Re:пост

joomla

«Re:пост» підбиває підсумки роботи. Змістовний та фінансовий звіт

c_f987b832d38e39976f82efb4e05ac883.jpg — 29.83 Kб

Так вже сталося, що підсумки роботи сайту «Re:пост», а також ГО «ЮНІТ «Дія Слова», яка є засновником електронного видання, ми підбиваємо влітку. Це пов’язано з тим, що заснування  організації співпало в числах з трагічними подіями в країні. Розстріли на Майдані  розпочалися через рік після народження ресурсу, тому у лютому 2014 і 2015 років ми відмовилися від відзначення річниці.

Отже, сайт «Re:пост» працює у Всесвітній мережі вже майже 2,5 роки. Восени 2014 року в житті проекту відбувся черговий етап розвитку. Завдяки підтримці ТЦ «Плаза» у організації з’явилося приміщення. Було прийнято рішення в офісі відкрити студію-online.

Але головне і надзвичайно важливе відкриття – це волонтери. Небайдужі й активні жителі міста допомогли нам втілити в життя ідею створення першої online-студії в Южному. Все, від ремонту приміщення до обладнання – це спільна справа групи активістів. І зараз, підбиваючи підсумки, ще раз хочеться подякувати цим 20 волонтерам, завдяки яким у нас з’явилася можливість виходити в прямий ефір мережі «YouTube».

Які проблеми вдалося вирішити завдяки  online-студії? Починаючи з першої передачі ми піднімаємо нагальні проблеми для міста та країни. За допомогою «Skype» нам вдавалося з’єднатися з тими южненцями, які зараз живуть за кордоном. Несподіваним став дзвінок з Москви. Під час програми, що була присвячена річниці Майдану, до нашої студії зателефонувала росіянка. Вона розповіла про те, як нелегко жити в Москві тим людям, які підтримують Україну.

Дзвінок від Ольги з Москви був дуже важливим. Він допоміг журналістам, гостям студії та глядачам зрозуміти, що серед росіян є багато таких людей, які підтримують Україну.

За цей час гостями студії ставали воїни АТО, мобілізовані, волонтери, політики, управлінці, керівники служб, громадські активісти, журналісти та багато інших. За допомогою «Skype» ми зв’язувалися з експертами, політологами, журналістами центральних каналів, переселенцями з Донбасу, які знайшли притулок в різних містах України. По телефону, у прямому ефірі, говорили з бійцями АТО, які знаходяться на передовій, волонтерами з інших міст, з учасниками та свідками різних подій.

Одним з найважливіших став ефір, який відбувся наприкінці 2014 року. 29 грудня на Одещину прийшов буревій. Завірюха і сильні снігові замети паралізували рух транспорту на дорогах. На трасі «Одеса - Южне» застрягло кілька сотень автомобілів та пасажирські автобуси. Аби підтримати людей інформаційно , журналісти прийняли рішення працювати в режимі online-диспетчерської.

Тоді журналісти були в ефірі більше ніж 6 годин. З’єднувалися телефоном зі співробітниками МНС, посадовцями, керівниками служб, працівниками підприємств, які надавали свою техніку для порятунку людей. Також нам вдавалося поговорити з тими людьми, які застрягли на трасі. В результаті, багато людей отримали важливу інформацію про роботу снігоприбиральної техніки на трасі.

Як працював сайт  «Re:пост»? Водночас, на сайті «Re:пост» регулярно оновлюються матеріали. Зокрема, за рік було створено близько 2 тисяч статей. Більша половина з них – це унікальний контент, про події в Южному.  

Слід відзначити, що перед містом постійно постають різні виклики. Багата порто-промислова база малого Аджаликского лиману не залишається без уваги українських політиків та олігархів. Постійно порушується питання приватизації Одеського припортового заводу. На цьому намагаються «зіграти» різні невідомі групи людей.

Минулого року ОПЗ став об’єктом для створення «фейкових» новин. В мережі розповсюдили ролик, в якому, нібито, працівники заводу скаржаться, що підприємство хочуть продати і вони вийшли на акцію протесту. Крім того, в соціальній мережі була створена група «Типичный ОПЗ», де розповсюджувалась неправдива інформація.

Спростувати ці неправдиві матеріали вдалося за кілька годин. Згодом ролик з мережі видалили, а групу закрили. Проте ця неправдива інформація з’явилася на деяких російських каналах та в Інтернет-виданнях.  Проте дестабілізувати ситуацію в місті їм не вдалося.

Зараз навколо підприємств міста Южного знову з’являється багато інформації, що не відповідає дійсності. І ми розуміємо, що від роботи журналістів на місцях залежить те, як ситуація буде представлена широкому загалу користувачів всесвітньої мережі.  

Тому поза уваги журналістів сайту «Re:пост» не могла пройти робоче виїзне засідання групи депутатів Верховної ради.  Серед питань, що обговорювалися на порядку денному, були і питання приватизації ОПЗ та концесії портів. Журналісти цьому матеріалу присвятили кілька днів. Вдалося побувати на робочій нараді, відвідати підприємство, коли там перебувала робоча група, а також записати інтерв’ю з головою комісії Борисом Філатовим.

Найближчі плани. 22 січня цього року ГО «ЮНІТ «Дія Слова» зареєструвала газету «Репост». Вихід газети в друк може стати черговим етапом розвитку проекту. Наразі, реалізувати ці плани немає можливості через фінансові труднощі. Але ми розраховуємо, що через кілька місяців організація зможе накопити певну суму для випуску першого номеру газети. Слід зауважити, що газета має виходити щотижня. Тому випуск першого номеру ставить перед колективом проекту «Re:пост» завдання – зробити друк видання регулярним.  

Навчання. Журналісти проекту «Re:пост» постійно удосконалюють свій професійний рівень. Це вдається завдяки різноманітним програмам для журналістів. Зокрема, весною цього року співробітники сайту Ольга Комарова і Наталя Мізюкіна побували на тижневому навчанні у Львові та Луцьку. Проходив прес-тур від організації «Інтерньюз» (Internews Ukraine) на тему «Схід і Захід - разом. Редакції за обміном».

На фото: прес-тур до Львову, зустріч в міській Ратуші

На фото: спілкування з волонтерами, які є переселенцями та проживають у Львові. Інтерв'ю з Алімом Алієвим, "Крим SOS"

На фото: журналісти українських видань на зустрічі з міським головою Луцька у прес-турі "Схід і Захід разом". 

На фото: Наталя Мізюкіна біля замку Любарта у Луцьку, в останній день прес-туру "Схід і Захід разом".

Головною темою туру стало життя вимушених переселенців на Західній Україні. По приїзду журналісти написали про поїздку статті. Але головне, що цей тур дав можливість встановити зв’язки з людьми, яких згодом можна залучати до створення матеріалів в межах проекту «Re:пост».   

Нещодавно Ольга Комарова повернулася з Польщі, де побувала з групою журналістів в межах проекту «Українська школа журналістики». Представники української преси мали нагоди побувати в найбільших газетних редакціях  Варшави, поспілкуватися з експертами, щодо проведення адміністративно-територіальної реформи на досвіді Польщі. На ці теми на сайті буле створено серію матеріалів.

На фото: журналісти з різних регіонів України приїхали до Польщі знайомитися із досвідом місцевого самоврядування.

  

На фото: українські журналісти і відомий польський політик Єжи Стемпень, один з тих, хто впроваджував реформу в Польщі у 90-х роках.

Фінансування проекту. Постійна праця над проектом створює можливості і для фінансової винагороди. Звісно, матеріальне питання нам дається нелегко. За останній рік, після того, як проект «Re:пост» отримав останнє фінансування від Міжнародного фонду «Відродження», гроші надходили з багатьох джерел. Це, в першу чергу,  підтримка від підприємств та організацій, допомога від жителів міста, а також малі гранти.

Відносно малого гранту. Отримати його учасникам проекту «Re:пост» вдалося взимку цього року за ті матеріали, які виходили на нашому сайті протягом минулого року. На розгляд журі конкурсу ми надали статті, присвячені волонтерам, ситуації в зоні АТО, інформаційним війнам проти країни. Оцінювали роботи, подані на конкурс, різні експерти. Розмір гонорару визначався за сумою балів, яку отримували роботи. Максимальна грошова винагорода – 2 тисячі гривень. За 6 статей нам вдалося отримати 6600 гривень. Надавала малі гранти – ГО «Інтерньюз - Україна».

У 2014 році на рахунок ГО «Дія Слова» надійшло 67050, 00 гривень. З них, 25 тисяч гривень було отримано в якості другого траншу гранту від Міжнародного фонду «Відродження». Решта коштів була отримана як добровільні внески на реалізацію статутних цілей від підприємств, організацій, а також жителів міста. Ми вдячні всім, хто підтримав проект «Re:пост».

Детальний звіт про використання коштів ГО "ЮНІТ "Дія Слова" у 2014 році можна скачати ТУТ.

І надалі ГО «ЮНІТ «Дія Слова» має намір звертатися до підприємств та організацій міста аби отримати підтримку проекту.

Реквізити:

Одержувач: ГО «ЮНІТ «Дія Слова»

код за ЄДРПОУ 38556478

р/р 26002054311622 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»

МФО 328704

Призначення платежу: Безповоротна фінансова допомога 


Гроші будуть використані на зарплату журналістів, комунальні послуги та реалізацію інших статутних цілей. Про використання коштів будемо звітувати.

 
 
Яндекс.Метрика