Re:пост

joomla

Перший в Южному пам'ятний проект відкрито на честь унікального вокаліста, талановитого хлопця - Євгена Яценка (фото, відео)

11281689_721947534583152_347542750_n.jpg — 46.13 Kб

У Южному вшанували пам'ять видатного южненца, володаря унікального голосу - контртенору, Жені Яценка, який трагічно загинув 10 років тому у Польщі. 

26 травня на території навчально-виховного комплексу старшої школи ім. Чорновола, був відкритий незвичайний сквер на честь відомого южненца, життя якого випадково обірвалося у 2005 році. Зараз йому б було 30 років…

Син відомого викладача по вокалу та першого керівника вокального колективу "Перлини", Тетяни Яценко, Євген, був випускником НВК ім. Чорновола. Хлопець володів унікальним голосом - контртенером. За своє коротке життя він побував більше ніж на 20 конкурсах, став лауреатом 7 міжнародних фестивалів, отримавши 4 гранпрі.

Аби отримати гідну свого таланту освіту, Женя поїхав навчатися у Польщу, в місто Краків. Там, у Краківській музичній академії, він вразив викладачів своїм вокалом і його було зараховано на перший курс навчального закладу.

У другому семестрі першого курсу, за прекрасне навчання та успіхи, Євген Яценко почав отримувати державну польську стипендію. 

Про унікальне дарування Євгена Яценка незабаром дізналася вся ця країна. Пройшовши конкурс, він вже співав складні партії в пасхальній виставі, що складалася з двох ораторій «Stabat Mater» - Вівальді і Перголезі.

Але на жаль трапилася трагедія, яка обірвала голос і життя молодого талановитого хлопця, якого любив Южний, Одеса, вся Україна і дуже полюбила Польща:

Його улюбленим місцем були гірські відроги «Скалки Твардовський» в околицях Кракова, зі штучним озером, яке, як говорили, приваблює всіх закоханих. Саме цю мальовничу місцевість Женя дуже хотів показати батькові, коли той приїхав у гості. Що сталося під час цієї прогулянки, не має розумного пояснення і схоже на містику. Женя йшов по добре знайомій стежці позаду батька. Коли той раптом обернувся, сина на стежці не було. Женя лежав внизу, на каменях під кручею ...

Це трапилося 26 травня 2005 року...

Джерело: "vo.od.ua"

Почути унікальний голос Жені можна тут: "Євген Яценко"

Для южненців Євген Яценко назавжди залишиться Маленьким принцом, з оповідання Антуана де Сента- Екзюпері, яким він був у своїх найкращих сценічних образах, коли його голос лунав з южненських сцен.
Білий рояль, квіти, янголи, нотний стан, мудрі слова з оповідання «Маленький принц» – є єдиним ансамблем цілого комплексу скверу, який запропонувало місту керівництво школи ім. Чорновола - весь цей комплекс і є згадкою про видатного южненця, який 10 років тому ще ходив вулицями нашого міста та планував своє світле та прекрасне життя... 

Колишня шкільна клумба протягом весінніх місяців була повністю перебудована на справжнє райське, затишне місце, де можна буде іноді почути голос Жені. Над нестандартним та гарним проектом працювали не тільки керівники школи.


Як розказав пан Тарас, аби відновити клумбу потрібно було викопати асфальт, розташований під старою клумбою, а потім завезти 6 вантажівок чорнозему, аби подарувати життя новим квітам та деревцям.

Аби зробити інсталяцію унікального музичного ансамблю, до процесу долучилася велика кількість людей – це і підприємці, і школярі, їхні батьки і комунальні служби міста.
Подякувати всім за роботу, та розказати яким глобальним виявився цей, на перший погляд витончений проект, визвався директор школи – Тарас Прокопечко.

                     

Теплі слова про талановитого випускника НВК ім. Чорновола – Женю Яценка, сказали настоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Покрова Пресвятої Богородиці – отець Микола Віщун та відома южненська поетеса – Наталя Чамлай, а також для глядачів виступали студенти Одеської національної музичної академії ім. Нежданової.
На імпровізованій сцені лунали звуки сольного співу лауреатки конкурсу «Фея» ім. Євгена Яценка – Дар’ї Глотової. А також Станіслава Цема.

                  

                  

Згори на всіх, хто буде передувати на майданчику перед НВК ім Чорновола та в у сквері, дивляться янголята, які розташовані на даху школи та на одному з дерев скверу.

   

Бути оптимістом, бути не штучним, а відвертим, добрим і все буде добре - так вважав Євген Яценко і так він і жив.

Приходьте у сквер, та думайте про Женю, адже частка його души має бувати іноді у цьому затишному місці....

 
 
Яндекс.Метрика