Re:пост

joomla

На ОПЗ спростовують інформацію про збиток у 4 млрд. гривень. Про це йдеться у відкритому зверненні трудового колективу

zvernennya_opz_2.jpg — 31.79 Kб

Одеський припортовий завод направив звернення до Президента України, прем’єр-міністра та Генерального прокурора. У листі трудовий колектив висловив своє обурення діями представників Южненської прокуратури. Заводчани переконані, що прибуття слідчих в нічний час у супроводі озброєних співробітників батальйону поліції , є ніщо інше, як силовий та психологічний тиск на працівників підприємства.

У листі відзначається, що залучення до процесу вилучення документів великої кількості представників ЗМІ, свідчить про прагнення надати цій справі особливого резонансу. Представниками прокуратури поширюються дані, які не відповідають дійсності.

Зокрема, прокурор Одеської області публічно заявив про збиток в  4 млрд. грн. від операцій з гонконгською компанією  Expotrade Global limited.  Дану інформацію поширили телебачення, Інтернет-видання та інші засоби масової інформації. Насправді, цей збиток не міг бути в реальності, тому що  фактичні відвантаження аміаку та карбаміду в адресу даної компанії відсутні. Даний контракт не виконувався, що прокуратура могла легко перевірити за даними української митниці, йдеться у зверненні.

Що стосується давальницької сировини – це короткотермінова угода. Економічні розрахунки свідчать, що укладення контракту з компанією Antra GmbH не нанесло збитку підприємству, на відміну від потужної PR- компанії, розгорнутої проти заводу та його колективу, зауважено в листі. Всі необхідні документи на підприємстві готові були надати у встановлений Законом порядку, без застосування з боку прокуратури Южного силового та психологічного тиску.  

Дії прокуратури нанесли серйозний удар по іміджу підприємства в Україні та на міжнародному рівні. Колектив заводу просить Президента, прем’єр-міністра та Генерального прокурора не допустити подібних дій з боку представників державних органів влади. Звернення було затверджено 21 листопада на загальних Зборах трудового колективу.

Повний текст звернення трудового колективу ПАТ «ОПЗ»:                                                                                      

 

ЗВЕРНЕННЯ  ТРУДОВОГО  КОЛЕКТИВУ                               

ПУБЛІЧНОГО  АКЦІОНЕРНОГО  ТОВАРИСТВА

«ОДЕСЬКИЙ  ПРИПОРТОВИЙ  ЗАВОД»  

                               Вельмишановний  Петре Олексійовичу!

                               Вельмишановний  Арсенію Петровичу!

                               Вельмишановний  Вікторе Миколайовичу!   

20 листопада 2015 р. близько 20-00 групою у складі працівників прокуратури та озброєного спецназу було здійснено проникнення в адміністративну будівлю АТ «ОПЗ» з розбиванням і зламом дверей. Дії здійснювалися у присутності великої кількості журналістів. Так,  на підставі  ухвали слідчого  судді,  за  клопотанням   прокурора,  погодженим    прокуратурою Одеської  області,   проводився  обшук та  вилучення  документів,  пов'язаних  з  господарською  діяльністю  заводу. Слідчі дії були завершені 21 листопада після першої годині ночі.

Такі дії в п'ятницю ввечері, в кінці робочого тижня,  особливо із залученням журналістів, більше схожі на PR- акцію, а не на спробу встановлення істини в європейському стилі її розуміння. Прокуратура раніше ці документи не витребувала  і вони могли б бути отримані в нормальному правовому режимі в робочий час. Вилучення копій документів  було можливим без організації «маски-шоу», яке поставило під загрозу екологічну і техногенну безпеку регіону. Україна зробила свій вибір на користь європейського вектора розвитку, і ми - АТ «ОПЗ» всіляко в своїй діяльності підтримуємо цивілізовані європейські методи роботи, у тому числі і з правоохоронними органами. 

Присутність озброєних автоматами спецназівців протягом декількох годин в центральній диспетчерській заводу, що працює в безперервному  цілодобовому режимі і що є  пожежовибухонебезпечним об'єктом підвищеної небезпеки,  створювало істотний психологічний тиск та могло призвести до серйозних техногенних наслідків. 

Дана силова акція – це не лише знехтування трудового колективу, який  протягом  тривалого часу створював і підтримував імідж та репутацію заводу, як надійного і стабільного партнера, але й серйозний удар по репутації заводу, як усередині країни, так і за її межами на міжнародному рівні, особливо враховуючи поточні процеси приватизації АТ «ОПЗ».  Прокурор представив, слідчий суддя закріпив в ухвалі, а  прокурор Одеської області публічно заявив про збиток в  4 млрд. грн. від операцій з гонконгською компанією  Expotrade Global limited.  Дану інформацію поширили телебачення, Інтернет-видання та інші засоби масової інформації. Насправді, цей збиток не міг бути в реальності, тому що  фактичні відвантаження аміаку та карбаміду в адресу даної компанії відсутні. Даний контракт не виконувався, що прокуратура могла легко перевірити за даними української митниці. 

Що стосується контрактів з переробки давальницької сировини – природного газу в аміак і карбамід, то вони можуть бути використані короткотерміново в умовах слабкого ринку на продукцію заводу, коли постачання природного газу від компанії НАК «Нафтогаз України» може привести до збитків. Незалежно від назв та регалій компаній,  австрійська фірма Antra GmbH поставила  природний газ, з нього була вироблена продукція та завод отримав прибуток. Крім того, слід зазначити, що контракт був укладений  лише на одну третю частину місячного обсягу споживання природного газу в листопаді. Укладення контракту з компанією Antra GmbH не нанесло збитку підприємству, на відміну від потужної PR- компанії, розгорнутої проти заводу та його колективу. 

Колектив – це люди, які вклали частину себе в розвиток заводу, та провели протягом багатьох років спільно з Honeywell, Siemens, General Electric, Thyssenkrupp, Haldor Topsoe, ABB та іншими відомими компаніями серйозну реконструкцію і модернізацію виробництва. Багато ідей працівників заводу було реалізовано на базі імпортного устаткування. Одеський припортовий завод є кращим азотним підприємством України і знаходиться у ряді кращих хімічних підприємств Європи. 

Саме колектив є тією перевагою, завдяки якій АТ «ОПЗ»  не лише долає всі складнощі життя протягом багатьох років,  але й є крупним платником податків, який завжди своєчасно і в повному обсязі  сплачує податки та збори до бюджетів усіх рівнів, у тому числі і Одеського регіону. Це у свою чергу показує важливу роль заводу в житті всього Одеського регіону. Владна вертикаль дає певні вказівки заводу, тому вона також повинна нести відповідальність за  наслідки виконання поставлених доручень. 

 Тому, здійснений захват – це в першу чергу неповага до колективу заводу, який вклав свою душу в розвиток підприємства. Колектив залишає за собою право на повну зупинку заводу, в разі продовження силового і психологічного тиску із застосуванням засобів масової інформації, що може привести до серйозних техногенно-екологічних аварій. 

У зв'язку з вищевикладеним, ми, трудовий колектив Одеського припортового заводу готові всіляко сприяти у встановленні істини, але звертаємося до Вас з вимогою припинити необдумані дії прокуратури та в подальшому не допустити  дій, які ставлять під загрозу роботу заводу, завдають образи колективу, наносять збиток честі, гідності, ділової  репутації  трудового колективу та негативно впливають на завод. 

Звернення  прийняте  на  Зборах  трудового  колективу  публічного акціонерного  товариства  «Одеський  припортовий  завод»  21 листопада  2015  року  у  палаці  культури  «Дружба»  м. Южного  Одеської  області.

 
 
Яндекс.Метрика