Re:пост

joomla

В Южному відкрито меморіал на честь першого директора першої школи, історика та патріота України.

12188330_784777688300136_2142172078_n.jpg — 50.02 KбПам'ять почесного громадянина Южного, Костянтина Кашперука, вшановано сучасною меморіальною дошкою з інформаційними технологіями. На честь відомого южненського історика, першого директора першої в місті школи, на фасаді торця дома, де він жив, встановили пам'ятну дошку із "Qr - kod" (кью-р-код).

Дошку було замовлено в Іванофранківську. За допомоги смарт-телефону та інтернету кожен зможе прочитати інформацію про видатну людину - Костянтина Кашперука. Навколо теріторії де розташована дошка, є зона вільного доступу Wi-Fi, лавочки на яких можна перепочити.  Wi-Fi має ім'я Kashpiruk.

21 жовтня, на честь Дня народження відомого южненського освітянина, було відкрито меморіальну дошку по вулиці Хіміків, 16. Прохідна частина будинку, поруч з якою кожного дня буває велика кількість людей, тепер нагадуватиме про людину, яка зберігала історію, культуру та літературу України в Южному. На відкритті були присутні освітяни Южного, колеги по школі, учні НВК ім. Чорновола, інтелігенція міста, а також родина пана Костянтина.

        

Ідея влаштувати таке пам'ятне місце належить освітянам НВК ім. Чорновола. Тарас Прокопечко долучив всіх небуйдужих до процесу створення цього проекту. Фасад будинку розфарбовала художниця Лариса Дем'янишина за власним ескізом. Допомогали художниці донька Катерина, будівельні "ліса" встановили працівники фірми"Висотник Терзиул".

          

Провести благоустрій території біля будинку допомогли вихованці школи - Яків Чайківський та Ігор Писаренко. До створення невеличкого скверу долучилися колеги та відомі у місті підприємці. Разом вони створили сучасний, європейський майданчик, на якому інформація доступна кожному.

На відкритті згадували пана Костянтина його рідня та колеги, а також настоятель храму Української православної церкви Київського патріархату у Южному, отець Микола, освятив дошку пам'яті.

 
 
Яндекс.Метрика