Re:пост

joomla

Перейменування проспекту Леніна. Який варіант пропонують громадські організації

gromadski_zayavka.jpg — 28.05 Kб

Представники громадських організацій зібралися на обговорення варіантів назв головного проспекту Южного. Пропозиції щодо перейменування мають надійти на розгляд комісії у письмовому вигляді до 3 серпня. Громадські слухання відбудуться 3 вересня.

21 липня у обговоренні взяли участь представники громадських організацій - «Просвіта», «Клубу творчої інтелігенції», «Армія - Help», «ЮНІТ «Дія Слова» та ВО «Свобода». Ініціатор зустрічі – житель міста Южного Віталій Кофтан. Кожен з присутніх висловив свою думку щодо майбутньої назви проспекту.

Зокрема, Лариса Дем’янишина, голова всеукраїнського товариства «Просвіта» в м.Южному, запропонувала назву «проспект Соборності». Олександр Чайківський виніс на обговорення «проспект Незалежності». Таку назву підтримали і волонтери ГО  «Армія - Help». Зокрема, Олена Кравченко зауважила, що буваючи на передовій вона питала солдат за що вони воюють. Українські воїни часто відповідали: «За незалежність України!».

Михайло Келембет вийшов з пропозицією назвати проспект іменем Тараса Шевченка. На думку Михайла, назва головного проспекту повинна мати зв’язок з загальнодержавними символами. Цей варіант також підтримав Тарас Прокопечко, голова ГО «Клуб творчої інтелігенції». Олеся Чайківська у своєму виступі зауважила, що назва має бути такою, щоб на ній можна було виховувати дітей.

Також присутні пропонували назви пов’язані з іменами видатних жителів Южного.  Зокрема,  Павло Плутенко за життя мав активну громадську позицію, був депутатом міської ради, на посаді заступника начальника порту «Южний» керував будівництвом першого мікрорайону, в тому числі і будинків по проспекту Леніна. Також він ініціював висадку дерев на проспекті.

З іменем Владислава Терзиула пов’язують визначні перемоги у альпінізмі. Владислав Терзиул здолав всі чотирнадцять восьмитисячників світу. На найвищі вершини южненець піднімався у спортивному стилі, без застосування кисню. З останнього походу, з гори Макалу, Владислав Терзиул не повернувся. Це сталося у травні 2004 року.

Євген Яценко володів унікальним голосом – контртенором. За своє коротке життя (Євген трагічно загинув у 20 років), він перемагав у багатьох вокальних конкурсах і фестивалях. Отримав 4 гран-прі. Поступив у Краківську музичну академію. Наприкінці травня у НВК ім..В.Чорновола був відкритий сквер на честь Євгена Яценка.

Визначати назву, якій представники громадських організацій мають надати пріоритет, вирішили шляхом голосування. Більшість присутніх віддали перевагу назві проспект Тараса Шевченка. За підсумками обговорення, будуть укладені листи, під якими можуть підписатися всі, хто підтримує цю назву. Варіанти звернень будуть знаходитися на вахті НВК ім..В.Чорновола. Листи з  підписами направлять у виконком до спеціальної комісії.

 
 
Яндекс.Метрика