Re:пост

joomla

Южненські учні відкрили для себе IT – світ через відомі світові компанії в Одесі.

Golovna_shkola_.jpg — 47.94 KбЕкскурсія в сучасні IT- офіси Одеси та школу для майбутніх програмістів відбулась для южненских учнів 12 червня. 30 старшокласників НВК ім. Чорновола відкрили для себе новий, невідомий їм досі світ сучасної науки, яка постійно змінюється сама та змінює Світ. 

Ідея екскурсії належить южненцю - випускнику школи та керівнику Комп’ютерної школи «Hillel», Вадиму Друмову. Доїхати в Одесу допомогли: порт «Южний» та міський виконком.

Перша в житті школярів екскурсія в сучасний світ комп’ютерних технологій  полягала у тому, щоб відкрити їм основні таємниці та принципи роботи IT компаній. 

Діти дізналися про те, що всі компанії працюють на західний ринок, у чому суть роботи програмістів-розробників, яка в них зарплатня (від 500 доларів до 5 тисяч, а може бути навіть і більше).

А також про певні преференції, які надає, наприклад, компанія «Proveсtus», що володіє літньою  резиденцією в Болгарії. Там, у одному з готелів, співробітники можуть безкоштовно жити та працювати.

Наступним став офіс компанії «Яндекс», інтер’єр якого виконаний у стилі корабля та поділений на багато зон, які називаються як райони Одеси. По офісу можна їздити на самокатах.

У конференц-залі, яка називається «Соборка», дітям розповіли про те, що робить компанія «Яндекс», адже це найкрупніша у Європі IT- компанія та четверта за розмірами пошукова система світу.
Потім діти відвідали Комп’ютерну школу «Hillel», пообідали та, наостанок,  організатори показали дітям, як працюють Google Glass, Oculus Rift, квадрокоптери.
Своїми враженнями від поїздки поділилися з нами троє учнів та вчитель математики.

Ольга Захарчук – викладач математики в НВК ім. Чорновола розповіла про свої враження так:
- Дуже цікава екскурсія. Сподобалась тим, що зацікавили дітей. Там розказали про те, що потрібно знати, аби працювати у цих компаніях. Потрібно вчитися, знати англійську мову, треба знати українську мову, там дивляться на те, як грамотно людина пише і говоре українською мовою. Треба добре знати математику. Дуже дружні, привітні люди у цих компаніях, все розказали, показали, цікаво було дізнатися про те, що вільний графік роботи, можливість відпочити, хороша зарплатня. Але страждає зір у тих, хто постійно за комп’ютером працює.

       
Учениця старшої школи Настя Бедеєва розказала про те, що  вона готувалася до нудної і нецікавої школи, але вийшло навпаки:
- Я випадково потрапила на екскурсію, але не пожалкувала. Я не мала уявлення куди я їду, думала, що просто це якийсь Університет де стоять комп’ютери. Але мене здивувало все, що я побачила. Там був один офіс, який наші спеціалісти обслуговують тут, але він американський. Ми відвідали 4 офіси, які розташовані поруч. Здивувало те, що оформлені вони були як різні країни: Британія, Америка та інші. У них є така традиція цікава: новий гість лишає свій відбиток на стіні, там вже 250 таких відбитків. Мене ще здивувало те, що вони дуже позитивні люди. Серед працівників були і ті, хто самі всьому навчилися і ті, хто навчався в університетах, на курсах. Але ті, хто сам себе зробив – найцінніші. Ще я запам’ятала про те, що говорили, що потрібно вчитися постійно. Всі працівники вдосконалюють себе кожного дня.

Юдіна Ліда теж із радістю згадує цікаву поїздку і каже, що не очікувала від айтішників того, що вони класні та гарні люди:
- Для мене це було щось нове. Я ніколи в таких офісах не була. Я дуже мало знала про IT- технології, а коли приїхала нам багато розказали, нам все пояснювали. Розповідали про те, як вони вчилися, сказали, що треба займатися самоосвітою постійно. Без знань на роботу не приймуть. Нам пропонували курси, розказували про те, як там навчаються. Ще сподобався офіс «Яндексу» , там працюють над картами. Нам розказали про це. Самі працівники виявилися не такими, як я думала раніше – вони дуже веселі.

Михайло Віщун - учень старшої школи, який вже обрав професію архітектора, добре розуміє що програмування – необхідне знання у всіх галузях сучасного виробництва та вибору професії, тому у майбутньому не виключає його опанувати:

- Мені поїздка сподобалася. Нам показали інший бік Одеси. Я не знав, що там є IT- компанії, зацікався IT- школою, сподобалась їхня робота. Сподобався офіс, де хлопці говорили про те, що там вільний графік роботи, можна приходити, коли буде натхнення. Я вже обрав професію архітектора, але скоро вже мабуть треба бути опанувати і програмування. Зацікавили прилади, які нам показували наприкінці екскурсії, це були: Oculus Rift (окуляри) – віртуальна реальність - ти бачиш створену реальність певної програми і відчуваєш  її. В деяких дівчат голова крутилася. Ще був один з видів дронів – це як безпілотник.

Як розказав «Re:пост», організатор екскурсії – Вадим Друмов, аналогічне ознайомлення із світом сучасної науки та техніки  можна влаштувати для будь якої школи Южного, адже світ IT- технологій не стоїть на місці – він змінюється щоденно. Тому потрібно поповнювати його новими талантами, яким саме в школі «Hillel» можуть дати нові, корисні, сучасні знання.

Фото для репортажу "Re:пост" зробив учень НВК ім Чорновола Микита Вяткін.

 
 
Яндекс.Метрика