Re:пост

joomla

В Южному зіграли вертеп, в якому перемогли жовтого карлика та його темну свиту (фото, відео).

Zayavka.jpg — 53.88 KбРіздвяні свята в Южному пройшли з колядками, вертепами та святковими концертами. Одним з таких став авторський вертеп, який запропонували члени громадської організації «Просвіта». Южненська поетеса Наталя Чамлай написала сценарій для різдвяного дійства.

За авторським задумом, разом із традиційними персонажами різдвяного вертепу, глядачі побачили кримського хана, імператора з Туреччини, захисника України, волонтера, сепаратистку та образ керівника країни агресора. Різдвяний вертеп мав благодійний напрямок, був зіграний акторами-аматорами більше 25 разів та зібрав понад 10 тисяч гривень.

«На засіданні «Просвіти» ми всі разом рішили, що в вертепі буде політичний підтекст. Тому що зараз всі цим дихають і живуть. Я чую по телебаченню, що так само люди скрізь по Україні вплітають сучасні українські події в традиційні вертепи. Текст для вистави писала я сама, але брала за основу традиційні сюжети, наприклад Ангелів та пастушків. Але вже образ Путіна – це наша ідея. На початку ми вирішили, що не будемо робить із нього Ірода, як це роблять тепер часто. Ми його зменшили – зробили маріонетку, та дали кличку – карлик, як в Інтернеті. Також, в тексті є взяті з Інтернету назви - "путенок", "моль"» - авторка сценарію Наталя Чамлай.

8 січня в Інтернеті з'явилося промо різдвяного вертепу. 11 січня вийшла вже повна версія вистави.

Автор ролику - Олексій Мончинський

                     

Режисером - постановником вертепу стала член організації "Просвіта", завуч НВК ім. Чорновола - Олеся Чайківська.

на фото: режисер - постановник, Олеся Чайківська

Допомога української армії стала вже вдруге в історії южненских вертепів основною метою святкового різдвяного дійства. Перший раз аналогічний благодійний вертеп вітав южненців із народженням Сина Божого у 2015 році.

фото: Віктора Красюка

фото: Віктора Красюка

фото: Віктора Красюка

фото: Віктора Красюка

Цей рік зібрав у виставі 14 акторів – аматорів, які зіграли: звіздаря, пастушків, героя-воїна, волонтера, кримського хана, імператорів з Туреччини, Тайваню, Ангела, Архангела Михаїла, Ірода, сепаратистку, чортика та Смерть.

За змістом історія розповідала глядачеві сучасну казку про те, як народження Христа привернуло увагу до нього не тільки світлі сили, а й погань, яка намагалася його вбити.

Негативними, але дуже кумедними персонажами стали – сепаратистка, чортик та цар Ірод, який очолював цих поганців. Образ жінки, яка працює на Росію та постійно грає свої ролі взятий з відомої «плакальщіци» – Ципко, яка у 2014 та 2015 роках доволі часто з’являлася на теле-просторі та в Інтернеті. За сценарієм вона товаришує із чортом та рекламує рідину для миття бруду, під назвою «Туалетний путенок». Цю "веселу жіночку" яскраво зігралаТетяна Янчук

фото: Віктора Красюка

фото: Віктора Красюка

Врятувала героїв, та головний образ свята – Христа, Смерть, яку зіграла відома южненська художниця, член спілки художників України - Лариса Дем'янишина. Саме вона не погоджується із Іродом, та забирає з собою його. А світові лишає можливість на світле життя в очищенні та майбутньому воскресінні.

Вистава триває від 10 до 12 хвилин. За цей час актори встигають розповісти іронічну історію, заспівати 4 колядки, привітати господарів та лишити в їхніх серцях радість та диво, яке має дарувати Різдво. Протягом 7 та 8 січня у 25 южненських квартирах побували колядники та актори авторського вертепу.

Одним з найяскравіших став виступ для южненського ВО «Батьківщина», який відбувся в альтанці біля пам’ятника Шевченку. Спеціально для виступу альтанку прикрасили ілюмінацією та Ангелом, якого зробила южненська художниця – Лариса Дем’янишина. Цей виступ став цікавий для місцевих ЗМІ. З вистави велася пряма трансляція та зйомка. В Інтернеті 8 січня з’явилися фото-звіти святкового дійства. А вже 11 січня в мережі зявилася і повна відео - версія вистави:              

                       

Колядники побували переважно у тих, хто знав про вертеп, але протягом двох днів з’являлися і випадкові запрошення в гості. Акторам запам’яталися щирі посмішки та сльози на очах тих, хто душею відчув зміст різдвяного вертепу. На завершення 8 січня вертеп завітав у відоме южненське арт-кафе «Кофейник». О 22 годині акторів чекали друзі та знайомі. Після вистави акторів пригостили смачним чаєм та глінтвейном.

             

          

          

Фото: Нікіти Вяткіна

За два дні авторський вертеп зібрав біля 8 тисяч гривень. 9 січня на пожертву армії акторами вертепу буле ще зібрано декілька сотен гривень і вже 11 січня останню пожертву вертепу вніс директор НВК ім. Чорновола  - Тарас Прокопечко. І разом тепер ця сума сягає 10 тисяч 200 гривен.

Всі кошти, які пожертвували южненці підуть на потреби українських військових, які зараз захищають наше мирне небо від темної сили війни…

16 січня южненський вертеп має відвідати фестиваль вертепів в Одесі і показати свій авторський погляд на Різдво в Одеському обласному центрі української культури. Зихищатимуть честь южненського вертепу в Одесі, такі актори:

Звездар - Катерина Мізюкіна

Пастушок 1 - Микита Мальцев

Пастушок 2 - Ксеня Сорокина

Архангел Михаїл - Денис Коваленко

Ангел Небеснорї Сотні - Світлана Харченко

Воїн АТО - Богдан Луць

Волонтер- Наталя Мізюкіна

Кримський хан - Ігор Мальцев

Турецький султан - Ігор Писаренко

Імператор з Тайваню - Світлана Чиркова

Сепаратистка - Тетяна Янчук

Чортик - Олена Диденко

Ірод - Вадим Сварник

Режисер- постановник - Олеся Чайківська

Радуйся земле – Христос народився!

В матеріалі використано фотографії:  фото-художника - Віктора Красюка, фотографа - аматора Нікіти Вяткіна, Олексія Мончинського та фото - студії "Zoom".

 
 
Яндекс.Метрика