Re:пост

joomla

Южне може стати альтернативою Криму – відпочивальники про місто

otdix_zayavka.jpg — 35.78 Kб

В Южне влітку 2015 року приїхала рекордна кількість відпочивальників. «Re:пост» наприкінці серпня поспілкувався з гостями Южного. Ми поцікавились звідки приїхали до нас на відпочинок, що сподобалося в місті, а що ні. На основі отриманих відповідей, «Re:пост» склав «портрет» відпочивальника, визначив  пріоритети Южного, як зони відпочинку, і проблеми, над якими слід попрацювати.

Южне замість Криму.  Більшість опитаних гостей раніше літню відпустку проводила переважно в Криму. На відпочинок у Южне приїхали по рекомендації друзів. Були серед опитаних і ті, які приїжджають у наше місто вже багато років.

 

IMG_8937.jpg — 37.97 Kб

IMG_8987.jpg — 38.82 Kб

Відпочивальник сезону 2015 року легко іде на комунікацію з журналістами та залюбки розповідає про враження від моря та міста. «Re:пост» визначив деякі спільні риси, характерні для гостей Южного. Отже, «портрет» южненський відпочивальник  сезону 2015 року:

 1. Сімейний. Переважна більшість гостей приїхала цілою родиною – мама, тато, діти, а також бабуся та дідусь.
 2. Україномовний. Переважна більшість гостей цього року – це жителі Центральної та Західної України.
 3. Представник середнього класу. Більшість опитаних на період відпочинку винаймали квартири, на ціни в місті не нарікають, мають власний автотранспорт, на якому і прибули у Южне.

IMG_8938.jpg — 47.14 Kб

IMG_8939.jpg — 52.64 Kб

IMG_8951.jpg — 41.93 Kб

Що сподобалося в Южному:

 1. Чистота. Кожен, з ким ми поспілкувалися, розповідали, що були вражені чистотою в місті. Відзначили, що самі багато разів спостерігали, як вивозять сміття з пляжу.
 2. Привітні люди. Більшість опитаних відзначила, що в Южному вони швидко адаптувалися завдяки жителям міста, які часто допомагали їм зорієнтуватися на місцевості. 
 3. Гарне обслуговування. Деякі гості відзначили, що у порівнянні з Кримом, в Южному у сфері обслуговування працює ввічливий персонал. 
 4. Адекватні ціни. Відпочивальники, які винаймали квартири, на ціни не нарікали. Вартість проживання від 300 до 800 гривень на добу виявилася цілком помірною для гостей Южного. «У Криму 2 роки назад ціни на квартири були вищі» - відзначила жінка з Вінницької області. Не скаржилися гості і на ціни на продукти. Цілком адекватні ціни і в супермаркетах і в ресторанах міста. А гість з Молдови розповів, що в Україні ціни навіть нижчі. 

11904087_924674480939199_7533670801851257312_n.jpg — 33.56 Kб

Гості, які приїхали з дітьми, відзначили, що їм сподобалося як облаштований пляж – легко проїхати до піску з коляскою. У вечірній час відвідували центральну площу та проспект, де діти могли покататися на роликах. У погану погоду відвідували у ТЦ «Плаза» кіно та дитячий центр, а також у СК «Олімп» були в спортивних залах, сауні, басейні та джакузі. Деяким гостям сподобалася близькість Южного до аквапарку «Коблево».    

Що не сподобалося:

 1. Відсутність туалету в центрі міста.
 2. Брудна вода у морі. Про незадовільний стан морської води наголошували не всі відпочивальники, але нарікання прозвучали.
 3. Відсутність розваг. Відпочивальники, які приїхали у Южне без сім’ї , відзначили, що їм у місті «скучно». 
 4. Відсутність сфери послуг для еко-відпочинку.  Гості, які приїхали в місто відпочити в наметах, нарікали на те, що територія, за нічним клубом «Міленіум», не облаштована і засмічена. Вони готові сплачувати помірну ціну (у Криму два роки тому це коштувало 20 гривень на добу), але, щоб на цю ділянку провели світло, привозилась вода, вивозилось сміття.

11995690_913082555431091_195329510_n.jpg — 26.68 Kб

11950835_913082552097758_1137203856_n.jpg — 46.25 Kб

Були також зауваження щодо режиму тиші – ті гості, які винаймали квартири в будинках по вулиці Приморській розповідали, що з узбережжя було чутно музику до самого ранку. Просили відпочивальники запровадити штрафи до тих, хто залишає сміття на пляжі.

IMG_8854.jpg — 31.19 Kб

«Re:пост» поспілкувався з представниками міліції та рятувального пункту на пляжі  відносно сезонних проблем. Правоохоронці відповіли, що кількість правопорушень за три минулі місяці не збільшилася. В цілому, літо пройшло спокійно і без особливих пригод. Збільшення населення міста майже утричі жодним чином не вплинуло на криміногенну ситуацію у літній період.

Едуард, який працює на пляжі у приватного підприємця інструктором, а також, у випадку надзвичайної ситуації на воді, має обов’язки рятувальника, теж відзначив, що літо пройшло спокійно. З надзвичайних випадків пригадав як рятували місцевого рибалку, якого хвилями віднесло в море.

Також рятувальники займалися пошуком дітей. Едуард розповів, як на пляжі в один день загубилося відразу шість дітей. На щастя, всіх вдалося знайти і потім подібних випадків не повторювалося.

Не було цього сезону проблем з вживанням спиртних напоїв на пляжі, відзначив рятувальник. Були поодинокі випадки зі сп’янілими відпочивальниками, які прагнули покататися на парашуті або скутері, але з ними вдавалося домовитися без конфліктів. Проблем на воді з людьми у стані алкогольного сп’яніння  не виникало.

Не скаржаться на велику кількість гостей цього року і у КП «Екосервіс». Керівництво відзначає, що більшість відпочивальників все сміття виносило в урни. Були такі випадки, коли сміттєві баки вдень швидко наповнювалися, а люди збирали відходи у кульок і залишали його поряд з урною. 

IMG_8950.jpg — 43.08 Kб

«Re:пост» часто вів зйомку на пляжі у сезон відпочинку. З власних спостережень - люди, які вживали пиво на пляжі були, але небагато. Багато курців палити виходило подалі від масового скупчення людей.  

Опитані нами відпочивальники пообіцяли, що повернуться в Южне і наступного літа і, швидше всього, на довше. Цього сезону вони здійснили пробну поїздку на кілька днів. Тому не виключено, що літо 2016 року може поставити новий рекорд з кількості гостей.

 
 
Яндекс.Метрика