернення лучан: 15-80.

Кожного ранку звіт за добу лягає на стіл міського голови. Він знає про все: і про те, де застрягла якась кішка  чи пропала собака, а також про інші проблеми. Як зазначив Микола Романюк, дякуючи роботі притулку, за останні два роки вдвічі зменшилася проблема із бродячими собаками в місті.
Бюджет КП «Ласка» в цьому році складає 950 000 грн.

За нашою інформацією безпритульними в Луцьку є 2000 собак.

                           

Більш детальну  та останню інформацію про притулок "Ласка"можна дізнатися тут: "Волинські новини"

 
 
Яндекс.Метрика