Re:пост

joomla

У Сичавському дитсадку ювілейний випускний. «Re:пост» побачив свято і будні дошкільного закладу (фото, відео)

sihcavka_zayavka.jpg — 45.83 Kб

У Сичавському дитячому садочку ювілейний випуск. 25 років тому цей заклад випустив своїх перших вихованців. Нині вони привели в садочок вже своїх діток. Зараз у дошкільному закладі виховується 110 малят. Крім Сичавки, у цей дитсадок приводять дітей жителі Нових Біляр та Кошар.

Урочисте випускний ранок відбувся у Сичавському дитячому садку 28 травня. На свято були запрошені офіційні особи – Сичавський сільський голова Олександр Деркач, в.о селищний голова Нових Біляр Жана Мартинова та підприємці, які постійно допомагають дошкільному закладу - Олег Нєдєльський та Зінаїда Собченко.

Головні винуватці свята цього дня виглядають як справжні пани. Нині випускні ранки у дитсадках не поступаються шкільним випускним. Дівчатка виглядають як королеви, а хлопчики як джентльмени. І Сичавка, у цьому плані, не виключення.  Привіталися дітки з гостями реверансами. Розпочалося урочисте свято з гімну України.

Пісні присвячені садочку, батькам, вихователям і, навіть, завідувачці, у виконанні маленьких випускників звучали особливо зворушливо. Дітки розповідали вірші і танцювали. Особливо присутнім запам’яталися  композиції, присвячені професіям випускників. випускників - Марія Михайлівна  Мушук та Ольга Миколаївна Швець добре знають уподобання своїх вихованців. Тому кожен віршик про професію відповідав характеру дітей. Отже серед випускників є і детектив, і модель, і фермер, і артистка, і космонавт, і садівник. Присутнім сподобалися слова «президента»:

Я, як стану президентом

 першим видам я Закон –

 Вихователям і няням -

 зарплатню в один мільйон.  

Реалізувати власні амбіції малята зможуть у майбутньому. Під час же святкового ранку настанови їм давали дорослі. Завідувачка дитсадочка Галина Романівна подякувала батькам за їх допомогу і підтримку, найбільш активним були вручені подяки. Діти отримали свої перші медалі. А офіційні гості принесли випускникам подарунки. Але головне побажання, яке прозвучало від всіх присутніх, аби діти жили в мирній країні.

На фото: завідувачка Сичавським дитсадком Галина Янішина вручає подяки активним батькам

На фото:Ольга Миколаївна Швець, вихователька випускної групи

Закриття урочистого ранку теж пройшло під звуки гімну. Одразу після випускного діти пішли з батьками до дому. Проте влітку малята ходитимуть в садочок ще до серпня.

В Южному мало знають про Сичавський дитячий садок, тому після випускного «Re:пост» вирішив оглянути приміщення закладу. Ми відвідали кілька груп, спортивну залу та оглянули прилеглу територію. Натрапили на обід. В одній з груп, поки помічниця вихователя накривала на стіл, діти дивилися мультфім по телевізору.

Будівля була відкрита 1 квітня 1990 року. Від самого початку цей дошкільний заклад очолює Галина Янішина. Групи у садочку добре облаштовані, є спортивна і актова зали, методкабінет, медичний кабінет, благоустроєна територія навколо. В Сичавському дитячому садку працює 29 спеціалістів. Діти вивчають англійську мову, проводиться фізкультура.

Щодо телевізорів, Галина Янішина розповіла, що в садочку він є в кожній групі. Ініціатива належить батькам, вони їх купляли та самі встановлювали в групах. Батьки випускників цього року подарували садочку також телевізор, який встановили в актовій залі.  Взагалі, утримувати єдиний садочок в Сичавці вдається  спільними зусиллями батьків, місцевих бюджетів, підприємців села та колективу закладу.

  Завдяки батькам і підприємцям вдалося облаштувати групи, спортивну та актову зали та навколишню територію. Бюджет на себе бере обов’язкові статті витрат.

-  Нам виділяються кошти з місцевого бюджету. Минулого року на оздоровлення було виділено 30 тисяч гривень. Ми їх повністю і не вибрали, але дуже гарне було оздоровлення. У нас взагалі проблем з харчуванням немає. Продукти беремо кожен тиждень. Якщо нам продукти не сподобалися, то ми їх відправляємо назад. Але таке буває дуже рідко. Підприємці стараються давати нам продукти якісні.

-  Благоустрій території робили ми всі – і увесь колектив садочку, і батьківський комітет. Всі зносили камінці, мурували. А ці садові фігурки – це батьківський комітет, який керує своїми грішми. Вони радяться між собою і самі купляють, встановлюють, цементують, а наші працівники допомагають. Батьки мають розраховувати на свої можливості. Фонду у мене немає. Батьки збирають по 30 гривень. То вони купують багато – і фарби, і методичну літературу, іграшки, бо на це гроші не виділяють з бюджету. У нас дуже велика опора на батьків.

У планах на найближчі роки – зробити ковану огорожу. З цією пропозицією завідувачка вже звернулася до Сичавського сільського голови. Галина Янішина мріє аби огорожа мала стовпи з червоної цегли і ковані елементи всередині. Крім того, є бажання полегшити труд кухарів, розповідає Галина Романівна. Для цього на кухню потрібно придбати овочерізку та комбайн.

А через кілька місяців у садочок мають прийняти нових дітей. У серпні Сичавський дитячий садок відпустить своїх випускників готуватися до школи, а ні їх місце прийматиме нових вихованців.

- Ми плануємо цього року прийняти 25 дітей. У нас черги як такої, наприклад, що не вистачає місць – то такого немає. Якби ще у Білярах був свій садочок, то для Сичавки місць вистачало повністю. Бажаючих є багато. Багато з Южного хтять прийти. Але ми не можемо брати, бо ми беремо діток за місцем проживання, - Галина Янішина, завідувачка Сичавським дитячим  садком.

 

 
 
Яндекс.Метрика