Re:пост

joomla

Незалежність України Южний відзначив під звуки фестивалю, згадав загиблих у війні та взяв участь у патріотичних заходах.

11910623_758598400918065_1593848139_n.jpg — 49.30 KбДень Незалежності України в Южному пройшов у два етапи. Вечірня програма святкування передбачала традиційні розваги для дітей, наметове містечко на ганку Палацу культури «Дружба» ОПЗ, де розташувалися місцеві підприємці із своєю продукцією та гості міста, які приїхали в Южний на фол-фест «ЮЖіК».

Володимир Новацький оголосив хвилину мовчання по загиблих в бою українських воєнів. Розповів, що зараз в зоні АТО захищають Незалежність і южненці. Міський голова нагородив южненських волонтерів, які допомагають здобути Перемогу Україні і відзначив, що Южне теж стало тимчасовим, а може і постіним, місцем проживання для пересенців зі Сходу країни.

Фінальною частиною відзначення Державного свята став гучний концерт одеського рок-гурту «Be My Gest» та лазерне шоу, яке привезли виконавці.

Святковий ярмарок, на якому можна і поїсти місцевих смаколиків від южненських майстринь, і покоштувати традиційні українські страви, і спробувати кулінарні витвори Угорщини, розмістився на площі біля ПК "Дружба".
Южненці і гості змогли відчути і побачити, як у місті шануються українські традиції та поєднуються разом культури Угорщини та Болгарії. На імпровізованій сцені ПК «Дружба» о 19.00 розпочалась дитяча розважальна програма, в якій малеча брала участь у конкурсах, де демонструвала свою обізнаність в українських традиціях, історії та мові.

                            

    

Також, на сцені виступали колективи з Болгарії, Угорщини та Южного, які, традиційно, представляв Палац культури «Дружба». 

Одним з важливих моментів свята стала промова міського голови, який розпочав свій виступ з оголошення хвилини мовчання по загиблим у війні на Сході країни. Після цього розповів про те, що зараз в АТО бере участь більше 40 южненців, про роботу южненських волонтерів та про те, що Южний прийняв до себе біля 900 тимчасових переселенців. Також словами подяки та грамотами були відзначені, як учасники фестивалю, так і южненські волонтери.

Святкування не обійшлося без патріотичної акції – «Вишиванкове єднання». В ній взяли участь ті южненці, які прийшли на святкування у національній сорочці. На завершення акції всі разом заспівали гімн України.

                     

         Організатори фестивалю національних культур в Южному: відділ культури ЮМР – Надія Конопацька, Палац культури «Дружба» та Наталя Кусік – голова громадської організації та учасник Європейських проектів з інтеграції.

На фото: Наталя Кусік - одна з організаторів фестивалю.

 
 
Яндекс.Метрика