Re:пост

joomla

Читачі врятували «Re:пост» від зникнення з мережі Інтернет. На сайті з’явився банер «Допомогти проекту»

dopomogti_zayavka_2.jpg — 29.03 KбЧитачі врятували сайт «Re:пост» від зникнення з мережі Інтернет. Дія договору на хостинг та домен завершувалася 23 січня. У разі не сплати – сервер відключає сайт, а згодом видаляє домен (ім’я сайту). Загроза закриття виникла через відсутність у організації-засновника фінансової можливості здійснити щорічний платіж.

Інформація про загрозу зникнення сайту «Re:пост»  з мережі Інтернет вперше з’явилася 20 січня на власній сторінці «Фейсбук» Ольги Годовенко. У повідомленні йшлося про  те, що вартість послуги за домен і хостинг за останній рік зросла фактично у два рази. Суму в 700 гривень журналісти вже не мали можливості оплатити з сімейних бюджетів.

Слід зауважити, що тривалий час учасники проекту працюють на громадських засадах. Крім щорічної сплати за сервер, існують й інші витрати. Зокрема, комунальні послуги, оплата за Інтернет тощо. 

Сайт «Re:пост» був заснований у лютому 2013 року Громадською організацією «ЮНІТ «Дія Слова». Він був створений, як альтернативне джерело інформації, у місті, де всі ЗМІ потрапили під контроль провладної тоді партії – Партії регіонів.

На початковому етапі журналістам вдалося отримати грант на підтримку проекту  у 100 тисяч гривень від Міжнародного фонду «Відродження». Це дозволило протягом 10 місяців безперебійно сплачувати зарплату колективу сайту «Re:пост».

Від тоді на підтримку проекту надходили внески від підприємств, організацій і підприємців міста, а також від жителів Южного. Так, у 2014 році керівництво ТЦ «Плаза» запропонувало партнерство на умовах співпраці. Поява офісу відкрило для команди «Re:пост» нові можливості. Проте без допомоги і підтримки жителів міста всі прагнення журналістів були б нездійсненими.

Восени 2014 року проект «Re:пост»  розширився – була створена Студія – online, гостями якої стають громадські діячі, активісти, політики, керівники підприємств та служб міста. В студії піднімаються проблемні питання, як для міста, так і для країни в цілому.

Проект «Re:пост» зараз - це електронне мультимедійне видання, Студія  «Re:пост - online», «стрім»- трансляції з місця подій, а також зареєстрована газета «Репост».  

Команда «Re:пост» - це віданні своїй справі люди, які за останні два роки працюють на громадських засадах і практично не отримують зарплату.

Проект «Re:пост» не має постійного джерела фінансування. Все, чого вдалося досягти, сталося виключно завдяки підтримці та допомозі різних підприємств, організацій міста, а також жителів Южного.     

Можливості  «Re:пост» - щоденне оновлення новин на сайті, випуск щотижневої інформаційно-аналітичної газети «Репост», створення першого Інтернет-каналу Южного з трансляцією на каналі «YouTube».

Проте всі ці плани неможливо реалізувати у повному обсязі без повноцінного фінансування. Кошти, які періодично надходять на рахунок ледь вистачає на оплату комунальних послуг та зарплату штатних працівників (1,5 ставки). Часто журналістам доводиться докладати гроші з сімейного бюджету аби заплатити за Інтернет, послуги серверу, послуги банку та інше.

Січень 2016 року став ще одним кризовим етапом в житті ресурсу. На прохання наших читачів, які виявили бажання допомогти проекту, на сайті було створено низку додаткових повідомлень. Зокрема, у верхній частині сайту з’явився банер з можливістю переходу на статтю «Допомогти проекту «Re:пост».

В статті «Допомогти проекту «Re:пост»  вказані реквізити громадської організації, яка є Засновником проекту. Під реквізитами є кнопка «Пожертвовать», натиснувши на яку можна перейти на сторінку з можливістю перевести грошовий внесок на рахунок організації з карточки.

Створити незалежний журналістський проект в Україні можливо. Не можливо утримувати, на жаль. Єдине незалежне джерело фінансування в нашій країні – міжнародні гранти. В останні два роки фонди більше зорієнтовані на підтримку розвитку ЗМІ на Донбасі. У цей період проект отримував невеликі гранти, але їх ледь вистачало аби хоч раз на рік виплатити невеличку грошову винагороду журналістам проекту.  

«Для нас журналістика – це професійна діяльність, якою ми повинні заробляти на життя. Благодійні внески – це можливість вирішувати питання функціонування сайту і лише в останню чергу гонорари журналістів та технічних спеціалістів. Але ми розуміємо, що сайт належить всім жителям міста і ми несемо відповідальність за його збереження. Тому питання пошуку додаткового місця роботи з порядку денного не знімається. Принаймні, якщо не буде грошей на рахунку організації, маючи зарплату, ми зможемо певний час утримувати сайт, без шкоди для сімейного бюджету» - Ольга Годовенко, головний редактор сайту «Re:пост».

І про головне. Редакція сайту «Re:пост» вдячна Вадиму Друмову й Ігорю Кірчевському, за те, що першими переказали гроші на підтримку проекту. 22 січня на рахунок організації надійшло 2 тисячі гривень. Це дало можливість оперативно внести гроші за послуги серверу. Річна оплата за домен сайту склала 213 грн. Шість місяців користування хостингом коштував 268 грн. загальна сума склала – 481 грн.

Решта суми (1519 грн.) та можливі інші надходження у найближчі два тижні будуть використані на:

  1.  комунальні послуги – 300 грн.;
  2. зарплату працівників (аванс та податки були сплачені раніше) (1,5 ставки) – 900 грн.;
  3. Інтернет – 280 грн;
  4. послуги банку – 100 грн.  

Всього:  1580 грн.

Крім того, у найближчі півроку вирішуватиметься можливість перенесення сайту на інший безкоштовний сервер. До редакції «Re:пост» надійшло кілька пропозицій і наступного тижня розглядатиметься як це реалізувати технічно.

Далі на фото учасники проекту, які своєю професійною підтримкою сприяли ресурсу "Re:пост" відбутися:

 
 
Яндекс.Метрика